HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kadaň - Vrchlabí 2:4

Konečně za tři body! I čtvrtý zápas dopadl vítězně

22.09.2021
Vrchlabí se ve středu večer vydalo do Kadaně, kde chtěli hráči pokračovat ve vítězné šňůře. To se jim také povedlo, i když to po druhé třetině vypadalo na vyrovnaný zápas. Ve třetí části hosté zabrali, vstřelili dvě branky a zaslouženě odjeli od Trhačů se třemi body.
4.kolo, středa 22.9.2021, 18:00
Kadaň
2:4
Trifonov (52. R. Běhula) – Steinocher (A), M. Jáchym (C), Zorko (A), Kuboš, O. Havlín – Kordule, Berčík, Routa – Bernat, S. Heffernan, M. Zabloudil – Mežnar, D. Čech, K. Heffernan – Konášek, Hradecký, Švec.
Štěpánek – Linhart (C), T. Jelínek, Kajínek, Oliva, M. Voženílek, Nedbal – D. Chalupa, Urban, Heřman (A) – Matýs, T. Kaut (A), Mrňa – T. Zeman, Chrtek, Pochobradský – L.Kučera, Machač, Kynčl.
Třetiny: 1:1, 1:1, 0:2  Branky a nahrávky: 5. Mežnar (M. Jáchym), 28. K. Heffernan (TS) – 16. T. Kaut (Matýs, T. Jelínek), 27. T. Zeman (Heřman, Matýs), 43. Linhart (Heřman, Urban), 57. L. Kučera (T. Jelínek, Kynčl). Rozhodčí: Grech, Petružálek – Belko, Horažďovský. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 198. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 2:4.

První pokud přišel od hostů, ale nebyl úspěšný. Za to na druhé straně se Trhačům dařilo. V čase 4:34 otevřel skóre utkání Erik MEŽNAR, který se dostal do blízkosti Štěpánka. Hosté se poté usadili v útočném pásmu, ale nic nevymysleli. Urban se ale dostal do mnoha kombinací. V osmé minutě střílel Matýs. První vyloučení přišlo v 10. minutě na vrchlabské straně. Trhači se sice dostali před brankáře, ten si několik střel pohlídal a HC Stadion se ubránil. Kadaň ale udělala hned několik chyb, které mohlo Vrchlabí trestat. Branka padla v čase 15:28 do domácí sítě po zásluze souhry Jelínek, Matýse a Tomáše KAUTA. V 17. minutě byl vyloučen domácí Kordule. Domácí se dobře bránili, bylo vidět, že se rozhodli zlepšit nejen přesilovky, ale také oslabení. Matýs v 19. minutě pálil z mezikruží, ale neúspěšně.

Urban hned v úvodu druhé části chtěl zakončit, ale nezdařilo se. Střelu tak vyslal Kaut, ale Trifonov byl připravený. Na druhé straně útočil Čech, který promáchl svou šanci před Štěpánkem. Ve 26. minutě byl vyloučen domácí Havlín a hosté mohli využít výhody hráče v poli. To se také stalo, v čase 26:48 se do kombinace dostal HC Stadion a Tomáš ZEMAN v blízkosti zavěsil za Trifonova. Radost hostů ale netrvala dlouho. V čase 27:15 bylo nařízeno trestné střílení pro Kadaň a na 2:2 vyrovnal Kyle HEFFERNAN. Ve 32. minutě byl vyloučen vrchlabský Linhart. Domácím se přesilová hra vůbec nepovedla. Mrňa dostal přihrávku ve 35. minutě a neváhal vystřelit. Jeho střela ale šla mimo branku. O chvíli později se domácí dostali před Štěpánka, který měl plno práce. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, Routa se dostal ke střele z mezikruží, na druhé straně se musel bránit Trifonov.

Třetí třetina začala nešťastně pro domácí Kadaň. Nejdříve byl vyloučen Steinocher, následoval ho na trestnou lavici Jáchym. Dvojnásobná přesilovka se přímo nabízela ke kombinacím v útočném pásmu Vrchlabí. V čase 42:09 již byla využita, a to Tomášem ZEMANEM. Také na vrchlabské straně se vylučovalo, konkrétně si šel sednout Zeman. Kadaň se ale nedostala k puku, hosté často vyhazovali přes všechny čáry. Bohužel pro ně, v 50. minutě přišlo vyloučení. Hosté se ale ubránili, v 52. minutě byl navíc vystřídán brankář Trhačů, místo Trifonova do hry nastoupil Běhula. Chrtek vyzkoušel jeho pozornost v 53. minutě. Routa střílel sice nenápadně, ale jedovatě, jeho střela skončila v rohu. V čase 56:49 se počtvrté trefilo Vrchlabí. Lukáš KUČERA byl volný před brankou a dostal přihrávku, která mu sedla. Mrňa se ještě pokusil překonat Běhulu, ale ten byl připravený. Vrchlabí tak konečně zvítězilo za plný počet bodů.

Vladimír Růžička (SK Trhači Kadaň):
Bylo to podobné jako poslední zápas, který jsme naposledy sehráli na domácí půdě. Do třetí třetiny jsme hráli poměrně slušně. V závěrečné dvacetiminutovce jsme bohužel obdrželi trest, kdy jsme vyhodili kotouč mimo kluziště. Bránili jsme tak ve třech a vteřinu před koncem jednoho z trestů jsme inkasovali branku, pak jsme zkusili hrát vabank. Vrchlabí má zkušenější hráče, čehož využilo například když nás přečíslilo a dalo gól na 4:2. Tím ten zápas pro nás prakticky skončil.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí):
Věděli jsme, že nás v Kadani nebude čekat nic jednoduchého, což se také potvrdilo. Jsme rádi, že jsme nakonec uhráli tři body, i když by zápasu asi slušela remíza. Domácí bojovali a podle mého by si i ten bod zasloužili. Nám se naštěstí podařilo proměnit dvě přesilové hry, což utkání nakonec rozhodlo. Přejeme domácím, aby se jim začalo dařit, stejně tak i nám.