HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Lomnice n./P. 7:1

Další důležitý krok B - týmu k postupu

14.02.2008
Jan Žďára
V úterním přeloženém utkání s Lomnicí nad Popelkou naše Béčko udělalo další důležitý krok k vítězství v nadstavbové části soutěže. Přehrálo jednoznačně svého soupeře, který měl problémy díky nemoci se sestavou 7:1. Především první útočné trio Jakubec, Šindelář a tříbrankový Svoboda bylo pomyslnou lahůdkou pro jazýčky příchozích fanoušků.
6.kolo, úterý 12.2.2008, 18:00
7:1
HC Lomnice n./P.
Pištora T., (Teichman) - Bušek, Mrkva, Srnský, Pištora R., Učený, Vrba - Jakubec, Šindelář, Svoboda - Pistulka, Kovář, Rychlovský, Hajna, Klinger, Šuma, Holas
Třetiny: 3:1,1:0,3:0  Branky a nahrávky: 3x Svoboda , Jakubec ,Bušek, Učený, Kliner. Vyloučení:12:9 . Využití:2:1 . V oslabení: 0:0. Diváci: 220. Střely na branku: 35:16.
Celé utkání měli pevně v rukou, na kompletní tři pětky hrající, domácí celek. Skóre zápasu otevřel spolehlivě hrající Bušek v 5. min, když využil zmatku před Lomnickou brankou a s přispěním soupeře uklidil puk do jejich branky. V osmé minutě promluvilo mládí ve spolupráci se zkušeností, respektive junior Martin Svoboda za asistence Jakubce se Šindelářem načal svůj tříbrankový příspěvek v tomto utkání. Hosté o minutu později potrestali nedůrazný přístup naší obrany před vlastní svatyní a dorážkou překonali po celý zápas výtečně chytajícího Pištoru poprvé a také naposledy. Stav první třetiny upravil ještě Jakubec, kterému asistenci vrátil s lehkostí hrající Svoboda.

Obraz hry se ve druhé třetině nezměnil. Domácí předčili soupeře takřka ve všech herních dovednostech a drželi osud utkání pevně ve svých rukách. Přesto padla pouze jedna branka a to opět Martin Svoboda za přispění Buška. Ve třetí části hry domácí navýšili svůj náskok Učeným, který odražený kotouč uklidil nekompromisně pod horní tyč soupeřovy branky, Klinerem po přihrávce Dana Srnského a svůj již zmiňovaný hattrick dokončil po Šindelářově chytré asistenci Svoboda. Stav 7:1 je dostatečně výmluvný o průběhu celého utkání. Další utkání odehrají naši borci opět na domácím ledě v neděli proti celku Nové Paky.