HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jindr. Hradec - Vrchlabí 1:6

Důraz přinesl Vrchlabí další výhru

26.01.2014
V sobotu 25.1. odjelo Vrchlabí obhájit vítězství do Jindřichova Hradce, kde čekal tým KLH Vajgar na odvetu. Hrstka vrchlabských fanoušků viděla velmi pěkný a rychlý hokej, který byl navíc korunován výhrou hostů z Vrchlabí a hattrickem Tomáše Šťastného. Skvělý výkon předvedl proti jihočechům také Jarda Pavelka, který byl překonán pouze jednou.
29.kolo, sobota 25.1.2014, 18:00
Jindr. Hradec
1:6
Bláha O., Kubeš – Procházka, Tržil, Jasečko, Štěpán, Dvořák A., Pekárek, Brabec, Kocar, Voříšek, Tomšík, Kotrla, Skokan, Mavrojanidis, Dvořák M., Přibyl, Bárta, Jasanský
Pavelka, Jeschke – Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Lenoch, Pulec, Jakubec, Filip M., Fořt, Jirků, Filip D., Šťastný, Březina, Bláha, Gengel, Marek.
Třetiny: 1:2, 0:3, 0:1  Branky a nahrávky: 19. Pekárek (Brabec, Bárta, 3. Jakubec (Fořt, Filip M.), 12. Šťastný (Jirků), 22. Bláha (Březina, Lenoch), 30. Bláha, 35. Šťastný (Filip D.), 47. Šťastný (Filip D., Jirků) Rozhodčí: Bejček, Marek, Rybáček. Vyloučení: 4:4 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:1 . Průběh utkání: 1:2, 1:5, 1:6 . Diváci: 395
Sobotní utkání začalo ve svižném tempu, oba brankáři museli být od prvního písknutí ve střehu. Ve třetí minutě prokličkovala domácí obranou první lajna Vrchlabí a přihrávku Filipa s Fořtem poslal s přehledem za záda domácího Bláhy Jakubec. Domácí nedokázali využit ani následnou přesilovku, kdy opět skórovali hosté z Vrchlabí, tentokrát domácí obranu přelstil Jirků, který přihrál Šťastnému a ten bezchybně zakončil. A přetahovaná na ledě pokračovala, až v 19.minutě využil nepozornost hostů Pekárek, který tak snížil na 1:2.

Druhá třetina začala tlakem hostů a ve 22.minutě vymetal Bláha puk ze své branky po akci Lenocha, Březiny a Bláhy. A Tomáš Bláha potrestal domácí v sóloakci i ve 30. minutě. Než se domácí tým stačil vzpamatovat přidal ve 35. minutě po nahrávce D.Filipa další branku Šťastný. V poslední minutě druhé třetiny se před hostujícím brankářem strhla potyčka mezi Poskočilem a Procházkou, domácím se podařilo prošťouchat puk pod Pavelku, ale brankovou čáru touš nepřešel a domácí neunesli výrok rozhodčího.

Do závěrečné třetiny nastupovali hosté se čtyřbrankovým náskokem. Domácí ve své hře vůbec nepolevili a velmi lehce se jim dařilo procházet před Pavelku. Stejné to ale bylo i na druhé straně a tak ve 47. minutě slavil Tomáš Šťastný hattrick, když Jirků s D.Filipem přihráli puk dobře postavenému střelci. O minutu později mohl mít hattrick také Tomáš Bláha, ale trefil horní tyčku. Poslední desetiminutovka už nepřinesla žádnou branku, ani výraznou šanci jednoho či druhého týmu.

Hosté si z Jindřichova Hradce zaslouženě odvezli tři body, ale nedá se nezmínit, že domácí tým postavil laťku utkání vysoko.

Pavel Biegl: Dalo by se říct 6:1 je krásná práce... Ale až zas tak to na ledě nevypadalo. Hrál se až příliš otevřený a bezstarostný hokej. Vajgar byl útočně laděný a protože my neplnili obranné povinnosti tak, jak bychom měli, Pavelka se bráně řádně propotil. Pouze jeho zásluhou jsme obdrželi jen jeden gól. Řada hráčů si patrně vzpomněla na Růžičkův výrok - kdo se vrací, nevěří gólmanovi. Téma obranné činnosti bude na pořadu tréninků příštího týdne. Na druhou stranu jsme důsledně trestali anarchii v obranných řadách domácích. Některé gólové akce byly jak z učebnice. Sumasumárum body odvážíme zaslouženě.