HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Přerov 5:2

I druhý domácí zápas se Vrchlabí povedl

06.01.2021
Další tři body do tabulky získal HC Stadion v zápase na domácím ledě proti Přerovu. Hned v první třetině si získal dvoubrankový náskok, Zubři ale nepříjemně dotahovali. Ve třetí třetině už byli úspěšní jen domácí a nakonec zvítězili poměrem 5:2. Vrchlabí se tak bodově dotáhlo na svého soupeře.
18.kolo, středa 6.1.2021, 16:00
5:2
Přerov
Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Jirků (C), Bučko, J. Moník – Chalupa, Heřman, Nouza (A) – Machač, M. Kratochvil, Zeman – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, Pochobradský, F. Moník.
D. Dvořák (Holík) – Hrabal, Kubeš, Zbořil (A), Dluhoš, Machů, Krisl (C) – T. Doležal, Pšurný (A), Dostálek – Štefka, Hejcman, Číp – Matěj Svoboda, Indrák, Süss – Dobša, Macuh, Václavek.
Třetiny: 3:1, 0:1, 2:0  Branky a nahrávky: 2. Hozák (Urban, Bučko), 7. Zeman (Pochobradský, Machač), 19. Urban (Mrňa), 49. Mrňa (Urban), 51. Nouza (Kajínek, Heřman) – 8. Pšurný (Zbořil), 38. Číp (Krisl, Zbořil). Rozhodčí: Souček, Valenta – Štofa, Tvrdý. Vyloučení: 8:6, navíc Linhart (Vrchlabí) 5 min. a do konce utkání - Indrák (Přerov) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 5:2.

Domácím se nedařilo usadit se v útočném pásmu. Ale již ve druhé minutě bylo všechno jinak. V čase 1:50 otevřel skóre utkání Jiří HOZÁK, který předchozím pokusem trefil jen rameno Dvořáka. Tentokrát byl úspěšný a ujel na brankáře sám. Ve 4. minutě byl vyloučen hostující Hrabal. Následovalo další vyloučení, také na straně Přerova. Niko poslal ostrou střelu, ale mimo branku. HC Stadion dvojnásobnou přesilovou hru nevyužil, ale i tak zvýšil na 2:0. V čase 7:00 se stal úspěšným Tomáš ZEMAN, který zleva Dvořáka prostřelil. Hosté si poté vzali oddechový čas a v o necelou minutu později snížili. V čase 7:52 neudržel Soukup nahození od modré čáry a k volnému puku se dostal Roman PŠURNÝ. Také na domácí straně se vylučovalo, a to v deváté minutě. Soukupa prověřil znovu Pšurný, ale nebyl úspěšný. Kombinaci Zubrů končí střelou Čípa, který ale trefil pouze Soukupa. Mrňa dostal přihrávku od Urbana, ale jen vyprášil betony Dvořáka. Ve 13. minutě přišlo další vyloučení na vrchlabské straně. Přerovu se přesilová hra vůbec nedařila, následně se k puku dostal Dostálek, který se objevil před Soukupem. Mrňa byl ve velké šanci, snažil se puk dostat na volného Hozáka, ale kotouč mu sjel z hokejky. Číp poté vystrašil vlastního brankáře. Dvořák si musel pohlídat pokus od Jirků, který mířil mezi betony. V čase 18:10 si Vrchlabí vzalo zpět dvoubrankové vedení díky Patriku URBANOVI. Soukup musel zasahovat ještě proti střele Dluhoše.

Na začátku druhé části Heřman z pravého kruhu jen vyprášil beton Dvořáka. Soukup zase na druhé straně chytil nahození od Zbořila. Pochobradský chtěl najít Nouzu, následně ho našel Heřman, ale nakonec se k puku dostali hosté. Ve 25. minutě přišlo vyloučení na vrchlabské straně. Dostálek se dostal k Soukupovi, ale trefil pouze brankáře. Dvořákovi nadělalo problémy nahození od domácích. Brankáře ohrozil také Pochodbradský, ale bekhendová klička mu nevyšla. V polovině utkání se u branky Soukupa strhla strkanice, která přinesla vyloučení na obou stranách po dvou hráčích. Domácí kontrovali hru a ve 33. minutě přišlo vyloučení na straně Přerova i s osobním trestem. Netrvalo dlouho a osobní trest dostal také vrchlabský hráč. V čase 37:06 snížili hosté na rozdíl jediné branky a využili přesilovou hru, autorem gólu byl Radek ČÍP. Hned poté byl vyloučen vrchlabský Nouza, a Soukup musel zasahovat ramene po střele Kubeše. Soukup dobře chránil svou branku a Číp neměl šanci.

Doležal ohrozil Soukupa z pravého kruhu. Hejcman vyprášil zase jeho betony. Na druhé straně se ke střele dostal Machač. Břevno trefili hosté ve 44. minutě. Heřman u Dvořáka poslal střelu z otočky, ale pokus byl přizvednut do ochranné sítě. Soukup byl na správném místě, když se o střelu pokusil Zbořil z ostrého úhlu. Kajínek nebyl úspěšný tváří v tvář Dvořákovi. V čase 48:13 se znovu HC Stadion dostal do dvoubrankového vedení zásluhou Pavla MRNI, který byl zcela volný. Heřman našel jen lapačku Dvořáka. V čase 50:51 se k teči dostal Tomáš NOUZA, který za Dvořáka poslal nahození od Kajínka. V 53. minutě byl vyloučen přerovský Svoboda. Přerov ale často vyhazoval a domácí se k ničemu nedostali. Další vyloučení přišlo na domácí straně v 55. minutě. Urban držel puk a šetřil drahocenné vteřiny. Zubři se v posledních minutách těžko dostávali do útočného pásma. V 59. minutě byl ještě vyloučen vrchlabský Machač. Kubeš se v přesilové hře dostal pouze k zadnímu mantinelu.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí):
Já bych v první řadě poděkoval mužstvu za perfektní týmový výkon. Bylo to vybojované utkání proti velice silnému soupeři. Základ našeho vítězství jsme dali už v první třetině, kterou jsme vyhráli 3:1. Důležitý moment byl ve druhé třetině, kdy jsme ubránili dlouhé pětiminutové oslabení, ve kterém přišla i půlminutová přesilovka pět na tři. Tam se to utkání, podle mě, rozhodlo. Ve třetí třetině jsme si to vítězství takovým soustředěným výkonem pohlídali a přidali jsme další dva góly. Myslím, že soupeř trošku fyzicky odešel.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov):
Měli jsme špatný vstup do zápasu, dostali jsme laciné branky. To asi utkání rozhodlo. Druhá věc byla, že ve druhé třetině jsme měli hodně přesilových her a dali pouze jeden gól. Mohli jsme z toho vytěžit víc. Ve třetí části jsme zase měli šance, ale neproměnili jsme je. Domácí byli efektivnější. Zradila nás koncovka a přesilovky, proto odjíždíme bez bodu.