HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Příbram - Vrchlabí 4:2

HC Příbram se v sérii ujímá vedení

12.03.2024
HC Stadion Vrchlabí v prvním zápase osmifinále nestačil na domácí Příbram. Nutno ale říct, že držel krok. Po první vstřelené brance dokázal vyrovnat, nerozhodný stav ale nevydržel dlouho. HC Příbram nakonec zvítězila rozdílem dvou branek a v sérii se ujímá vedení. Další zápas série se odehraje ve čtvrtek ve Vrchlabí.
OF1, úterý 12.3.2024, 18:30
HC Příbram
4:2
HC Stadion Vrchlabí
Jiroušek (Tichon) – Zdeněk, Havelka, Havlín, Jelínek, Rajgl, Saňa (A) – Furch, Bečvář, Josefus – Duchan, Gengel (A), Mařík – P. Svoboda, Kolda, Kafka (C) – Pinkas, L. Bednařík, Hasman. Trenér: R. Bělohlav
Červinka (Kamenický) – Kaštánek, Bendík (A), P. Fiala, Kynčl, Abraham, D. Sýkora – Cerman, D. Chalupa, Krsek – Kastner, Kozák, Chrtek – Jirků, Moník, T. Bláha (A) – Tatar, Šlaicher, P. Urban (C). Trenér: D. Chalupa
Třetiny: 1:0, 1:1, 2:1  Branky a nahrávky: 9. Kafka (Kolda, Hasman), 33. Zdeněk (Kolda, Gengel), 47. Hasman (Duchan, Josefus), 60. Josefus (Kafka) – 26. Chrtek (D. Sýkora), 58. Kozák (Chrtek, Bendík). Rozhodčí: Čáp, Hacaperka – Herles, Brož. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 750. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Úvod zápasu patřil hostujícím hráčům, Bláha pálil z dálky, domácí brankář byl připravený. Domácím se pak nepovedlo udržet puk. Červinka měl v počátečních minutách celkem klídek, v 6. minutě byl nejblíže puku Gengel, ale nedostal se k němu včas. Gólman zasahoval proti Urbanovi v 8. minutě. HC Stadion ale dobře bránil modrou čáru. Bohužel pro krkonošský celek, v čase 8:49 Příbram otevřela skóra utkání. Petr KAFKA musel sice puk dostat do branky napodruhé, ale byl nakonec úspěšný. Příbram dobře kombinovala i nadále. Na druhou stranu také hosté několikrát udeřili, například Tatar střílel ze středního pásma. Josefus neměl štěstí, měl ale dobrou palebnou pozici. V 18. minutě byl vyloučen domácí Gengel. Domácí puk drželi stranou od své branky, Jiroušek zasahoval až skoro ke konci třetiny.

Začátek druhé části patřil domácím, Červinka puk vyrazil. Hosté si pak pomohli zákrokem, za který rozhodčí mohli vylučovat, ale nestalo se tak. Příbram měla následně několik zajímavých příležitostí. Hostující gólman chytil puk do výstroje, několik hráčů se do sebe pustilo, ale nebylo to nic velkého. V čase 25:54 dokázal HC Stadion vyrovnat zásluhou Ondřeje CHRTKA, který mířil přesně do branku. Jiroušek neměl o puku ani ponětí. V polovině utkání byli na koně spíše hosté, nicméně žádná ze střel nebyla nebezpečná natolik, aby z toho byla branka. Ve 32. minutě měl puk znovu Chrtek, ale trefil pouze brankáře. V čase 32:15 už byla Příbram znovu ve vedení. Tentokrát byl úspěšný David ZDENĚK, který se trefil pod horní tyč. Ve 36. minutě byl vyloučen hostující Kaštánek. Naštěstí pro HC Stadion domácí tým výhodu nevyužil, ačkoliv Příbram vyslala několik střel. Bláha měl pul na holi, dojel před branku, ale kotouč mu sjel z hokejky. Jiroušek ještě v posledních vteřinách vyrazil puk mimo tři tyč.

Saňa střílel ve 41. minutě, ale minul. Následovalo vyloučení Příbrami, Havlín dostal dvě minuty za podrážení. Domácí se i ve čtyřech dostali do několika šancí, Hasman sám vystřelil na Červinku, ale ten vytasil svůj beton. V čase 46:46 zvýšil na 3:1 právě Josef HASMAN, kterému přihrával Duchan. Červinka nereagoval správně a puk prolétnul pod jeho levým betonem přímo do sítě. Vrchlabí pak vyslalo několik pokusů na branku, ale ten kýžený gól nepřicházel. Rozhodčí v tomto zápase mockrát nevylučovali, ale Příbram byla aktivnějším týmem a Červinka měl hodně práce. V 54. minutě byl vyloučen Hasman, HC Stadion ale nebyl úspěšný ani v této přesilové hře. Další trest přišel v 56. minutě, kdy byli současně vyloučení Rajgl a Urban. A v 57:17 přišla branka ze strany Vrchlabí. Martin KOZÁK tečoval puk za Jirouškova záda a zdramatizoval utkání. Následně si HC Stadion vzal oddechový čas, v čase 59:33 rozhodl o vítězství Příbrami Petr JOSEFUS, který dostal puk, obešel si obránce a nakonec ho dostal do branky.

Hlavní trenér Petr Hlaváč:
Dnes jsme do utkání vstoupili dobře, první třetinu jsme byli lepším týmem, bohužel jsme naše šance nevyužili a ještě k tomu hloupě inkasovali. Od druhé třetiny byla Příbram lepší, ale i my měli svoje šance. Závěr jsme ještě zdramatizovali, ale bohužel na vyrovnání to nestačilo. Rozebereme si to dnes na tréninku a zítra se pokusíme sérii vyrovnat.