HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jablonec n. N. 2:3p

Jablonečtí Vlci si odváží vítězství v nastavení

20.09.2014
Marek Komárek
Horalé mají za sebou první domácí zkoušku. V ní měli v závěru nejprve štěstí a poté smůlu v podobě rozhodující branky Jablonce v prodloužení. Ještě před koncem základní hrací doby však mohl zajistit Jablonci tři body dvoubrankový Nevyhoštěný. Branku vstřelil až v první minutě nastavení Šulc. Za domácí skórovali Matějka a Filip. Díky nim zůstává Jablonec v tabulce jediný bod za svým dnešním sokem.
2.kolo, sobota 20.9.2014, 18:00
2:3p
Jablonec n. N.
Neužil (Abrahám) – Hamerský, Lenoch, Skočovský, Jebavý, Klement, Hlaváč – Jakubec (C), Filip, Fořt, Matějka, Bláha, Šťastný, Krsek, Vlach, Půlpán, Kadavý, Jirků, Srnský
Stejskal (Bouška) – Petrmichl, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abrahám, Pokorný, Pulec – Šulc, Tondr, Nevyhoštěný, Demel (C), Stehno, Mulač, Brokeš, Frk, Homolka, Peřina, Vašek
Třetiny: 0:1, 2:0, 0:1 - 0:1  Branky a nahrávky: 24. Matějka (Bláha), 32. Filip (Hamerský, Fořt) – 11. Nevyhoštěný, 52. Nevyhoštěný (Pavlů), 61. Šulc (Tondr). Rozhodčí: Kareš – Špringl st., Špringl ml. Vyloučení: 12:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 857. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

První třetina začala pro domácí vyloučením po 74 vteřinách hry. Naštěstí ji Vlci nedokázali využít, ačkoliv byl Mulač velice blízko první branky. Šance však byly také na straně HC Stadionu, v 5. minutě hry však přišlo další vyloučení a přesilová hra pro Jablonec. Stejně jako předtím se domácí hráči ubránili. Největší šanci Vrchlabí v první třetině neproměnil Půlpán, hned poté následovalo vyloučení jabloneckého Peřiny. Žádná větší akce však během dvou minut výhody nepřišla, naopak v 11. minutě bodoval za jablonecké Vlky Michal Nevyhoštěný, který střílel do odkryté branky a otevřel skóre utkání. Hosté se tak prosadili ve svém vlastním oslabení. O čtyři minuty později dostal Jablonec třetí příležitost v početní výhodě, domácím se ale podařilo Neužilovu branku ubránit. Do konce třetiny jsme mnoho zajímavých šancí neviděli a do šaten se odcházelo za stavu 1:0 pro hostující Vlky.

Druhá třetina začala vyloučením jabloneckého Petrmichla. Domácí vyslali na brankáře několik střel, ale žádná neprošla za jeho záda. Až v čase 23:22 se volný Jan Matějka ocitl před brankou a po přihrávce od Bláhy překonal Stejskala a vyrovnal na 1:1. Po této brance se domácím dařilo tlačit se dopředu a zkoušeli to všemožnými způsoby. Bohužel další branka nepřišla, naopak v polovině utkání nevyužil velkou příležitost Demel, který tečoval přihrávku Nevyhoštěného. Do vedení se Vrchlabí dostalo ve 32. minutě zásluhou Martina Filipa, který poslal puk do branky z těžkého úhlu. Domácí poté útočili na Stejskalovu branku ze všech možných stran, nakonec byl ale za napadení vyloučen Klement a hosté dostali možnost vyrovnat. To se jim naštěstí nepovedlo, naopak Fořt se dostal do brejku, ale jeho střela byla pokrytá Stejskalem. Dvě minuty před koncem došlo k dalšímu vyloučení HC Stadionu, do konce třetiny však branka nepadla a byli to domácí, kteří měli na kontě o branku navíc.

Třetí třetina nabídla největší podívanou. HC Stadion se od začátku tlačil před branku, vyloučení Hamerského ale nabídlo šanci na srovnání. Tu mohl využít Demel, ale Neužilovu svatyni minul. Během posledních 13 minut jsme mohli vidět spoustu velkým příležitostí a také vyloučení, především na straně Vrchlabí. Branku však Vlci vstřelili až v 52. minutě, kdy se trefil opět Michal Nevyhoštěný. Následovala opět vyloučení a také neproměněnou šanci vrchlabského Filipa, který nastřelil pouze tyč. Minutu před koncem si vzal domácí trenér Řeháček oddechový čas, dvě vteřiny před koncem už mohlo být rozhodnuto – a opět u toho byl jablonecký Nevyhoštěný, ale puk mu sjel z hokejky. Zápas tak pokračoval do prodloužení, do kterého domácí vstoupili v oslabení. To využil v 61. minutě Jan Šulc, který domácího Neužila propálil a zajistil tak bod navíc pro svůj tým.

Jiří Kubsch, HC Vlci Jablonec: V první třetině jsme byli lepším týmem, druhá třetina se nám nepovedla, domácí otočili stav utkání. Do poslední části jsme šli s tím, že máme na to výsledek dotáhnout a to se nám podařilo. Branka v prodloužení to už byl jen bonus ke dvěma bodům, měli jsme navíc výhodu přesilové hry. My jsme si vítězství zasloužili, myslím, že domácí v poslední třetině doplatili na svoji nedisciplinovanost.

Trenér Josef Řeháček, HC Stadion Vrchlabí: Darovali jsme soupeři body. Nastoupili jsme k vyrovnanému utkání, po malé chybě jsme sice dostali branku, což ale nic neznamenalo. Ve druhé třetině jsme ukázali, že na výhru máme, kluci jasně plnili, co měli, soupeře jsme dostali pod tlak a dostali se do vedení. A třetí třetina… To se ani hodnotit nedá. Nedisciplinovanost mužstva, hráči se musí soustředit na hokej a ne na rozhodčího a nějaké oplácení, tak se zápas nevyhraje. Jednoznačně si za prohru můžeme sami. Nesmíme si dovolit mít dvanáct vyloučení a v závěru hrát ve třech. Jablonec šel do třetí třetiny s tím, aby nás dostal pod tlak a rozhodil, což se jim povedlo a my jsme se tak připravili o dva body. Každý hráč je zodpovědný za svou hokejku a svůj herní projev. Zase jsme se nevyhnuli zbytečným kličkám a přihrávkám, je potřeba si uvědomit, že teď rozhoduje každá maličkost. Jak už jsem říkal, zápas jsme prohráli vlastní nedisciplinovaností.