HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jaroměř - Vrchlabí 4:2

Jaroměř vrátila Vrchlabí porážku

12.12.2012
Jana Poskerová
Hokejisté Jaroměře byli na svém domácím ledě jasně lepším týmem ve středečním zápase. Vsadili na bojovnost a jednoduchost, skvělý výkon předvedl v brance domácích Vich. Taktika jim vyšla na 100% a vrchlabští hráči celý zápas dotahovali.
20.kolo, středa 12.12.2012, 18:00
Jaroměř
4:2
Vích, Křovák, Koblížek, Merkl, Kotrč, Bujňák, Vaněk, Podzimek, Rudolfský, Hamáček, Vejman, Křepinský, Kukal, Novotný, Svoboda, Krause, Kocián, Hetfleiš, Pekárek
Biegl, Effemberk - Pulec, Zázvorka, Hamerský, Bušek, Provazník, Kadavý - Lepka, Bláha, Svoboda M., Oppelt, Svoboda R., Fořt, Jakubec, Jirků, Urban, Krsek
Třetiny: 1:0,3:0,0:2  Branky a nahrávky:13. Kocián (Bujňák, Vaněk), 22. Vejman (Kocián), 30. Novotný (Hamáček), 39. Kocián - 44. Svoboda M. (Bláha), 57. Jakubec (Fořt) . Rozhodčí: Samek, Karlík, Pošvář. Vyloučení:5:4 . Využití: 1:1. V oslabení: 1:0 . Diváci:150. Průběh utkání: 1:0,4:0, 4:2.
Co objektivního napsat k zápasu? První dvě třetiny měli domácí navrch a svou převahu maximálně využili. Po dvou třetinách prohrávali hosté z Vrchlabí 4:0. Domácí lépe bruslili, jejich obrana byla semknutá a útok rychlý a svižný. Vrchlabští hokejisté se prvních 40 minut trápili, dopouštěli se fatálních chyb v defenzivě, umírali na neproměněné šance a hlavně na složitost hry. Jaroměř pokud se dostala k puku před brankářem, tak vystřelila.

Hokejisté Stadionu se vzpamatovali až v poslední třetině, kdy se konečně stali soupeřem, jakým měli být od začátku. Čtyřgolový náskok Jaroměře však už nestáhli.

První gol padl ve 13. minutě, kdy Biegl první ránu vyrazil, ale Vaněk s Bujňákem vyražený puk přihráli Kociánovi, který trefil volný roh brány. Stejná situace byla ve 30. minutě, kdy puk přihrál Kocián a Vejman opět mířil přesně do odkryté brány. Ve 30. minutě ujeli hostům Hamáček s Novotným a Biegl proti dělovce z bezprostřední blízkosti neměl šanci. Poslední branku domácích dával Kocián ve vlastním oslabení opět po chybě hostující obrany.

Ve 44. minutě se golu dočkali také hosté z Vrchlabí, Svoboda M. zpracoval Bláhovu přihrávku a tvrdou střelou překonal Vicha, v 57. minutě využili hosté přesilovku a Vicha prostřelil po přihrávce Fořta Jakubec. Domácí ještě nabídli hostům v posledních dvou minutách přesilovku, ale další branky nebo power play se už vrchlabští fanoušci nedočkali.