HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Hronov - Vrchlabí 3:2

Hronov v duelu s Vrchlabím vítězný

22.02.2012
Na ledě soupeře z Hronova se vrchlabských hokejistům nedařilo. Lepka sice poslal hosty do vedení, domácí však brzy vyrovnali. Vyrovnaný stav vydržel až do poslední minuty, kdy o konečném skóre rozhodl Vítek a Stadion odjíždí domů bez bodu.
8.kolo, středa 22.2.2012, 18:00
Hronov
3:2
Svoboda – Borůvka, Štelzig – Fink, Daňo – John – Franců Ma, Hubáček, Kozák – Ansorge, Fišer, Vítek – Franců Mi, Kubeček, Rojšl
Biegl – Hlaváč, Provazník – Červa, Zázvorka – Bušek, Rathouský (od 40. min. Mádle) – Lepka, Mašek, Šrámek – Jakubec, Filip, Svoboda – Oppelt, Jirků, Blažej Ma
Třetiny: 1:2,1:0,1:0  Branky a nahrávky:4. Lepka,7.Červa - 6.Franců, 31. Franců, 60.Vítek . Rozhodčí: Veinfurter, Petr, Votroubek. Vyloučení:8:8 . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:2,2:2,3:2.
V Hronově odehrálo Vrchlabí na velmi špatném ledě před slušnou diváckou kulisou jeden z klíčových zápasů letošní sezóny, ve kterém odešlo poraženo brankou z poslední minuty. Po přesilovce z úvodu utkání využil Mašek zaváhání brankáře Svobody při rozehrávce za brankou a po jeho přihrávce před branku otevřel Lepka skóre. Na poměrně laciné góly to bylo po chvíli srovnáno, když se střílená přihrávka Kozáka od mantinelu odrazila od něčích bruslí za Bieglova záda. Branka byla připsána Martinovi Franců. Na odpověď hosté nečekali dlouho, po Filipově asistenci se od modré trefil Červa. Následovala pasáž pod taktovkou Hronova, v níž Biegl zmařil šance Hubáčka, Vítka a Fišera. V závěru první třetiny měl obrovskou šanci Oppelt po průniku Jirků, ale v poslední chvíli mu střelu do opuštěné klece stihli domácí zablokovat.

Ve druhé dějství tahali za delší konec horalé. Ve 22. min., po krásné akci druhé pětky, zázračně zasahoval hronovský Svoboda proti svému vrchlabskému jmenovci. Ten měl po chvíli další velkou příležitost, když ve středním pásmu vypíchl kotouč obránci a s Jakubcem najížděli na samotného brankaře. Kvalita ledu ovšem vystavila stop snaze dostat poskakující kotouč pod kontrolu. Další super šanci měl Filip, který však nedokázal usměrnit kotouč za záda již bezmocného Svobody. Poslední z vyložených šancí zazdil po kolmici Filipa Jakubec, když ve snaze mířit mezi nohy vyprášil pouze Svobodovy betony. Takže nakonec to byli hronovští, kteří se radovali z jediné branky ve druhé dvacetiminutovce, když využili zaváhání hostující obrany a zhodnotili přečíslení 3 na 1.

V poslední třetině to byl boj o každou píď ledu. Byl poznamenán celou řadou vyloučení na obou stranách. Přestože se hrálo poměrně značné množství času s rozdílným počtem hráčů na ledě, žádné z mužstev se do vyložené brankové příležitostí nedostalo. Až když už se zdálo, že zápas spěje do prodloužení, načasoval Fišer po zblokované střele přihrávku na rozjetého Vítka a ten v poslední minutě rozhodl o výhře domácích.

Pavel Biegl:Věděli jsme, že nás čeká ještě těžší zápas než v minulém kole. Obě mužstva na tom oraništi předvedla, proč jsou v popředí tabulky krajské ligy. Škoda, že jsme v některé ze šancí neodskočili domácím ve druhé třetině o dvě branky. Byl by to určitě rozhodující náskok. Prohrát brankou v poslední minutě je kruté, utkání by více slušela remíza. Naštěstí nám pomohla Jaroměř a tím máme boj o první místo stále ve svých rukách.