HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jindr. Hradec 3:2sn

Na východě Čech zůstávají dva body

02.11.2013
Marek Komárek
V dalším domácím utkání byli horalé necelou minutu od porážky s hosty z Jindřichova Hradce. Nejprve Patrik Fořt v závěru utkání a v nájezdech Tomáš Šťastný však zařídili obrat utkání. Důležité dva body s týmem před zápasem figurujícím na předposlední příčce tabulky tak zůstávají ve Vrchlabí.
12.kolo, sobota 2.11.2013, 18:00
3:2sn
Jindr. Hradec
Jeschke - Pulec, Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Hlaváč, Lenoch - Fořt, Filip M., Gengel, Šťastný, Moučka, Jirků, Svoboda, Bláha, Březina, Marek, Filip D., Jakubec
Bláha - Jasečko, Procházka, Klement, Štěpán, Tržil, Kasalý, Šperger - Pekárek, Voříšek, Kocal, Tomšík, Přibyl, Mazanec, Brabec
Třetiny: 1:1, 0:1, 1:0 - 0:0  Branky: 18. Filip M. (Jirků), 60. Fořt (Hamerský, Filip M.), 66. Šťastný - 4. Voříšek (Štěpán, Kocal), 24. Procházka. Rozhodčí: Jechoutek - Marek, Rybáček. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 955. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

Do utkání vstupoval domácí celek jako papírový favorit zejména díky lepšímu postavení v tabulce. Druhá liga je ovšem velmi vyrovnaná soutěž a papírové předpoklady mnohdy zůstávají nepotvrzené.

Od začátku zápasu bylo jasné, že utkání nebude jednoduché, k čemuž přispívaly i časté a zbytečné ztráty puku. Vrchlabští se dlouho nemohli dostat do správného zápasového tempa. Výsledkem byl trest v podobě branky hostí. Štěpánovu střelu od modré dokázal Luboš Voříšek tečovat tak šikovně, že Jeschke neměl nejmenší šanci zareagovat na změnu směru letícího puku. Od čtvrté minuty zápas dostal zápletku, jakou mnozí při pohledu na tabulku před utkáním nečekali. Až v poslední pětiminutovce první třetiny se objevily náznaky šancí na vyrovnání a v 18. minutě se konečně povedlo vytvořit si šanci vyloženou. Hlavním hrdinou okamžiku se stal Tomáš Jirků. Když už všichni na stadionu i soupeř uvěřili, že bude objíždět branku, našel zpětnou přihrávkou Martina Filipa, který se zachoval přesně, jak mu velí jeho zkušenosti. Bláhovi v bráně Jindřichova Hradce nedal šanci. Následně domácí dostali možnost dohrát třetinu v přesilové hře, fanoušci namlsaní vyrovnáním chtěli branku do šatny, domácí však přesilovku dobře nesehráli.

Začátek druhé třetiny opět domácí zaspali. Nejprve Jeschke ještě složitou situaci vyřešil. O chvíli později však už kapitán hostujícího celku Robert Procházka využil nepozornosti soupeře a poslal Jihočechy do vedení. Vrchlabí mělo šanci okamžitě odpovědět. Na trestné lavici se objevil Štěpán. Přesilová hra dnes ale nebyla jejich silnou stránkou. Postupně se zvyšoval počet nahození a střel. Bláha v brance Jindřichova Hradce několikrát prokázal, že si s lapačkou rozumí. Skvělou šanci si již v druhé polovině utkání vypracovali Martin Filip s Patrikem Fořtem. Situaci dva na jednoho řešil prvně jmenovaný přihrávkou, Fořt však zamířil těsně vedle levé tyčky a zmatek kolem branky uhasil posléze Bláha. Počet hráčů v poli se na konci druhé třetiny otočil. Domácí si vyzkoušeli dvojnásobnou početní převahu. Byla však krátká a za zmínku stála jen střela od modré, kdy na místě byl se svojí lapačkou opět Bláha.

Poslední perioda byla ve znamení sílící snahy o vyrovnání. Hosté možná chvílemi dopláceli na menší počet hráčů. Dohromady totiž přicestovalo z jejich řad pouze sedm obránců a stejný počet útočníků. Navíc chyběl během zápasu zraněný kapitán Procházka. Přesto mohli zápas rozhodnout. V ojedinělé šanci byl Jeschke dokonce překonán, přízemní střela ale skončila pouze na pravé tyči. Stále tedy na výsledkové tabuli svítil nejtěsnější stav. Ten mohl být srovnán deset minut před koncem. Pěkná teč domácího útočníka ale orazítkovala pouze břevno. Po další nepovedené přesilovce se začala rozplývat naděje na vyrovnání, poté ale přišla poslední minuta utkání. Přes Ondřeje Hamerského a Martina Filipa se dostal kotouč až k Patriku Fořtovi, který v čase 59:05 vyrovnal.

Prodloužení přineslo pouze několik sporných zákroků, rozhodčí však žádného hráče nevyloučil a zápas dospěl do samostatných nájezdů. V nich byl úspěšný nejprve Tomáš Šťastný střelou k pravé tyči a poté také Tomáš Jirků. Jelikož ani jeden ze dvou hráčů Jindřichova Hradce nebyl úspěšný, třetí série nájezdů by byla zbytečná. Bonusový druhý bod si tak zajistili domácí.

Pavel Biegl, trenér: Chtěli jsme tři body, buďme rádi za dva. Byly perně vybojované. Soupeř se celkem lacino dostal ke dvěma brankám a my se dnes na gól strašně nadřeli. To určilo ráz utkání. Nedaří se nám přechod z obranného pásma a samotné zakončení, budeme se na to muset při trénincích zaměřit. Na druhou stranu vůle získat body byla obrovská. Kluci si za tu snahu zvrátit nepříznivý vývoj utkání, i když se nedaří podle představ, výhru plně zasloužili.

Jak hodnotil zápas autor vyrovnávacího gólu Patrik Fořt?

Byl to hodně vydřený zápas, od začátku jsme tahali za kratší konec, i když jsme měli více střel. Bohužel jsme je neproměňovali. Já sám jsem měl pár šancí, ale nedokázal jsem je proměnit, což mě hodně mrzí. Ale díky naší bojovnosti a tomu, že se mužstvo semklo, jsme ten vyrovnávací gól a potom i nájezdy urvali. Dva body jsou lepší než nic a dnes ty dva body bereme.