HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Klášterec 8:3

Klášterec odjíždí z Vrchlabí s osmičkou

02.02.2015
Marek Komárek
Hráči HC Stadionu Vrchlabí si proti papírově slabšímu soupeři z Klášterce nad Ohří spravili chuť po vysoké porážce v Táboře. Dvakrát se dokázal prosadit kapitán Jiří Jakubec, po jedné brance přidali Filip, Jirků, Oppelt, Urban, Matějka a Bláha. Opět jsou tedy horalé o krůček blíže páté pozici po základní části, která v případě zaváhání některého z favoritů v osmifinálové sérii zajistí začátek čtvrtfinálové série na domácím hřišti.
27.kolo, pondělí 2.2.2015, 18:00
8:3
Klášterec
Neužil (Abrahám) – Hamerský, Lenoch, Skočovský, Jebavý, Klement, Kadavý, Hlaváč – Jakubec, Filip, Vlach, Oppelt, Jirků, Bláha, Matějka, Urban, Fořt, Kerekanič, Srnský
Kaššák (Tichý) – Michálek, Rulík, Běhal, Koblitz, Drobný – Rubeš, Hroch, Huňády, Hrdlička, Boušek, Mála, Strejček, Nguyen
Třetiny: 2:1, 2:1, 4:1  Branky a nahrávky: 7. Jirků, 15. Oppelt (Jirků, Skočovský), 22. Filip (Hamerský), 25. Jakubec (Hamerský), 47. Urban (Matějka, Fořt), 56. Matějka (Bláha, Jebavý), 59. Jakubec (Vlach, Lenoch), 60. Bláha (Oppelt, Jirků) – 13. Nguyen, 32. Běhal (Hrdlička), 55. Strejček. Rozhodčí: Kareš - Urubčík, Pechánek. Vyloučení: 8:7 + Mála a Hrdlička 10 minut. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 576. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 8:3.

První část hry byla ve znamení opatrnosti, ale také fair play. Hlavní rozhodčí Kareš nemusel ani jednou vylučovat. Ihned v první minutě se do zakončení dostala první lajna domácích v čele s Filipem, ale stav se měnil až po sedmi minutách hry. Prosadil se po výjezdu před branku TOMÁŠ JIRKŮ. Svůj první gól mohl dát záhy Jiří Jakubec, ale svou šanci neproměnil. Hosté se tak dočkali odpovědi. V minutě třinácté se podařilo srovnat stav utkání LADISLAVU NGUYENOVI. Uběhly dvě minuty a domácí šli opět do vedení, které do konce zápasu nepustili. Gólový zásah si připsal TOMÁŠ OPPELT. Ještě před posledním hvizdem první třetiny mohli skórovat Hamerský s Filipem, ale stav nezvýšili. Zaskvět se musel z protiútoku také Neužil proti Huňadymu.

Druhá dvacetiminutovka začala vyloučením hostujícího hráče a využitou přesilovou hrou Vrchlabí. S trochou štěstí se prosadil MARTIN FILIP. Jan Kadavý následně nabídl početní výhodu Klášterci, ale místo snížení se dočkal JIŘÍ JAKUBEC velké šance, kterou nadvakrát proměnil. Navíc mohl zvýšit na rozdíl už čtyř branek Fořt. Jeho střelu zastavila tyč. Hosté se vrátili do hry využitou dvojnásobnou přesilovou hrou. JIŘÍ BĚHAL prostřelil bezmocného Neužila. Nechybělo mnoho a hosté mohli být v kontaktu. Hrdlička několikrát prohrál souboj s dobře chytajícím Neužilem. Stejný muž s maskou pokryl i další šance Drobného. Martin Klement se poté nechal po potyčce u branky vyloučit, ale Vrchlabští už s přehledem dohráli zbylé vteřiny prostřední třetiny.

Poslední perioda nabídla nejvíce branek. O první se těsně po skončení početní výhody zasloužil PATRIK URBAN. Další mohl zařídit Vlach, ale proti byla horní tyč branky Kaššáka. Vyloučit se následně nechal Tomáš Oppelt a nabídl Klášterci ještě jednou v utkání snížit a trochu doufat v bodový zisk. JAN STREJČEK přijal jeho nabídku a korigoval na 3:5. Jenže to bylo od hostů vše. Za minutu přidal šestou branku JAN MATĚJKA, za dalších patnáct vteřin smolař utkání Patrik Fořt neproměnil samostatný únik, aby v posledních dvou minutách mohli první dvě formace diváky potěšit krásně sehranými přesilovými hrami. Tu výraznější dvojnásobnou využila formace JIŘÍHO JAKUBCE. Tu jednoduchou potom za asistencí Oppelta a Jirků TOMÁŠ BLÁHA.

Tři body dnes zaslouženě zůstaly ve Vrchlabí. Snad se podobným způsobem bude Vrchlabí dařit i ve středu s týmem z Řisut.

Josef Řeháček: Musíme se na soupeře z nižších příček tabulky dobře připravit, zápasy s nimi nejsou vůbec jednoduché a to se blíží play off. Začalo se dobře, dostali jsme se do vedení a hru jsme měli pod kontrolou. Sami jsme si pak zkomplikovali situaci, když Klášterec snížil na 4:2 a nebyli daleko kontaktního gólu, druhá třetina tedy nic moc, v šatně jsme si řekli pár věcí a pak už poslední třetina byla dobrá. Tam bylo fajn, že jsme dali na 5:2 hned na začátku a tím pádem jsme mohli zapojit mladé kluky jako Kerekaniče a Srnského. Jak jsem říkal, play off se blíží a musíme se na něj všichni připravit.