HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Chotěboř 7:3

HC Stadion Vrchlabí slaví postup do druhé ligy!

27.03.2013
Raina Jarošová
HC Stadion Vrchlabí postoupil přes Chotěboř do druhé ligy! Po první třetině, kterou vyhráli hosté 1:2, vrchlabští dokázali otočit skóre a na konci zápasu se mohli radovat z vítězství 7:3. Hattrick si v tomto utkání připsal Tomáš Bláha, po dvou trefách mají na kontě Oppelt a Fořt.
Baráž 2, středa 27.3.2013, 18:00
7:3
HC Chotěboř
Biegl (Effemberk) – Hlaváč, Zázvorka, Hamerský, Pulec, Bušek – Lepka, Bláha, Oppelt, Jakubec (C), Jirků, Fořt, Marek, Svoboda M.
Zvolánek (Nožka) – Fibikar (C), Sobotka, Koželuh, Brychta, Heřmanský, Novotný, Hemský, Hospodka, Fila, Blažek, Dolinský, Varga, Kesner, Havelka, Svoboda V.
Třetiny: 1:2, 3:1, 3:0  Branky a nahrávky: 7. Fořt (Jirků), 25. Fořt (Hamerský), 32. Bláha (Hamerský), 40. Oppelt (Bláha), 49. Bláha (Svoboda M.), 55. Oppelt (Bláha, Svoboda M.), 59. Bláha – 13. Havelka (Hemský), 17. Kesner, 26. Hemský (Hospodka). Rozhodčí: Vokřál - Ledinský, Žemlička. Vyloučení: 6:5 + Hamerský (HCV) 10 minut OT, Svoboda (HCV) a Hemský (CHT) oba 5 + OK. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1580. Průběh utkání: 1:2, 4:3, 7:3.

První třetina začala dvěma vyloučeními. Nejdříve mohli početní výhodu využít domácí hráči, ale hostujícího brankáře nepřekonali. Do šance se dostal až ve 4. minutě Martin Svoboda, ale zamířil mimo bránu. Poté si i hráči Chotěboře zahráli přesilovou hru po vyloučení domácího Svobody, ale před branku Biegla se dostávali jen těžko. V sedmé minutě jsme mohli vidět obrovskou šanci Vrchlabí, ale po přihrávce Svobody se v šanci dva na nikoho netrefil Marek. O půl minuty později už se však kotouč za záda chotěbořského gólmana dostal, první gól zápasu dal Patrik Fořt. Ani další přesilovku hostující nedokázali proměnit, naopak HC Stadion si hravě poradil s pukem a Lvy držel u jejich branky. Ve 13. minutě se hostující tým dočkal vyrovnání – za Chotěboř se trefil Havelka a bylo to 1:1. O čtyři minuty později Chotěboř obrátila skóre a dostala se do vedení 1:2 po gólu Kesnera. Do konce třetiny se ještě do šance dostal Martin Svoboda, ale jeho ránu vyrazil Zvolánek betonem.

Druhá část začala velkou šancí domácího týmu, sám před brankářem se ocitl Lepka po nahrávce Hlaváče, ale prázdnou bránu netrefil. Chotěboř po první třetině zvýšila svou aktivitu, z dalšího gólu se ale radovali domácí hráči. Vyrovnávací branku vstřelil znovu Patrik Fořt, který si tak připsal druhý bod v utkání. Z gólu se ale moc dlouho neradoval, ve 26. minutě znovu vystrčili drápky chotěbořští Lvi a znovu se dostali do vedení – tentokrát se nemýlil Hemský. Vrchlabí se poté naskytly dvě velké šance za sebou, ale ani Oppelt, ani Jakubec nedokázali překonat hostujícího brankáře Zvolánka. V polovině utkání si na trestnou lavici sedl Novotný, a HC Stadion poprvé v zápase využil přesilovou hru a srovnal tak znovu stav utkání na 3:3. Úspěšným střelcem se stal Tomáš Bláha, který tak učinil první krok k hattricku. Čtyři minuty před koncem se do šance dostal opět domácí hráči, Fořt ale na přihrávku od Bláhy nedosáhl. Následovala vyloučení – nejdříve hostující Blažek, a 8 vteřin před koncem trestu se znovu pískal faul a na lavici si šel sednout Koželuh. Tuto krátkou přesilovku 5 na 3 ale Vrchlabí nevyužilo. Až když Chotěboř měla na ledě čtyři hráče, Tomáš Oppelt proměnil jednu z několika šancí domácího týmu. Do konce třetiny už Chotěboř nedokázala na branku odpovědět a do šaten se odcházelo za stavu 4:3 pro HC Stadion Vrchlabí.

Začátek poslední části se nesl v opatrnějším duchu. K vidění byly šance na obou stranách, první velká se naskytla vrchlabskému Oppeltovi, ale sám před brankářem trefil jenom tyčku. 12 minut před koncem mohli diváci sledovat menší potyčku mezi Svobodu a Hemským – oba poté dostali trest 5 + do konce utkání. Hned poté následovala další vrchlabská branka - na rozdíl dvou branek zvyšoval Tomáš Bláha a Vrchlabí vedlo už 5:3. V 54. minutě se v brance zapotil Biegl, ale hostující Hospodka proti němu neměl šanci. Naopak na druhé straně hřiště proměnil šanci v gól podruhé v tomto zápase Tomáš Oppelt a Vrchlabí si již mohlo užívat vítězství nad Chotěboří. Do konce utkání se již hostující tým neprosadil, v 59. minutě ještě upravil skóre domácí Tomáš Bláha, který dovršil hattrick, rozhodl o konečném výsledku a také o tom, že HC Stadion Vrchlabí postoupil do druhé ligy!

Hned po zápase následovaly bujaré oslavy, šampaňské a pivo teklo proudem. Spolu s hokejisty si pocit vítězství mohli užít i fanoušci, kteří po zápase zaplnili celou ledovou plochu, a radost nebrala konce. Naši kluci si však takovou oslavu a uznání zaslouží, za celou sezónu nedopustili žádnou větší chybu, bez problému si došli pro druhé místo v základní části, v play-off dokázali zvítězit, stejně jako v kvalifikaci, a v konečné baráži si hravě poradili s Chotěboří 3:5 a 7:3.

Velké DÍKY patří také všem, kteří se na úspěchu vrchlabského týmu podíleli – trenérům, sponzorům, dále také moderátorům, fotografům a dalším,kteří pomáhali vrchlabskému týmu. Šestým hráčem na ledě byli naši fanoušci, kteří podporovali HC Stadion Vrchlabí po celou sezónu v hojném počtu i na venkovním zápasech. Všem moc děkujeme na skvělou sezónu!!