HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jablonec 3:4

Jablonečtí Vlci si odvezli všechny body

17.12.2016
Proti jabloneckým Vlkům se dnes nedařilo domácímu Vrchlabí. Dvě třetiny s nimi HC Stadion udržoval tempo i gólově, ale ve třetí třetině rozhodl o vítězství hostů v 50. minutě Nevyhoštěný. Vrchlabským se tak nepodařilo napravit nepovedené utkaní na jabloneckém ledě.
22.kolo, sobota 17.12.2016, 18:00
3:4
Jablonec
Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků, Tržický, Jandejsek, Skočovský, Kadavý, Chleborád – Procházka, Filip "C", Šťastný, Novák, Šimoníček, Bláha, Čurda, Urban, Maďar, Oppelt, Svoboda
Hosnedl (Bouška) – Moravec, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Žalud, Pulec – Demel, Bříška, Tondr "C", Nevyhoštěný, Havlas, Peřina, Mulač, Brokeš, Frk, Gecko, Homolka, Bílek
Třetiny: 1:1, 1:1, 1:2  Branky a nahrávky: 14. Svoboda (Maďar), 26. Procházka (Šťastný, Filip), 46. Šimoníček (Bláha, Novák) – 19. Gecko (Pilař, Havlas), 22. Demel (Bříška), 47. Demel (Tondr, Zeman), 50. Nevyhoštěný (Čechura, Pavlů). Rozhodčí: Kopeček – Klouda, Potůček. Vyloučení: 6:10 + Klement (VRC) 5 + trest ve hře. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 812. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4.

Jako první musel zasáhnout brankář hostů proti Procházkově střele. Také Jelínek čelil dvěma střelám z holí jabloneckých hráčů. Ve 2. minutě už diváci viděli vyloučení, na trestnou lavici si šel sednout jablonecký Nevyhoštěný. Přesilovku ale HC Stadion nevyužil. V 5. minutě byly současně vyloučení Svoboda a Pilař a pokračovalo se ve hře 4 na 4. V této sestavě se ale ani jednomu týmu nepovedlo vstřelit gól. Vrchlabí bylo aktivnější, ale střelecky se nedokázali domácí prosadit. V 9. minutě musel Jelínek vytasil výborný zákrok proti Peřinovi. Další přesilovka pro domácí přišla v čase 11:16, kdy byl vyloučen Demel. Jablonecká obrana ale skvěle fungovala. HC Stadion se podařilo vstřelit branku až po naskočení Demela do hry – v čase 13:36 poslal svůj tým do vedení Daniel SVOBODA, který zůstal sám před brankou. V 15. minutě byl opět vyloučen jablonecký hráč. Několik střel ale Hosnedl zvládl pokrýt, a navíc byl vyloučen také vrchlabský hráč. Jablonec si tak po naskočení Bílka do hry zahrál zkrácenou přesilovku. A ta se mu povedla na výbornou – v čase 18:28 srovnal stav utkání na 1:1 Michal GECKO, který tečoval střelu od Pilaře. 11 vteřin před koncem první části byl ještě vyloučen vrchlabský Klement a Jablonec si tak do druhé třetiny nesl početní výhodu.

Hned od začátku se hosté tlačili před branku. Jejich úsilí vyústilo v branku v čase 21:24, kdy převzal Jablonec vedení zásluhou Tomáše DEMELA, který prostřelil Jelínka. Po této obdržené brance se vrchlabští hráči tlačili do útočného pásma, ale jablonecký Hosnedl držel svůj tým a střelu za svá záda nepustil. Ve 25. minutě byl vyloučen hostující Moravec. Velkou příležitost vyrovnat spálil Šťastný, který přestřelil prázdnou branku hostů. Ale v čase 25:32 už se domácí radovali, přesilovou hru využil Michal PROCHÁZKA a bylo znovu vyrovnáno. Ve 27. minutě měli domácí štěstí, před domácím Jelínkem doráželi hostující hráči, ale kotouč v brance neskončil. Následující minuty byla hra rozkouskovaná díky zakázaným uvolněním. Ve 31. minutě byl vyloučen vrchlabský Svoboda, ale Vlci výhodu nevyužili, domácí skvěle bránili. O tři minuty později jeli domácí hráči 3 na 2, ale Urban pouze nastřelil tyč. Ve 37. minutě přišlo vyloučení Tondra. O 20 vteřin později Klement tvrdě srazil protihráče a byl za to potrestán pěti minutami a trestem ve hře. Současně byl vyloučen také jablonecký Pavlů. V obrovské šanci se ocitl Šťastný, který vybruslil před jabloneckou brankou. Střílel ale přímo do brankáře. Do konce třetiny se už nic velkého nestalo a do šaten se odcházelo opět za nerozhodného stavu.

Také do třetí třetiny vstupovali hosté s výhodou hráče v poli. Tentokrát ale branka nepadla. Mohlo se to povést Demelovi ve 34. minutě, který se dostal až před branku, ale Jelínek byl na svém místě a puk za záda nepustil. Naopak se zadařilo domácímu celku, a to v čase 45:31, kdy se trefil Jiří ŚIMONÍČEK a HC Stadion poslal do vedení. Dlouho se však domácí neradovali, protože v čase 46:39 odpověděli Vlci brankou do Jelínkovy svatyně. Střelcem se stal Tomáš DEMEL, který si pohrál s Jelínkem a střílel do prázdné branky. Ve 48. minutě byl vyloučen vrchlabský Skočovský a jablonečtí Vlci trestali – v čase 49:26 se ujali vedení zásluhou Michala NEVYHOŠTĚNÉHO, který střílel z první. O minutu později byl vyloučen jablonecký hráč a Vrchlabí mělo příležitost srovnat skóre. Bohužel se jim to nepodařilo a stále ztráceli jednu branku. Tlačili se ale dopředu a Hosnedl měl spoustu práce. V 57. minutě předvedl skvělý zákrok jablonecký brankář, kterého nedokázal propálit domácí Procházka. Poslední minuty zápasy byly ve znamení vyloučení. V čase 56:27 si na trestnou lavici sedl Nevyhoštěný. Vrchlabí to zkusilo bez Jelínka v brance a se šesti hráči v poli. Další vyloučení nastala v čase 58:55 a to na obou stranách. Domácí Bláha to ještě zkusil na Hosnedla, ale ten sevřel betony a nedovolil puku proklouznout. Domácí HC Stadion tak skončil bez bodů.