HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Děčín 3:1

HC Stadion dokázal porazit Medvědy

12.01.2019
Medvědy z Děčína porazilo Vrchlabí v sobotním utkání. V první třetině dokázal Urban proměnit trestné střílení. V každé další části HC Stadion vstřelil po jedné brance, na konci zápasu nevyužil prázdné branky soupeře. I tak ale získává tři body.
31.kolo, sobota 12.1.2019, 18:00
3:1
Děčín
Soukup (Abrahám) – Vágner, Muška, Havránek, Bendík (A), Moník J., Jirků (C), Bučko – Pšurný, Hozák, Půlpán A., Berger, Hidveghy, Urban, Mrňa, Kastner, Chalupa, Pilař, Bláha, Moník F.
Lavinger (Kácha) – Kaltenböck, Loukota, Zukal, Vaněk, Procházka, Balcar – Zajan, Drašar, Volráb, Tůma, Oliverius (C), Petráš, Bárdoš, Kopta, Kordule
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1  Branky a nahrávky: 8. Urban (TS), 27. Bendík (Mrňa, Hozák), 49. Berger (Jirků) – 50. Drašar (Procházka). Rozhodčí: Battěk Tomáš, Ing. – Marek Svatopluk, Ovsík Kryštof . Vyloučení: 7:11. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 954. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1.

První vhazování vyhrál domácí tým, ale puk se vzápětí ocitl v rukou děčínského celku a Petráš vyrazil proti Soukupovi, který ale stihl puk vyrazit betonem. Hra probíhala v poměrně rychlém tempu, ale zkraje především ze strany hostí a domácí celek se nemohl dostat do rychlejšího rytmu. V páté minutě vrchlabský útok rozjel akci proti Lavingerovi, ale nepřekonali jej. Domácí začali být aktivnější, když jim děčínští sebrali puk, Soukup si jej zkrotil. Na konci osmé minuty přišlo první vyloučení zápasu, kdy na trestnou lavici zamířil děčínský Kaltenböck za hákování a následovalo trestné střílení domácího celku. To proměnil Patrik URBAN, když si položil Lavingera a puk umístil za jeho záda. Necelou minutu po proměněném trestném střílení šel na trestnou lavici další děčínský hráč – tentokrát Drašar za držení. Hra plynule pokračovala, puk létal ze strany na stranu. Další velká šance domácích přišla na konci třinácté minuty, ale Berger trefil pouze Lavingerovu náruč. O půl minuty později přišlo první vyloučení na vrchlabské straně – na trestnou lavici si šel sednout Mrňa za pozdní dohrání. Hosté se takřka okamžitě usadili v obranném pásmu domácího celku a ostřelovali Soukupa, ale ten se nedal a střely vychytal. Na konci šestnácté minuty o masku domácího gólmana zazvonila dělová rána z levého kruhu, kterou vystřelil Petráš, který se šel okamžitě Soukupovi omluvit. Následovala šance Zajana, který se snažil využít nepřesné rozehrávky vrchlabského Chalupy, ale náš brankář se nedal a puk chytil. Vzápětí zamířil na trestnou lavici děčínský Oliverius za nedovolené bránění. Vrchlabští nedokázali uchopit přesilovou hru ve svůj prospěch a tak první třetina skončila bez další větší akce.

Druhou třetinu domácí začali přesilovou hrou, ale nestihli ji využít. Ve stejné minutě, kdy naskočil zpět děčínský hráč, byl vyloučen vrchlabský Bendík za hákování. Děčínští se snažili využít nastálé šance, ale nikdo se za Soukupova záda netrefil. Po minutě a půl přesilové hry rozhodčí odpískali vyloučení na straně děčínských Medvědů, na trestnou lavici šel Vaněk na 2 minuty za sekání a Zajan si šel odpykat osobní trest za nesportovní chování na 10 minut. Domácí celek se vrátil do plného počtu a Havránek se rovnou snažil nastalé situace využít, ale jeho střela jen velice těsně minula branku. Ani dále se domácím nedařilo umístit puk za Lavingerova záda, ten bránil doslova celým tělem. Hned v první vteřině dvacáté šesté minuty rozhodčí odpískal další vyloučení na straně HC Děčín a na trestnou lavici šel Petráš za hákování. Domácí po chvíli hry využili přesilovky a za záda Lavingera se trefil Jan BENDÍK. Vzápětí děčínský brankář podržel svůj tým, když vrchlabští zaútočili z levé strany brankoviště. Následovalo vyloučení na straně domácích, kdy si šel trest odpykat Chalupa za držení. Děčínští se pořádně dostali k puku až po své přesilové hře, ale nedařilo se jim. Ale ani domácím se nějak moc nedařilo, hra se přelévala ze strany na stranu a oba brankáři měli hodně práce. Necelých pět minut před koncem třetiny následovala tři rychlá vyloučení za sebou – všechna na straně domácího celku. Ve 38. minutě zůstal na ledové ploše ležet Chalupa, naštěstí odjel na střídačku po svých. Vzápětí rozhodčí odpískal vyloučení na děčínské straně a Petráš si jel odpykat trest za podrážení. Jirků těsně před koncem třetiny dostal přihrávku na brankoviště, ale puk mu v konečné fázi přeskočil hůl.

Petráš po návratu na ledovou plochu ujel na Soukupa, ale domácí brankář předvedl skvělou akci a puk chytil. Další akci rozjel Kaltenböck, ale vrchlabský gólman schoval puk v lapačce. Následovala přesilová hra hostí, kdy na trestnou lavici zamířil domácí Urban za hákování. Soukupa se snažili děčínští vyškolit, ale ten se nenechal zaskočit a střely vychytal. Po návratu Urbana na led se dostal ke střele Pilař, ale místo zakončení nahrál na Urbana. Následovala další dvě vyloučení na straně děčínského celku, ale ani tuto přesilovou hru domácí nedokázali využít. Sotva se ocitli hosté v plném počtu, byl vyloučen další jejich hráč pro hru vysokou holí. A této přesilové hry již domácí využili a zvýšili o další branku. Tomáš Jirků nahrál Janu BERGEROVI a ten vsadil puk za Lavingerova záda. Hosté na odvetu nenechali dlouho čekat a během půl minuty se trefil za Soukupova záda David DRAŠAR s asistencí Jiřího Procházky. O třičtvrtě minuty později přišlo dvojité vyloučení na děčínské straně, kdy na trestnou lavici byli posláni Balcar a Volráb, oba na 2+10 min. Za Volrába si trest odpykal Procházka. Soukupovi vypadla Drašarova střela, ale naštěstí pro domácího brankáře zamířila vedle branky. Hosté se na poslední část hry pořádně rozehráli, ale žádná z jejich šancí neskončila za zády domácího gólmana. Ani domácí již nezvýšili skóre, na konci hry minuli i prázdnou branku.