HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Havířov 2:0

Dva góly rozhodly o vítězi. Soukup vychytal čisté konto

27.10.2021
Pouze dvě branky padly v zápase Vrchlabí proti Havířovu. Nejdříve se trefil Rohlík, navíc v oslabení, ve druhé třetině přidal branku Kynčl. Proti outsiderovi si HC Stadion vybojoval nejen tři body, ale brankář Soukup si připsal čisté konto.
16.kolo, středa 27.10.2021, 18:00
2:0
Havířov
J. Soukup (O. Štěpánek) – Kajínek, T. Jelínek, O. Vála, T. Kynčl, M. Voženílek, Bučko, Oliva – Pochobradský, Chrtek, Heřman (A) – D. Chalupa, T. Kaut (C), Mrňa – T. Zeman, P. Urban (A), Matýs – Koffer, O. Rohlík, Hecl.
Štipčák (Fučík) – Chroboček, Groch, Valenta, Mrowiec, M. Hlaváč, T. Pastor, F. Kočí – J. Doktor, Pechanec, L. Bednář – Dostálek, Hudeček (A), Š. Kratochvil – Handl, Paś, Severa – Mrva, Maruna (C), Stuchlík.
Třetiny: 1:0, 1:0, 0:0  Branky a nahrávky: 7. O. Rohlík (Koffer), 38. T. Kynčl (P. Urban, T. Zeman). Rozhodčí: Zavřel, Veselý – Polák, Roischel. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 572. Průběh utkání: 1:0, 2:0.

Úvodní buly dostali hosté, ale nakonec se ke střele jako první dostal HC Stadion. Chalupa ale střílel tak, že puk k brankáři Havířova neprošel. Ve 3. minutě přišlo první vyloučení v zápase, a to na straně hostů. Vrchlabí se ale k ničemu nedostalo. Kajínek jen nahazoval před Štipčáka, v šesté minutě byl pak vyloučen i domácí hráč. V oslabení se jim ale dařilo, v čase 6:45 otevřel skóre utkání Ondřej ROHLÍK, kterému přihrával Koffer. Soukup musel zasahovat proti nahození Pastora, následně přišel pokus ještě od Hudečka. V 11. minutě střílel Pochobradský, ale nebyl přesný. Znovu byl u puku Rohlík, ale hostující obránci ho zablokovali. V 15. minutě přišla šance domácích, ale střela od Kajínka nakonec skončila v lapačce Štipčáka. O chvíli později to zkusit Zeman, ale hostující gólman byl znovu připravený. Na druhé straně musel ve 20. minutě zasahovat Soukup, protože Mrva dostal skvělou přihrávku. Poté přišlo ještě nahození od Kynčla, které si Štipčák pohlídal.

Havířov měl puk na holích také v úvodu druhé části. Hosté se ničeho nebáli a napadali vrchlabské soupeře. I tak se ale Vrchlabí dostalo k několika zakončením, Hecl ale Štipčáka nepřekonal. Ve 25. minutě byl vyloučen hostující Doktor, Mrňa pak jen o kousek minul branku. Ani druhá přesilovka nedopadla podle představ. Bučko sice střílel od modré čáry, ale trefil pouze mantinel za brankou. Ve 29. minutě měl před sebou poloprázdnou branku Pochobradský, ale minul. Druhou šanci dostal ve 32. minutě, ale ani tentokrát nebyl úspěšný. Na druhé straně zasahoval Soukup proti Grochovi. Ve 35. minutě měl gól na holi Urban, ale trefil pouze beton brankáře. Domácí pak ujeli 3 na 1, ale k Chrtkovi se nedostala přesná přihrávka. V čase 37:15 už ale Vrchlabí zúročilo svou aktivitu. Druhou branku HC Stadionu vstřelil Tomáš KYNČL, který nahazoval od modré čáry. Ještě ke konci třetiny se Vrchlabí snažilo vstřelit další branku, ale Chrtek byl vychytán. Na druhé straně Havířov trefil pouze břevno.

Začátek třetí třetiny přinesl HC Stadionu přesilovou hru, kvůli pozdnímu nástupu hostů do třetí třetiny. Ani tentokrát se Vrchlabí přesilová hra nedařila, ale ve 42. minutě byl Havířov poslán do tří. HC Stadion tuto možnost nevyužil. Hosté už byli ve čtyřech, když střílel Matýs. Ve 46. minutě přišla střela od Pochobradského, ale ten trefil jen Štipčáka a jeho beton. O chvíli později byl vyloučen také vrchlabský hráč. Ve 48. minutě mohl skórovat Dostálek, ale Soukup byl připravený. Na druhé straně ujel Koffer, ale na Štipčáka nestačil. Další pokus byl od Zemana v 51. minutě, ale brankář Havířov hodně podržel. HC Stadion byl ale velmi aktivní. Chrtek ani Koffer Štipčáka nepřekonali. Na druhé straně mohl skórovat Doktor, ale Soukup puk vyrazil. V 54. minutě přišlo současné vyloučení Vály a Pechance. Ani jeden z týmů se nedostal do velké šance, v 58. minutě pak Hecl přihrávat Kofferovi, ale ten mířil vedle. Poslední minutu se Havířov rozhodl odehrát v šesti hráčích na ledě a vstřelit kontaktní branku. Bohužel byl ale vyloučen Dostálek, který tak pohřbil šance na gól.