HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Beroun - Vrchlabí 2:1sn

Medvědi se nenechali zkrotit ani na nájezdy

23.01.2008
Miloslav Růžička, Petr Novotný
Po debaklu na ledě první Mladé Boleslavi měli Jeřábkovi svěřenci šanci získat body u Medvědů z Berouna. Nestalo se tak zejména díky Altrichterovi, který i v Berouně potvrdil své kvality. Vrchlabští měli k dispozici Hyláka, který se taktéž předvedl jako výborný gólman. Pavel Kříž nedal na samém začátku druhého dějství samostatný nájezd nařízený sudím Pešinou a deset minut poté Hylák obržel gól. Vrchlabí vyrovnalo na začátku poslední třetiny, ale ani to nestačilo. Prodloužení se dohrálo bez branek a v samostatných nájezdech se blýsknul dvakrát Tvrzník, který byl zároveň jediným úspěšným.
38.kolo, středa 23.1.2008, 18:00
Beroun
2:1sn
Altrichter - Výborný, Braniš, Kameš, Jelínek, Gudas, Lukačovič, Krajíček - Appel, Slížek, Frolík, Besser, Šinágl, Novotný, Kupec, Kubalík, Tvrzník, Heřman, Křesťan, Vlček, Pavel
Hylák - Matějíček, Vála, Bendík, Chaloupka, Volek, Hrach, Kajínek - Gengel, Brynecký, Beck, Horčička, Kříž, Plodek, Kováč, Přeučil, Nevyhoštěný, Jech, Hruška
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 - 0:0 - 1:0  Branky: 32. Braniš, rozh. nájezd Tvrzník - 42. Matějíček. Rozhodčí: Pešina - D. Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 5:8 navíc Šinágl (Beroun) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1100.
Domácí šli do vedení v polovině zápasu po dorážce Braniše v přesilovce. Na vedoucí branku zareagovali hosté hned zkraje poslední části po střele Matějíčka, kterou Altrichter neviděl přes clonící hráče. Berounský gólman byl pak veledůležitou osobností ve zbývajícím průběhu a jen díky jemu si Beroun připsal dva body.

První třetina přinesla rychlý a vyrovnaný hokej, ve kterém byli střelecky aktivnější hosté. Berounský gólman Altrichter měl už v osmé minutě dest úspěšných zásahů, zatímco vrchlabský strážce branky Hylák si na kotouč sáhl teprve dvakrát. Přesto ani jedno mužstvo nemělo úplně vyloženou šanci. Vrchlabí nevyužilo jedinou přesilovku úvodní části při vyloučení berounského Vlčka.

Ve druhé třetině už se děly přece jen zajímavější věci. Hned po 20 vteřinách hry fauloval unikajícího Gengela Braniš a sudí Pešina nařídil správně trestné střílení. Nájezd Kříže však skryl do lapačky skvělý Altrichter. Ve 24. minutě berounský gólman parádně vykryl ránu Hrušky z bezprostřední blízkosti. Medvědi pak nevyužili dvě po sobě jdoucí přesilovky. Při té druhé po ráně Bessera zacinkala pravá tyčka Hylákovy klece a náasledně z trestné lavice se vracející Hruška svůj nájezd proti Altrichterovi zase nezužitkoval. V polovině zápasu byl vyloučen vrchlabský Volek a v další početní výhodě střelu Appela dorazil do sítě před brankou číhající obránce Braniš – 1:0. Začátek třetí třetiny patřil hostům. Ve 42. minutě nahodil puk od modré obránce Matějíček a ten uviděl jinak skvělý Altrichter a ž v síti – 1:1.

Hosté měli více ze hry, ale berounský gólman byl pro ně velkou překážkou. Naopak Medvědi nevyužili 46 vteřin dvojnásobnou přesilovku a na konci 47. minuty se neujaly ani dorážky Slížka a Frolíka.

Zápas tak dospěl do prodloužení, ve kterém se nerozhodlo a přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich uspěl jako jediný ze všech střelců hned v první sérii berounský Tvrzník a rozhodl o dvou bodech pro Medvědy.