HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Dvůr Králové - Vrchlabí 4:6

Historie se opakuje, opět padl gol ve třech

21.11.2012
Odvetný zápas na domácím ledě Tamborům nevyšel, i když to zpočátku nebylo jednoznačné, hosté z Vrchlabí nakonec vezou domů tři body. Stejně jako v loňské sezoně, kdy Filip skoroval ve dvojnásobném oslabení, pohrál si s domácími v dnešním zápase Patrik Fořt a svůj samostatný nájezd s přehledem proměnil.
14.kolo, středa 21.11.2012, 18:00
Dvůr Králové
4:6
Karban - Dufek, Vitebsky, Mišinec, Háze, Černota, Pavelka, Krejcar, Komárek, Zmítko, Zdráhal, Laš, Prokůpek, Voděrek, Motl, Klust
Effemberk, Biegl - Hlaváč, Pulec, Hamerský, Bušek, Provazník, Zázvorka, Mádle, Kadavý - Lepka, Svoboda R., Svoboda M., Jakubec, Bláha, Fořt, Oppelt, Jirku, Blažej, Kovář, Marek
Třetiny: 0:0, 3:3, 1:2  Branky a nahrávky:26. Komárek (Zmítko), 37. Zmítko (Krejcar), 40. Pavelka (Komárek), 51. Pavelka, 29. Bláha (Pulec), 35. Svoboda M. (Jakubec), 38. Pulec (Bláha), 48. Svoboda M. (Bláha), 50. Jirku, 50. Fořt. Rozhodčí: Machač, Kalous, Novák . Vyloučení:10:9 (z toho Zdráhal (DVK) a Pulec (VRC) 5 minut + OK. Využití:1:3. V oslabení:1:1. Diváci:350. Průběh utkání: 0:0,3:3,4:6.
Svižný zápas, plný překvapivých hokejových situací, přineslo středeční utkání mezi HC Tambor Dvůr Králové a HC Stadion Vrchlabí. Svižný nástup hostů z Vrchlabí přinesl horké chvíle domácímu golmanovi, ten ale nájezdy Lepky, Fořta i Bláhy zlikvidoval. Po první pětiminutovce vytlačili domácí hosty do jejich obranného pásma a byl to Effemberk, který měl plné ruce práce. V šesté minutě nastřelili dvorští z buly beton hostujícího brankáře. 9. minuta přinesla první přesilovku pro hosty, ti si ovšem s nabídnutým časem nedokázali poradit a nijak výrazně se neprosadili. V 15. minutě vybojoval puk před domácí brankou Lepka, šikovně přihrál dobře postavenému Pulcovi, jeho střelu bohužel pro hosty zlikvidoval lapačkou domácí golman. První třetina skončila bez brankového zakončení.

Na začátku druhé třetiny nabídli domácí hostům další přesilovou hru, ale i když byli hosté aktivní, skore zůstalo nezměněno. Poté se faulu dopustil Fořt a domácí v signalizovaném trestu využili šanci, hostům ujeli a po přihrávce Zmítka, propálil Komárek Effemberka a domácí se dostali do vedení. Hosté ale s odplatou neváhali a byl to Bláha, který propasíroval puk mezi betonem a brankovou tyčí, přihrávka Ladislav Pulec. O dvě minuty později rozezvučel tyč domácí branky R. Svoboda, ale puk za zády golmana neskončil. Ve 35. minutě využil přesilovou hru M. Svoboda,ale ve 37. minutě se střelecky opět prosadil dorážkou Zmitko. Branková smršť pokračovala, ve 38. minutě plácl do puku Pulec a touš se nekontrolovatelně propletl do branky domácích. I sám střelec byl překvapen. Následně hosté zcela podcenili přesilovou hru, domácí Komárek a Pavelka jim ujeli a s přehledem vyrovnali ve vlastním oslabení stav utkání na 3:3.

Třetí třetina začala tedy za nerozhodného stavu, domácí šli odhodlaně za body, hosté nastoupili se stejným rozhodnutím, tři body nebo nic. Effemberka vystřídal v bráně Biegl. Ve 48. minutě se v přesilovce opět prosadila dvojice Bláha - Svoboda M., kdy druhý jmenovaný poslal hosty do vedení. Hra na ledě se přitvrdila. Za hákování na útočícího Jirku bylo nařízeno trestné střílení, Jirku proměnil a hosté měli dvougolový náskok. Na trestné lavici si v 50. minutě sdělovali své dojmy Pulec s Mádlem a Fořt prokličkoval v dvojnásobném oslabení mezi domácími hráči a překvapenému golmanovi vsítil šestý gol zápasu. V 51. minutě využili přesilovku domácí, Pavelka mířil přesně do rohu branky. V 56. minutě se strhla potyčka před hostující branou mezi subtilním Zdráhalem, který rozčílil Láďu Pulce, ten ho naštěstí nerozmáčkl, a tak je rozhodčí oba poslal do sprch, 5 minut + OK za hrubost. Toto ale i následná vyloučení Bláhy či Provazníka již nemělo na výsledek zápasu vliv. Po boji si tedy vrchlabský tým připisuje další tři body.