HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Tábor - Vrchlabí 2:3

Odvážíme si od Jordánu všechny body, Kohouti na Vrchlabí nestačili

02.10.2024
HC Stadion Vrchlabí tentokrát zajížděl na led jednoho z favoritů soutěže konkrétně do Tábora. Kohouti jsou velmi silným týmem, a především v první třetině to bylo znát. Vyhráli ji poměrem 2:1. V té druhé ale hosté otočili skóre na svojí stranu. V poslední části gól nepadl, a tak si HC Stadion odváží zpátky do Krkonoš všechny body.
4.kolo, středa 2.10.2024, 18:00
HC Tábor
2:3
HC Stadion Vrchlabí
Šatný (Šrámek) – Remta, L. Kříž, Hajič, Štich, Suchánek (C), Hubata, Plášil – Jan Hruška (A), Doležal, Matušík (A) – Dančišin, Matai, Zadražil – M. Svoboda, Severa, Adamec – Nevšímal, Prášek, Krliš.
J. Tichý (Červinka) – Bendík (C), Hebek, T. Kynčl, Z. Fiala, Gurjevskij, J. Kynčl, Hladík - Krsek, Chrtek, D. Chalupa - T. Bláha (A), Kastner, M. Poul - Moník, Tatar, A. Jirků - R. Šlaicher, Kozák, M. Mach
Třetiny: 2:1, 0:2, 0:0  Branky a nahrávky: 13. Dančišin (Remta, M. Svoboda), 20. L. Kříž (Matušík, Doležal) – 9. Moník (Bendík, Jirků), 23. Moník (Gurjevskij), 33. Krsek (Hebek, J. Kynčl). Rozhodčí: Jílek - Herles, Jurak. Vyloučení: 5:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.352. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Zápas na táborském ledě začal aktivnější hrou hostů. Ve 4. minutě byl navíc vyloučen domácí Severa. Vrchlabí se dostalo k puku a mohlo rozjet útočnou akci. Nahození před brankářem ale k brance nevedelo. V 7. minutě střílel Plášil, ale Tichý byl připravený. Skóre utkání otevřel HC Stadion Vrchlabí v čase 8:23, kdy se autorem prvního gólu v zápase stal Filip MONÍK. Čekal na přihrávku a neměl problém dostat kotouč do branky. Hubata pak vypálil jen kousek od vrchlabské svatyně. Tábor měl více ze hry, ale nedokázal se dostat přímo před Tichého, aby ho ohrozil. V 11. minutě přišlo vyloučení na straně Vrchlabí. Tento trest si odseděl Poul, Kohouti ale dokázali přesilovou hru využít. V čase 12:17 vyrovnal skóre Milan DANČIŠIN, který puk tečoval a ten spadl rovnou za Tichého. Poté byl znovu vyloučen vrchlabský hráč. Hruška dlouho přemýšlel nad střelou, až z toho nakonec nic nebylo. V 16. minutě si na trestnou lavici šel sednout Fiala. Další přesilová hra se Táboru moc nedařilo, ale i tak si Tichý připsal zákrok. Ještě do sirény se povedlo Táboru otočil skóre utkání. V čase 19:58 se domácí radovali po gólu Lukáše KŘÍŽE, který využil nepozornosti Tichého a uklidil puk do branky.

Začátek druhé třetiny už ale patřil hostujícímu týmu. I tentokrát byl u branky Filip MONÍK, který v čase 22:05 srovnal na 2:2. Tichý uklidil puk do lapačky ve 26. minutě, na druhé straně střílel Poul. Ve 27. minutě byl vyloučen domácí Dančišin, ale o minutu později ho následoval vrchlabský Kastner. Domácí již byli v plném počtu na ledě, když svůj tým oslabil Poul. Tábor měl k dispozici několik dobrých příležitostí, ale nedařilo se mu je proměnit. V čase 32:53 vstřelil třetí gól Vrchlabí Filip KRSEK, který se po buly rozjel s pukem na brankáře a snadno ho překonal. Vyrovnat mohl ve 38. minutě Matai, ale nedosáhl na puk. Poté byl vyloučen hostující Chrtek, za chvíli ho následoval táborksý Matušík. A další vyloučen bylo vteřinu před koncem druhé části na straně HC Stadionu. Svou situaci si nevylepšili, a do třetí části vstupovali v nevýhodě.

Hra ve čtyřech gól nepřinesla, poté už Tábor hrál další přesilovou hru. Ve 44. minutě byl vyloučen Doležal, ale bohužel se HC Stadion nepodařilo přesilovou hru využít, protože si na trestnou šel odpočinout Hebek. Krsek pak vypálil puk na branku, gólman ho dostal před sebe. Dorážka úspěšná nebyla. Hosté tentokrát měli více ze hry, chtělo to ale ještě jeden gól, aby krkonošský celek odskočil o dvě branky. V 50. minutě byl vyloučen hostující Moník, vrchlabská obrana ale dobře fungovala po celou dobu oslabení. Kohouti se snažili manko dotáhnout, ale Doležal Tichého nepřekvapil, stejně jako Dančišin. V 57. minutě byl vyloučen vrchlabský Chrtek, hosté se nebáli Tichého ostřelovat ze všech úhlů. Na druhé straně se do šance dostal Poul. Vrchlabí již bylo v plné počtu, když se do akce dostal Bendík s dalším spoluhráčem. Následně si Kohouti vzali oddechový, ale ani hra v šesti nepřinesla kýžený efekt. Navíc byl ještě vyloučen domácí Zadražil. HC Stadion si tak z Tábora odvezl cenné tři body.