HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Cheb 7:2

Na domácím ledě HC Stadion zazářil

26.11.2022
HC Stadionu Vrchlabí se podařilo získat tři body nad Chebem a ukončit mu tak jeho vítěznou sérii. Domácí po první herně vyrovnané třetině dokázali ve druhé části vstřelit soupeři hned pět branek, čímž rozhodli zápas ve svůj prospěch. Po dvou gólech střelili Bláha a Tomáš Perička.
20.kolo, sobota 26.11.2022, 18:00
7:2
Cheb
Vacek (Krinwald) – Kynčl, Oborník, Fiala, Bendík (A), Oliva, Duran, T. Perička – R.Perička, Kozák, Chrtek, Cerman, Urban (C), Duchan, Chalupa, Jirků, Bláha (A), Tatar, Šlaicher Trenér: Tomáš Jirků
Tichon (32. Kašpar) – Troška, Kořán, Jachanov, Šikut, Vápeník, Kubík, Stejskal – Bubanec, Krutina, Šafejev, Novotný, Vrtek (C), Paršakov, Nekvinda (A), Čejka (A), Konášek Trenér: Petr Nekvinda
Třetiny: 1:0, 5:1, 1:1  Branky a nahrávky: 6. Bláha (Kozák, Kynčl), 27. T. Perička (Bláha, Chrtek), 30. Bláha (Chalupa, T. Perička), 32. Chalupa (Urban, Bláha), 32. Tatar (Cerman), 38. Oliva (Duran, Duchan), 48. T. Perička (Urban, Chalupa) – 26. Kořán (Čejka, Vrtek), 54. Šikut (Rozhon, Jachanov). Rozhodčí: Battěk – Jiruška, Figer. Vyloučení: 7:5, navíc Chrtek (Vrchlabí) 5 min. a do konce utkání - Čejka (Cheb) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 700. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 6:1, 7:1, 7:2.

V úvodu třetiny diváci ve Vrchlabí viděli menší potyčku Urbana s Čejkou. Domácí byli na ledě hodně aktivní, což vyústilo ve vyloučení chebského Trošky. A Vrchlabí dokázalo přesilovou hru využít. V čase 5:26 dostal skvělou přihrávku Tomáš BLÁHA a přesně zakončil do branky. V osmé minutě byl vyloučen také domácí hráč, ale na ledě to nebylo znát. Do akce se dostal Urban, Tichon puk vyrazil. Následovalo vyloučení opět na chebské straně, tentokrát se ale domácí neprosadili. V 15. minutě dostali šanci hosté, Vrchlabí hrálo v šesti hráčích na ledě. Dobře se ale bránilo a nakonec z toho pro Cheb nic nebylo. Duchan se pak rozmáchl, ale trefil pouze boční síťku. V 19. minutě mohl vyrovnat Vrtek, ale Vacek byl pozorný a puk vyrazil vyrážečkou. Velké štěstí měl pak Vacek o chvíli později, kdy zazvonila tyčka.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen vrchlabský Chrtek. Domácí se ale znovu dobře bránili, a když byli v plném počtu, vyloučen byl protihráč. Ani na druhé straně ale gól nepadl. Cheb vyrovnal až v čase 25:29, kdy se trefil Petr KOŘÁN a vykřesal tak naději pro svůj tým. Netrvalo ale dlouho a Vrchlabí si vzalo zpět vedení. V čase 26:15 přidal druhou branku Tomáš PERIČKA, který zastrčil odražený puk do branky. Chalupa ve 30. minutě tečoval puk jen kousek od branky. Domácí se ale znovu radovali v čase 29:14, kdy z mezikruží střílel Tomáš BLÁHA. Snížit mohl o chvíli později Čejka, ale nezpracoval přihrávku. Poté se stejný hráč pustil do Chrtka a oba hráči byli vyloučeni. V čase 31:01 přidal čtvrtou branku do hostující sítě David CHALUPA. Následoval ho v čse 31:42 Jakub TATAR, kterého poslal do úniku Cerman. Po tomto gólu Cheb vystřídal brankáře, místo Tichona nastoupil Kašpar. Oliva mohl skórovat, ale v 33. minutě branku minul. Netrvalo ale dlouho a Kašpar také lovil puk z branky. V čase 37:04 to byl právě Jan OLIVA, který vstřelil další gól. V posledních vteřinách mohl skórovat ještě Duchan, který si vyjel s pukem až ke Kašparovi, ten ale zasáhl.

Ve 2. minutě třetí části byl vyloučen hostující Bubanec, Chalupa hned mohl vstřelit branku, ale trefil se jen kousek od ní. Následovalo vyloučení na domácí straně, které mohl využít Kořán, ale puk nasměroval na Vackův beton. Domácí již byli v plném počtu na ledě, když se radovali již posedmé. Gól přidal v čase 47:10 Tomáš PERIČKA. Další velké šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Vacek zasahoval proti střele Krutiny, na druhé straně trefil Chalupa pouze tyč. Následovalo vyloučení na domácí straně, poté ale přišlo i na chebské a počet hráčů na ledě se vyrovnal. Hra 4 na 4 více sedla domácím. Bláha proti Kašparovi neuspěl, na druhé straně se radovali hosté, ale rozhodčí branku neuznal. V 53. minutě se Kozák dostal do velké šance, ale Kašpar zasáhl. Hosté se radovali z druhé branky v čase 53:12, kdy snížil Andrej ŠIKUT. V 55. minutě byl vyloučen vrchlabský Bláha, do šance se ale dostali právě domácí. Jirků jel sám na Kašpara, ale nepřekonal ho. Do konce zápasu už se nic zajímavého nedělo, poslední dvě minuty už se jen dohrávalo. Vrchlabí si zaslouženě připsalo tři body do tabulky.

Útočník Tomáš Bláha:
Věděli jsme, že v dnešním utkání hrajeme v podstatě o 6 bodů, že m soupeř šňůru několika výher po sobě a že nás nečeká nic lehkého. Bylo důležité, že jsme proměnili šance a soupeři odskočili. Je to pro nás důležité vítězství a doufám, že navážeme i ve středu proti Hronovu. Chtěl bych poděkovat fanouškům za parádní atmosféru a budu rád, kdy se uvidíme ve středu na značkách.