HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Příbram 1:4

HC Stadion na Příbram nestačil

05.10.2024
Dnešní zápas z pohledu domácích hráčů nedopadl dobře. HC Stadion tahal za kratší konec. Soupeř byl pokaždé o krok vepředu, což vedlo k vedení 0:2 po druhé části. V té poslední sice Vrchlabí vstřelilo kontaktní branku, ale hosté si vedení již pohlídali a nakonec si odvážejí tři body.
5.kolo, sobota 5.10.2024, 18:00
HC Stadion Vrchlabí
1:4
HC Příbram
Červinka (J. Tichý) – Bendík (C), J. Kynčl, Hladík, Fiala, Gurjevskij, T. Kynčl, Kerekanič – Krsek, Chrtek, D. Chalupa – Bláha (A), Kastner, Poul – Moník, Tatar, Š. Turek – Šlaicher, Kozák, Mach. Trenér: Ondřej Poul
Jiroušek (Tichon) – Zdeněk, R. Jelínek, Havlín, Krejčí, Kremláček, T. Pánek – Kafka (C), Kolda, Bednařík – Furch (A), Josefus (A), Štípek – Pinkas, M. Kvasnička, Labuzík – Hasman, Mařík, Gengel. Trenér: Radek Bělohlav
Třetiny: 0:1, 0:1, 1:2  Branky a nahrávky: 52. Š. Turek (Tatar, Kozák) – 16. Kremláček (Pinkas, Kafka), 21. Kolda (Hasman, Krejčí), 56. Josefus (Kafka, Hasman), 60. Hasman (Kafka, R. Jelínek). Rozhodčí: Domský – Hájková, Landsmann. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 765. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Baník Příbram se rozhodl hned od začátku ostřelovat Červinku, na začátku zápasu ale nebyl úspěšný. Zdeněk nahazoval od modré čáry přímo do brankáře. V 7. minutě mohl otevřít skóre Štípek, ale vychytal ho vrchlabský gólman. Na druhou stranu mířil Poul s Kastnerem, ale ani jednomu se nepovedlo Jirouška překonat. V 10. minutě dostal skvělou přihrávku Havlín, ale Červinka použil své betony a gólu zabránil. Jiroušek pak měl plnou lapačku práce, naštěstí pro hosty to neskončilo gólem. V čase 15:11 už se hosté radovali z první branky. Vladimír KREMLÁČEK zachytil puk a propálil Červinku. Srovnal mohl Bláha, před Jirouškem byl navíc připravený Poul, ale gól z toho nebyl. Do konce třetiny už se ani jeden z týmů neprosadil.

Druhá třetina začala lépe pro hostující Příbram. V čase 20:21 totiž navýšil náskok Baníku Matěj KOLDA, který se rozjel proti vrchlabskému brankáři a poslal puk mezi jeho betony. Poté přišlo první vyloučení v zápase, a to na domácí straně. Příbram se usadila v útočném pásmu, ale na Červinku si nepřišla. Další trest dostal hostující Krejčí ve 27. minutě. Ani HC Stadionu se přesilová hra nedařila podle představ. Ve 32. minutě se do šance dostal Turek, Krsek byl ještě připravený před Jirouškem. Jeho dorážka ale za brankáře nespadla. Vyloučení Gengela mohlo pomoci domácím ke skórování, ale nakonec z toho nic nebylo. Ve 38. minutě Jiroušek zasahoval nadvakrát, nicméně puk nepustil. Ještě před sirénou Kastner zakončoval, ale nakonec se puk dostal zásluhou Jirouška mimo branku.

HC Stadion měl dalších dvacet minut k tomu, aby něco udělal s výsledkem .Ve 42. minutě byl navíc vyloučen hostující Jiroušek, jeho trest odpykal Kafka. A svůj tým oslabil následně ještě Krejčí. Bohužel, dvojnásobnou výhodu domácí nevyužili, nedařila se jim ani klasická přesilovka. Havlín navíc ujel na Červinku, který zastavil puk svými betony. Ve 48. minutě dostal Kastner “přihrávku” od Labuzíka, ale Jiroušek byl připravený. Nakonec se přeci jen HC Stadion radoval z branky. V čase 51:17 to byl Štěpán TUREK, který střelou na přední tyč snížil na rozdíl jediné branky. Netrvalo to ale dlouho a Příbram znovu odskočila. V čase 55:47 Petr JOSEFUS mířil přesně a brankář byl proti němu krátký. V 57. minutě byl vyloučen vrchlabský Kozák. Hosté výhodu nevyužili, naopak si pak HC Stadion vzal oddechový čas a nakonec to zkusil v šesti hráčích na ledě. Poslední hřebíček zasadil příbramský Josef HASMAN v čase 59:58, kdy trefil prázdnou branku domácích.