HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jablonec 6:0

Další body získalo Vrchlabí nad Vlky z Jablonce

05.02.2020
Hned první třetina rozhodla o dnešním vítězi. Tu vyhrál HC Stadion poměrem 3:0 a do té další vstupoval s náskokem. V dalších částech vstřelil další tři góly. Jablonec neskóroval ani jednou a HC Stadion slavil další výhru a tři body do tabulky.
42.kolo, středa 5.2.2020, 18:00
6:0
Jablonec
Soukup (Abrahám) – Moník J., Vašíček (A), Jirků (C), Bendík (A), Niko, Kynčl, Havránek – Kastner, Bednář, Bláha, Jirásek, Sýkora, Dvořák, Matějček, Mrňa, Šlaicher R., Chalupa, Hozák, Moník F.
Hrstka (Lank) – Pavlů (C), Tržický, Pilař, Čechura, Ira, Krejsa – Homolka (A), Král, Maďar (A), Frk, Kačírek, Jursa, Kotyza, Nezbeda, Bouřil
Třetiny: 3:0, 2:0, 1:0  Branky a nahrávky: 10. Kastner (Jirků, Matějček), 12. Mrňa (Sýkora, Bednář), 16. Moník F. (Jirků, Bláha), 24. Hozák (Mrňa, Bednář), 40. Chalupa (Kastner, Hozák), 47. Sýkora (Niko, Bednář). Rozhodčí: Veinfurter – Tasch, Kettner. Vyloučení: 7:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 940. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 6:0.

Ve 2. minutě byl v šanci Jirásek, ale byl v poslední chvíli zablokován. Hrstka si schoval puk do lapačky po nahození od Bendíka. Vašíček se poté obětoval, a vypíchl puk z hole Bouřila. Další nahození HC Stadionu skončilo jen na betonu Hrstky. Na druhé straně střílel Jursa, ale trefil pouze Soukupa do hrudi. V 6. Minutě střílel Maďar. Šlaicher poté tečoval puk vedle branky. Mrňa v 8. minutě trefil jen Hrstku. V 9. minutě přišlo první vyloučení, na straně Jablonce. Homolkův pokus skončil na Soukupovi, stejně jako střela Nezbedy. První branka však padla do sítě hostů, a to v čase 9:52. Autorem gólu byl Lukáš KASTNER, který dostal přihrávku od mantinelu. Netrvalo dlouho a Vrchlabí přidalo další branku. V čase 11:12 se trefil Pavel MRŇA, který puk dostal do poloprázdné branky. Ve 14. Minutě byl vyloučen domácí Kastner. Domácí se dobře bránili a často měli puk na svých hokejkách. Pavlů se snažil o gól, ale jeho pokus skončil na břevně. V čase 16:00 vstřelil třetí branku domácích Filip MONÍK, který tečoval nahození od Jirků. Střela Krále skončila v Soukupově lapačce. Na konci třetiny byl ještě vyloučen domácí Dvořák.

Hned na začátku druhé třetiny vyprášil betony Soukupa Pavlů. Ve 22. minutě byl Soukup na svém místě a zabránil brance z hole Frka. O dvě minuty později byl vyloučen Maďar. Vrchlabí ihned přesilovou hru využilo a v čase 23:44 byl u dorážky Jiří HOZÁK. Následovalo vyloučení na vrchlabské straně, o půl minuty později byl HC Stadion oslabený o dva hráče. Vlci se sice dostali do několika šancí, ale nakonec se Vrchlabí ubránilo. Kastner se poté snažil dostat do útočného pásma, ale ke střele se nedostal. Hozákův pokus byl sražen do ochranné sítě. Ve 30. minutě předvedl výborný zákrok Soukup. Na druhé straně střílel Bendík, ale jeho pokud skončil na tyči. Ve 32. minutě ujel domácí Dvořák na jabloneckého brankáře, ale nakonec mu puk sjel z hole. Poté byl vyloučen hostující Jursa a domácí tak měli k dispozici přesilovou hru. Hrstka zasahoval ve 34. minutě proti střele Bednáře. Další pokus přišel od Havránka, také neúspěšný. Vašíčkův pokus končil v Hrstkově lapačce. Domácí měli často puk na holi a jablonecké k ničemu nepustili. Kastnerův pokus skončil v ochranné síti. Ještě před koncem druhé části Vrchlabí vstřelilo již pátou branku. V čase 39:07 se trefil David CHALUPA, kterého našel Kastner.

Matějček se nedostal do útočného pásma. Střela od Bendíka byla sražena. Jirků poté ubránil Maďara, který se díky tomu nedostal do zakončení. Ve 47. minutě byl vyloučen hostující Frk. Mezi betony jabloneckého brankáře skončila střela Bednáře. Stejný hráč nabil na Mrňu, tomu ale střela nesedla. V čase 46:47 využil přesilovou hru Petr SÝKORA, ,který střílel od modré čáry. Ve 48. minutě našel Jirásek dobře postaveného Dvořáka. O chvíli později vytáhl semafor Soukup. Ve 49. minutě byl vyloučen domácí Bendík. Do žádné velké akce se ale Jablonec nedostal a Vrchlabí se ubránilo. V 53. minutě byl vyloučen jablonecký Pavlů. Ke střele se dostal Sýkora, ale jeho pokus mířil vedle. V 55. minutě nahazoval Bednář, jehož pokus vyrazil Hrstka před sebe, kde čekal Hozák, ale jeho střela skončila v jeho lapačce. V 57. minutě předvedl Soukup další parádní zákrok. Mrňa střílel z mezikruží, ale jeho do náručí Hrstky. Hozák poté ujel s Chalupou, ale ani jeden neohrozil hostujícího brankáře. V 59. minutě byl vyloučen Mrňa za nesportovní chování a navíc mu byl uložen osobní trest. Domácí dostali puk do útočného pásma a jablonečtí už se k ničemu nedostali.