HC Stadion Vrchlabí – Zkrotí horalé Medvědy i do třetice?

Zkrotí horalé Medvědy i do třetice?

21.01.2008
Jan Hanuš

První liga míří mílovými kroky do finále, jen sedm kol chybí odehrát do konce základní části a tak hlavně týmy které se pohybují kolem šestého místa bojují o každý bod, aby se vyhnuly nevyzpytatelným bojům o udržení v I. lize. Chtějí-li si Medvědi vybojovat účast v play-off musí v každém zápase naplno bodovat a modlit se, že se absolutně nebude dařit soupeřům v tabulce před nimi.

Aktuálně z kádru Berouna

O vánocích se z Berouna vrátil do Komety Brno brankář Kamil Jarina a opačným směrem putoval kanonýr David Appel. Po dohodě se Spartou a s Plzní bude na střídavý start působit v Berouně Martin Altrichter. Od nového roku začali Medvědi předvádět zlepšené výkony, které se již projevily i v mírném bodovém přídělu. Medvědi s novými posilami opět začali do soupeřů zarývat své drápy. Překvapili doma výhrou v prodloužení nad favorizovaným Chomutovem, všechny body přivezli z Mostu. V dalších zápasech poslední celek západní skupiny podlehl postupně Hradci Králové, nestačil na Havlíčkův Brod a nezvládl zápas doma s Kadaní.

Beroun – Kadaň 4:5

Katastrofální výkon obou brankářů, Štelmacha a Nováka stál za prohrou Berouna v minulém utkání I. Ligy. Lepší začátek si Medvědi snad ani nemohli přát. Už ve 38. vteřině si na pas Braniše najel Petr Šinágl a střelou po ledě překonal kadaňského brankáře. Kadaň se z rychlého gólu hned otřepala a ve 4. minutě v oslabení ujel Branislav Fábry a v nájezdu na Štelmacha se nemýlil – 1:1. Druhou branku Kadaně přidal do Štelmachovi sítě na začátku 10. minuty Tomáš Polanský. Druhá třetina začala opět lépe pro hosty. Nejprve ve 24. minutě vyhnal Štelmacha z branky Patrik Fink – 1:3. Medvědi se pak sice přidali, ale bez gólového účinku. Až ve 32. minutě proměnil Slížek trestné střílení – 2:3. Sílící tlak Berouna zbrzdil ve 39. minutě rychlý brejk Martina Kadlece – 2:4. V tu chvíli se zdálo, že je zápas rozhodnut, jenže Medvědům se ještě do druhé sirény podařilo vyrovnat! Nejprve v čase 39:04 tečoval bekhendovou ránu Frolíka Martin Výborný a za pouhých 14 vteřin pak opět Martin Výborný nenápadnou střelou od modré vyrovnal – 4:4. Třetí část hry výrazně ovlivnila 43. minuta. To napřáhl kadaňský Michal Hlusička a Novák v brance Berouna jeho střelu školácky pustil do sítě. V závěrečných minutách se Medvědi snažili ze všech sil, ale alespoň na remízu nedosáhli.

HC Vrchlabí – HC Berounští Medvědi 3:1

Vrchlabští hned od začátku utkání začali tlačit a už ve 3. minutě Martin Nosek otevřel skóre - 1:0. V 7. minutě vedlo Vrchlabí už o dvě branky. Daniel Špaček vybojoval puk a jel sám na Jarinu, kterého nádhernou kličkou překonal - 2:0. Na trefu Špačka našli hosté odpověď v té samé minutě. Martin Výborný si najel mezi kruhy a propálil bezmocného Ševčíka – 2:1. Druhou třetinu zahájil střelou hostující Šinágl, poté atakoval domácí branku Heřman, a ve 28. minutě vystřelil od modré Výborný, ale se vším si lehce poradil v pohodě chytající Ševčík. V polovině utkání domácí Přeučil unikal po mantinelu, protlačil se až před branku Jariny, ale vystřelil nad. Začátek třetí třetiny přinesl velkou šanci hostí, kteří se dostali do přečíslení, ale Ševčík se dobře přesunul a chytil střelu Bessera. Hosté měli v 59. minutě velkou šanci srovnat, ale osamoceného Nedorosta před brankou perfektně vychytal Ševčík. Kamil Jarina v čase 58:30 odjel z branky hostí a Beroun hrál power play. Vyloučen byl Gengel za zdržování hry a hosté měli tedy i přesilovku. Beroun však už nevyrovnal, naopak inkasoval. Do prázdné branky pečetil skóre Martin Rýgl - 3:1.

Zimní stadion Beroun
23.1. 18:00
HC Berounští Medvědi 38. kolo HC Vrchlabí
8. 32 b. Umístění 4. 56 b.
7 – 4 – 3 – 23 Celková bilance 16 – 3 – 2 – 16
Petr Šinágl 10 g.+ 22 as. Nejproduktivnější hráč Kamil Tvrdek 17 g.+ 16 as.