HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Vsetín 2:3

HC Stadion nestačil na soupeře ze Vsetína

11.01.2021
Poprvé v letošním roce Vrchlabí klopýtlo a nechalo na svém ledě body soupeři. Vsetín jasně ovládl hned první třetinu, když vstřelil tři góly. Ve druhé neskóroval ani jeden z týmů, ve třetí se zase prosadili jen domácí. Ti ale vstřelili pouze dvě branky, které na soupeře nestačily. Vsetím tak bere všechny tři body.
2.kolo, pondělí 11.1.2021, 16:00
2:3
Vsetín
Soukup (21. Štěpánek) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Jirků (C), Bučko, J. Moník – Heřman, Matýs, Nouza (A) – Machač, Zeman, Machala – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, Chrtek, Chalupa.
Málek (Gába) – Smetana, Jenáček, Hryciow, Bartko, Ondračka, Štach (C), Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – Klímek, Kucharczyk (A), Půček – A. Zeman, R. Vlach, L. Bednář – Hořanský, Šilhavý, Vítek (A).
Třetiny: 0:3, 0:0, 2:0  Branky a nahrávky: 55. Urban, 56. Jirků (Matýs) – 13. Vítek (Šilhavý, Hořanský), 16. Pechanec (Gorčík, Bartko), 20. Půček (Klímek, Kucharczyk). Rozhodčí: Wagner, Barek – Maštalíř, Bohuněk. Vyloučení: 4:5, navíc Nouza (Vrchlabí) 10 min. - R. Vlach (Vsetín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: Bez diváků. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3, 2:3.

Hned v první minutě se nechal vyloučit hostující Pechanec. Nouza neváhal a hned překvapil Málka střelou mezi betony. Ondračka střílel od modré čáry, ale trefil pouze Soukupa. Jeho pozornost vyzkoušel také Šilhavý z levého kruhu. V 5. minutě si proti brankáři vyjel Urban, následně se do šance dostal Matýs po přihrávce od Heřmana. Málek ale byl připravený. V 8. minutě byl vyloučen znovu hostující hráč. Otevřít skóre mohl Nouza, který si našel Matýse. Ten ale trefil pouze lapačku Málka. První branka padla v čase 12:05 do domácí sítě. Soukupa prostřelil David VÍTEK. Vrchlabí se snažilo najít na branku odpověď, místo toho ale přišlo vyloučení. A toho Vsetín dokázal využít. V čase 15:07 odskočil o dvě branky zásluhou Antonína PECHANCE, který střílel od modré čáry. Znovu se na scéně objevil Matýs, ale nebyl úspěšný. V 19. minutě vychytal Soukup Vlach, který se ocitl v obrovské šanci. Hosté se dostali do tříbrankového vedení v čase 19:33, kdy puk tečoval Roman PŮČEK

Do druhé třetiny vstoupili domácí s novým brankáře – do branky se postavil Štěpánek. Heřman poté ujel sám na brankáře, ale místo zakončení zvolil přihrávku na Matýse, který nevystřelil. Ve 22. minutě přišel trest pro vsetínského Vlacha, který dostal pět minut plus do konce utkání. Valaši se ale dobře bránili a přišlo několik vyhození až ke Štěpánkovi. Poté přišlo vyloučení ve 24. minutě. Vsetín byl ve čtyřech a stále mu obrana fungovala dobře. Domácím se nedařilo tuto obranu přelstít a dostat se k brankáři. V polovině utkání měl štěstí Štěpánek, který nevěděl, jak puk vyrazil před sebe. Ve 32. minutě byl zaháknutý Zeman, ale hra pokračovala bez zásahu rozhodčího. Poté byl vyloučen Ondračka. V oslabení se do šance dostal Kucharczyk, které mezi betony nezakončil. Ve 37. minutě Mrňa netrefuje branku. Hosté trefili tyč po chybě v rozehrávce HC Stadionu. V posledních vteřinách druhé části byl ještě vyloučen domácí Jirků.

Na začátku třetí třetiny vychytal Štěpánek Březinu, který chtěl puk dostat mezi betony. Ve 42. minutě byl vyloučen vrchlabský Mrňa. Vsetín se po chybě domácích dostal do přečíslení čtyři na jednoho. Poté přišlo vyloučení na hostující straně. Jirků trefil ale pouze tyč a navíc se po naskočení vyloučeného hráče na led dostal do šance Březina, proti kterému předvedl Štěpánek skvělý zákrok. Také na Málka padaly střely, nejdříve od Moníka, poté od Zemana. Ve 48. se do akce dostal Hořanský, ale před Štěpánkem trefil pouze jeho. Další vyloučení bylo opět na hostující straně, ale stejně jako v předchozích výhodách se HC Stadion vůbec nedařilo. V 53. minutě byl vyloučen Nouza, který dostal také osobní trest. Pechanec se poté dostal do šance, ale tečoval puk vedle branky. Domácí se prosadili v čase 54:43, kdy v oslabení skóroval Patrik URBAN. Další branka následovala v čase 55:53, kdy Tomáš JIRKŮ potrestal velký zmatek v brankovišti. Vsetín si poté vzal oddechový čas, Málka neprostřelil Machač. Domácí se ale snažili o vyrovnání. Od 59. minuty to zkusili v šesti hráčích v poli. Branka už ale nepadla.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí):
Tak dnes to byl jeden z těch horších dnů, které v hokeji také přichází.
První třetinu jsme prohráli 3:0, ale kdybychom v úvodu proměnili trestné střílení nebo využili šancí, které jsme tam měli na skórování, troufnu si říct, že to mohlo být klidně i obráceně. Bohužel, šance jsme nevyužili, spadli nám tam dva nešťastné góly a soupeř odskočil do tříbrankového vedení, které, proti takhle kvalitnímu soupeři, už bylo dost fatální. Nám úplně nevyšla druhá třetina, začali jsme tam sólovat, což byla z naší strany taková křeč, ale oceňuji, že se kluci o ten, alespoň, 1 bod prali do poslední minuty. Nescházelo moc a mohli jsme ho získat.

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín):
Dnes jsme moc rádi za 3 body. Zápas nebyl úplně snadný, soupeř měl zpočátku v prvních střídáních několik šancí, naštěstí nás podržel gólman Málek. Troufnu si říct, že dnes podal v bráně excelentní výkon a to byl klíč k úspěchu celého našeho mančaftu. Jinak jsme měli zápas pod kontrolou, ale byla škoda, že jsme tam měli krátký výpadek a ze stavu 3:0, bylo 3:2. Pustili jsme soupeře zbytečně do zápasu a jen zas díky výbornému Málkovi v bráně se nám podařilo dnešní utkání odehrát za 3 body, za což jsme strašně rádi.