HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Hronov - Vrchlabí 5:5

I druhý přípravný zápas béčka skončil remízou

08.10.2007
Jan Žďára
Po prvním přátelském utkání, které skončilo vcelku spravedlivou remízou, jsme k odvetě zajížděli do Hronova bez zraněného Pistulky a absentujících Holase se Šindelářem. V utkání, kde domácím patřil pouze úvod utkání, jsme nakonec díky nepřesným výrokům hlavního sudího (poměr vyloučení 8:18) přišli o zasloužené vítězství až v závěru zápasu se soupeřem, který se netají s ambicí hrát v horní polovině tabulky 1KP. Výborný výkon podali oba brankáři a utkání ozdobily kombinace Kováře s Jakubcem.
2.kolo, sobota 6.10.2007,
Hronov
5:5
T. Pištora, Teichman - Srnský, R. Pištora, Bušek, Mrkva, Holeček, Burger, Klazar - Jakubec, Kovář, Rychlovský, Vrba, Učený, Chrtek, Šuma, Klinger, Hajna.
Třetiny: 2:1, 1:3, 2:1  Branky a nahrávky HC Vrchlabí "B": Jakubec (Kovář), Šuma (Klinger), Kovář (Jakubec), Chrtek(Vrba,Učený), Hajna (Klinger). Vyloučení: 8:18 (!). Využití: 2:1. Oslabení: 0:1. Střely na branku: 29:24.
Úvod zápasu byl plně v režii domácího mužstva, které hrálo mnohem aktivněji a s lepším pohybem a důrazem v napadání nutili soupeře k chybám. Byli to však hosté, kteří v šesté minutě otevřeli skore po střele Jakubce z mezikruhů, když asistoval Kovář. Minutu na to však domácí z bezprostřední blízkosti po tlaku v naší obranné třetině protlačili puk mezi betony spolehlivě chytajícího Pištory. Ve čtrnácté min. přišel druhý zásah domácích v přesilové hře dorážkou po střele od modré čáry. Soupeř nás v této části hry přestřílel 10:4 a jen těžko jsme se dostávali do šancí. V druhé třetině soupeř polevil a ve chvílích, kdy jsme měli více na rozehru jsme soupeře kombinačně přehrávali a přebrali iniciativu celého zbytku zápasu. Hned v úvodu třetiny Klinger potáhl akci po pravé straně a předložil šanci Šumovi, který se z první nemýlil. Následně v oslabení 4:5 si mezi soupeřovi beky našlápnul Kovář, kterého našel svou dlouhou přihrávkou Jakubec, a poslal hosty do vedení 2:3. Bohužel dvě minuty na to si nahozený puk z rohu srazil do sítě nešťastně náš obránce. O to, že jsme do třetí časti hry přeci jenom nastupovali s jednobrankovým vedením se postarala třetí pětka , když po ukázkové kombinaci Učeného s Vrbou zakončoval do prázdné branky Chrtek.

Ve třetí části jsme nepustili soupeře do vážnější šance a naši mírnou převahu korunoval v desáté minutě závěrečné části hry Hajna. Po úniku dva na jednoho a přihrávce aktivně hrajícího Klingra 3 :5. V posledních deseti minutách utkání však podpořil sílící tlak domácích nepřesně pískající rozhodčí, kdy bylo šest dvouminutových vyloučení na straně hostí. I tak jsme měli ještě několik slibných šancí, které jsme bohužel neproměnili. Přestože nás v těchto chvílích podržel soustředěně chytající Teichman, domácím se podařilo během tří minut srovnat skore na konečných 5:5.

Po dvou kvalitních utkáních sehraných s celkem Wikov Hronov nás čeká závěrečný přípravný dvojzápas s tradičním celkem z Nové Paky. První utkání se hraje na domácím ledě ve čtvrtek 11.10. od 19.00 ve vrchlabské Elektromont aréně.