HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Třebíč - Vrchlabí 3:4sn

Po náročném boji si dva body odvezl HC Stadion

20.12.2021
Po první bezbrankové třetině to vypadalo na vyrovnaný zápas. Ve druhé části se třikrát trefilo Vrchlabí, následně o svůj náskok přišlo, protože Třebíč skórovala dvakrát. Na začátku třetí třetiny přidala vyrovnávací branku. V prodloužení se o vítězi nerozhodlo, po samostatných nájezdech se ale radovalo Vrchlabí.
29.kolo, pondělí 20.12.2021, 17:30
Třebíč
3:4sn
Mičán (Jekel) – Hunkes, Mlčák, M. Furch, L. Forman, Zukal, Poizl – Střondala, L. Bittner (C), Šťovíček – Havlát, Nedvídek, Krliš – Gajarský, Vodný (A), M. Zabloudil – Ferda (A), D. Michálek, Křehlík.
J. Soukup (O. Štěpánek) – T. Jelínek, Linhart (C), Oliva, Kajínek, Nedbal, M. Voženílek, D. Sýkora – Mrňa, P. Urban (A), Matýs – Koffer, Chrtek, Pochobradský – T. Zeman, T. Kaut (A), M. Machač – Tyurin, D. Chalupa, T. Kynčl.
Třetiny: 0:0, 2:3, 1:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 33. Ferda (L. Forman, Krliš), 36. Hunkes (Nedvídek, Střondala), 44. L. Bittner (Střondala, Vodný) – 23. M. Machač (Nedbal), 24. P. Urban (Linhart, Matýs), 32. P. Urban (T. Kaut, Linhart), rozh. náj. T. Zeman. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Otáhal, Vašíček. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 813. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3, 2:3, 3:3, 3:4.

Utkání začalo slibněji pro hostující tým, protože hned ve druhé minutě byl vyloučen domácí Ferda. Třebíč se ale dobře bránila, před naskočením domácího hráče do hry byl ale vyloučen vrchlabský Kajínek. Následně byl v 6. minutě vyloučen ještě Voženílek a Třebíč dostala výhodu. Naštěstí se Vrchlabí dokázalo osvobodit, Forman pálil pouze vedle branky. Třebíč pak ujela ve 12. minutě do přečíslení, nakonec ale Soukup neměl moc práce. Poté byl puk dvakrát vyhozený až na zakázané uvolnění. Bittner si najel v 16. minutě, ale branku Vrchlabí přestřelil. Další vyloučení bylo na vrchlabské straně, kdy byl vyloučen Kajínek. Poizl byl připravený vystřelit, ale jeho střely mířily mimo branku. Michálek se pak snažil dostal puk do branky, ale neúspěšně.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté. Nejdříve poslal tvrdou střelu Kajínek, kterou zblokoval Střondala. Poté si na na brankáře najížděl Krliš, ale nepovedl se mu bekhend. V čase 22:25 se do vedení dostal HC Stadion. Michal MACHAČ byl autorem první branky zápasu, když se zbavil několik soupeřů a poslal přesnou střelu za Mičána. Netrvalo dlouho a Vrchlabí vedlo již o dvě branky. V čase 23:40 přispěl gólem Patrik URBAN a propálil brankáře. Ve 25. minutě byl vyloučen domácí Hunkes, výhodu ale HC Stadion nevyužil, i když několik střel bylo pro Mičána složité vychytat. Následně byl vyloučen také hostující hráč. Forman neohrozil Soukupa, ale i když Třebíč kombinovala v útočném pásmu, gól nepadl. Naopak, v čase 32:00 vedlo Vrchlabí již o tři branky. Puk se odrazil od Furcha, na brankovišti čekal Patrik URBAN a puk dorazil do branky. O dvanáct vteřin později vstřelila gól i Třebíč. První branku Horácké Slavie vstřelil Radim FERDA, který měl jednoduchou práci. Ve 34. minutě byl vyloučen vrchlabský Chrtek, následovaný Machačem. V čase 35:07 využila Třebíč přesilovou hru a zásluhou Jiřího HUNKESE snížila na rozdíl jediné branky. Mičán byl nejistý ve 38. minutě, ale branka nepadla. Mrňa se na konci třetiny dostal před Mičána, ale nepřekvapil ho.

Třetí třetina začala lépe pro změnu pro domácí hráče. Krliš se sice dostal do útočného pásma, ale jeho rána skončila v boční síti. Poté už byla Třebíč úspěšná. V čase 43.26 vstřelil vyrovnávací branku Ladislav BITTNER, který měl před sebou prázdnou branku. Mičán chytil do lapačky puk, který vystřelil Nedbal. Bittner byl znovu u puku, tentokrát ale jeho střela nebyla přesná. Soukup musel zasahovat ramenem ve 49. minutě, kdy střílel Michálek. Posledních deset minut třetí části se neslo v duchu mnoha šancí, protože oba týmy chtěly zvítězit v základní hrací době. Soukup měl velké štěstí v 52. minutě, kdy udržel střelu od Mlčáka. Na druhé straně stříleli hostující hráči. Puk byl hodně často ve středním pásmu, žádný z týmů nechtěl udělat chybu. Mičán udělal na konci třetiny velkou chybu, puk mu vyskočil z náručí, ale naštěstí pro Třebíč hosté nevstřelili gól.

Už od začátku se ani jednomu týmu nedařilo přejít do útočného pásma. Za první dvě minuty prodloužení diváci neviděli žádnou akci na branku. V 63. minutě udělal chybu Nedbal, Havlát sice jel sám na brankáře, ale gól nepadl. Pochobradský byl asi v největší šanci prodloužení, jeho pokus zablokoval Nedvídek. Ani prodloužení gól nepřišlo a na řadu přišly samostatné nájezdy.

Mrňa nebyl úspěšný, stejně jako Forman. Druhá série dopadla úplně stejně. Až ve třetí se prosadil Zeman, který získal bod pro Vrchlabí. Havlát Soukupa nepřekonal, ve čtvrté sérii se znovu prosadilo Vrchlabí. Urban překonal Mičána bekhendem. Následně jel Michálek, který ale Soukupa nepřekonal a cenný bod navíc si odvezl HC Stadion.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí):<
Do Třebíče jsme jeli za nepříznivé situace, kdy jsme prohráli tři domácí utkání. Výsledkově se nám teď nedaří a na naší hře to bylo ze začátku vidět. Chybělo nám větší sebevědomí. Domácí toho naštěstí nevyužili, takže první třetina skončila 0:0. Ve druhé třetině nám pomohly dvě situace, kdy jsme se po dobrém forčekingu a jednom rychlém otočení hry dostali do vedení 2:0 a z přesilovky jsme šli do vedení 3:0. Pak se ukázala naše slabina. Stejně jsme minule měli rozehraný zápas se Vsetínem, ale nebyli jsme schopni ho dorazit. Udělali jsme chybu, 3:1, vyloučení do tří 3:2 a už jsme zase byli hlavami níž. Prodloužení nerozhodlo, nájezdy jsme vyhráli a dva body bereme. Pro nás jsou v tuto chvíli zlaté, jsme spokojeni a doufáme, že se nám začne dařit.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč):
Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Věděli jsme, že hosté v sobotu hráli a že budou rozehranější, což se potvrdilo. Hrabali jsme se z toho prvních asi pět minut. Vrchlabí si tam vytvořili dvě, tři gólové šance, které ale ještě neproměnilo. Náš výkon šel postupně nahoru. Po remízové první třetině přišla druhá, kdy jsme inkasovali první gól po individuální chybě. My máme nějaký systém, ale pokud ho někdo nebude držet a bude si dělat, co chce, bude to u nás mít těžké. Při druhém gólu nám střídající hráč skočil bekům za záda a skóroval. Třetí gól nás knokautoval v oslabení, kdy jsme udělali tuším ze čtyř faulů tři v útočném pásmu, což nechceme. Prohrávali jsme 3:0, ale chvilku potom jsme v oslabení dali gól na 3:1, a to nás nastartovalo. Využili jsme přesilovku pět na tři, chytli se i diváci a tam jsme začali tlačit a hrát hru, kterou chceme. Na začátku třetí třetiny jsme zaslouženě vyrovnali a pak už to bylo z obou stran opatrnější. I tak jsme nějaké šance měli, bohužel jsme je nedali, takže remíza podle vývoje asi zasloužená. Prodloužení nerozhodlo a v nájezdech byli hosté lepší. Berou tedy dva body, my máme jeden. Zápas to byl těžký, my jsme chtěli ukázat, že hokej se hraje šedesát minut a hrát až do konce může stát za to. Hlavně kvůli tomu dnes máme bod.