HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Letňany 3:4

Letňany berou z vrchlabského ledu tři body

11.10.2023
HC Letci Letňany, které měly stejný počet bodů jako HC Stadion Vrchlabí, dnes ukázaly, že umí bojovat. Utkání bylo napínavé do poslední minuty, kdy ještě zdramatizoval zápas domácí Sýkora, ale další gól už nepadl a soupeř si do Prahy odvezl vítězství 4:3.
6.kolo, středa 11.10.2023, 18:00
HC Stadion Vrchlabí
3:4
HC Letci Letňany
Červinka (Kamenický) – Abraham, D. Sýkora, Hladík, Kynčl, Bendík (A), Boukal, Perička – Šlaicher, Kastner, D. Chalupa – Tatar, P. Urban (C), Krsek – T. Bláha (A), Chrtek, Moník – Jirků, Kozák, Cerman. Trenér: Tomáš Jirků
Nečas (J. Němeček) – L. Chalupa (A), D. Němeček, Kolářík, Fiala, Drtina, Hamšík, Gurjevskij – Korčák, Sklenář (A), Theimer – Mrňa, Arnošt (C), Poppel – D. Straka, Labuzík, Pšenička – Uhlík, Mácha, Jobánek – Ducháč. Trenér: Jaroslav Nedvěd
Třetiny: 0:2, 1:1, 2:1  Branky a nahrávky: 24. T. Bláha (Moník, Bendík), 50. Kynčl (Moník, Krsek), 60. D. Sýkora (Moník) – 5. Mrňa (Arnošt, Poppel), 15. Theimer (Sklenář, Korčák), 36. Sklenář (Fiala), 54. Pšenička (Arnošt, Mrňa). Rozhodčí: Bernat – Toman, Janíček. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 661. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.

Hned od začátku byli aktivnější hosté, HC Stadion se k puku moc často nedostal. Nakonec svou šanci proměnil v čase 4:09 Pavel MRŇA, který dorazil puk do Červinkovy branky. V osmé minutě tečoval nahození na branku Urban, ale Nečas puk vyrazil. Následovala akce na druhé straně, Červinka měl co dělat, aby se proti Theimerovi ubránil. V čase 14:19 už to bylo o dvě branky pro hostující Letňany. Tentokrát se trefil Ota THEIMER, který mířil mezi betony a byl úspěšný. V 16. minutě trefil Poppel pouze břevno a za chvíli přišlo první vyloučení v zápase, na straně Letňan. Domácí měli hned několik příležitostí skórovat, nejdříve dostal přihrávku Kastner, následně střílel Chrtek, ale pouze do Nečase.

Druhou třetinu začali lépe domácí hráči, protože po několika akcích se dočkali první branky. V čase 23:02 snížil na 1:2 Tomáš BLÁHA, který dostal přihrávku od Moníka a střílel přesně. Ve 26. minutě byl vyloučen další hostující hráč a Vrchlabí znovu dostalo příležitost, tentokrát srovnat stav zápasu. Chrtek střílel z pravého kruhu, ale jeho střelu brankář vyrazil. Urban zase trefil pouze jeho náruč. Pražský brankář měl ale plné lapačky práce. Ve 31. minutě promarnil šanci Krsek, který střílel do vyrážečky. O chvíli později pálil Kastner, u branky ještě čekal Chalupa, ale gólman Letňan byl připravený. V čase 35:28 se hosté znovu prosadili. Fiala přihrával Jakubu SKLENÁŘOVI, který překonal Červinku a Letňany znovu vedly o dvě branky. HC Stadion ještě do konce třetiny zkoušel kombinovat a snížit, ale nakonec do třetí části vstoupil s dvougólovým mankem.

Třetí třetina byla plná zajímavých akcí. Nejdříve ve 43. minutě střílel Uhlík, ale nenašel mezeru mezi brankou a gólmanem. O chvíli později měl vrchlabský Červinka štěstí, protože se kotouč odrazil do jeho betonu. Na druhou stranu se řítil Urban, ale Nečas nadvakrát zasahoval a změnu stavu nepřipustil. Ve 47. minutě byl vyloučen hostující Mrňa, následoval ho kolega Mrňa. Domácí si tak vzali oddechový čas. Kastner poslal prudkou střelu, Nečas zasáhnul. Hosté již byli ve čtyřech, když Labuzík ujel na Červinku. Toho ale nepřekvapil, naopak se na letňanskou branku řítili vrchlabští. V čase 49:38 přesilovou hru využil Jakub KYNČL, kterého si našel Moník. Také na domácí straně se vylučovalo, a také hosté svou výhodu využili. V čase 53:17 to bylo znovu o dva góly zásluhou Tomáše PŠENIČKY. V 56. minutě měl šanci Krsek, ale nevyužil ji. Theimer zůstal ležet na ledě u své střídačky v 59. minutě, ale nakonec na ní odjel bez pomoci. Následovalo vyloučení na domácí straně, kterého v čase 59:59 využili také domácí. Konkrétně to byl David SÝKORA, který sice snížil, ale na vítězství by bylo potřeba trochu více času. Navíc využil toho, že se Letňany již radovaly z výhry.