HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Nová Paka 5:2

Nová Paka odjela domů s prázdnou

14.10.2012
Raina Jarošová
Nedělní třetí kolo krajské ligy dopadlo opět úspěšně pro domácí HC Stadion Vrchlabí. V něm nasázel Nové Pace celkem 5 gólů a připsal si další plný počet bodů do tabulky. Může se tedy s úsměvem připravovat na středeční derby.
3.kolo, neděle 14.10.2012, 17:00
5:2
Nová Paka
Effemberk, Biegl - Hlaváč, Pulec, Matějíček, Hamerský, Bušek, Provazník, Zázvorka, Mádle, Lepka, Svoboda R., Svoboda M., Jakubec, Bláha, Fořt, Oppelt, Jirků, Blažej, Kovář, Marek
Bouška, Vydra - Kulhánek, Fejfar, Plecháč, Ersepka, Pour, Štěpán, Dressler, Sucharda, Krátký, Mašek, Štajner, Zvolenský, Příkazský, Horyna, Hric
Třetiny: 1:0, 0:1, 4:1  Branky a nahrávky: 4. Jirků (Lepka), 44. Svoboda (Lepka), 45. Matějíček (Fořt), 48. Bláha, 58. Jirků - 35. Hric (Plecháč), 52. Hric (Příkazský). Rozhodčí: Padevět - Burýšek, Rada. Vyloučení: 11:3 (Radek Pour (NPK) 5 + KO). Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 635. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:2.
Dva termíny tým z Paky odřekl, a tak se skoro sousední týmy setkaly až ve třetím kole soutěže. od počátku to byli domácí, kteří byli aktivnější, ale packý Bouška si své území chránil. Střelecky se snažil prosadit Bláha a po něm Pulec, ale neskórovali. ve 4. minutě se střelou z mezikruží trefil Jirků, který velmi dobře zpracoval Lepkovu přihrávku. Průběh první třetiny byl sice pod taktovkou domácích, ti ale své střelecké šance nedokázal využít. Hostující brankář ukázal neskutečné zásahy, kterými dováděl domácí hráče k slzám a trenéra k infarktu. Fořtovu bekhendovou střelu vyrazili hostující obránci z brankové čáry, Jirků neprostřelil v přesilovce z bezprostřední blízkosti, Bláha nepřekonal ležícího golmana, který jeho střelu zlikvidoval bravurním zásahem lapačky. Neúspěšný byl i M. Svoboda, či Patrik Fořt. Před koncem třetiny nabídla Paka domácím další přesilovku, ale ani Oppelt neměl štěstí.

Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu a to neúspěšnou střelbou na straně domácích a ojedinělým únikem hostů. V 28. minutě nastřelil Bláha tyč, ale puk se odrazil zpět do útočného pásma. Domácí sice hráli útočně, ale packá obrana byla semknutá a hlavně svými zásahy čaroval hostující brankář a atmosféra na ledě houstla. Po vyloučení domácího Hlaváče využili hosté přesilovku a Hric ve 35. minutě vyrovnal. Ve 37. minutě se před hostujícím brankářem serval Svoboda M. s Horynou a bylo z toho vzájemně vyloučení a trest 2+2 na obou stranách. Do konce druhé třetiny se už stav utkání nezměnil.

Poslední třetina začala sérií vyloučení na obou stranách, Pour dostal 5 minut + osobní trest za faul na hlavu a do oblasti krku, za podražení byl vyloučen Matějíček a následoval Sucharda. A konečně ve 44. minutě se k zakončení dostal M. Svoboda a asistenci si opět připsal Lepka. Paka znervózněla a byla z toho přesilovka 5:3, kterou po přihrávce Fořta využil Matějíček. Hra pokračovala přesilovkou 5:4 a hostující hráči se dostali pod tlak domácích borců. Ve 48. minutě vytěžil z tlaku Bláha. Domácí zvýšili své tempo, ale neuhlídali Hrice, který v 52. minutě přidal druhou branku za Effemberkovy záda. To si ale domácí nechtěli nechat líbit a opět se dostávali do střeleckých šancí, které ale Bouška likvidoval. Až v 58. minutě se urval Jirků a hostujícího golmána si opravdu vychutnal. Další branka už do konce utkání nepadla, a tak zápas skončil 5:2.

Pavel Biegl: Utkání proti Nové Pace bylo plné paradoxů. I když se náš tým trápil, musím kluky pochválit za přístup k zápasu, za trpělivost a zodpovědnost. Doufám, že trápení s koncovkou jsme si tímto zápasem vybrali a ve středu se nám bude před branou dařit lépe.