HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jablonec - Vrchlabí 3:5

Další bodový příděl veze Vrchlabí z Jablonce

18.01.2020
Čtvrtý vzájemný zápas mezi Vrchlabím a Jabloncem dopadl stejně jako tři předchozí vítězstvím pro HC Stadion. Tentokrát dostali Vlci nejméně gólů ze všech utkání. Na konci třetí třetiny vstřelili sice třetí branku a zkoušeli to v šesti hráčích na ledě, Vrchlabí si ale náskok udrželo a Vlci skončili bez bodů.
33.kolo, sobota 18.1.2020, 18:00
Jablonec
3:5
Jelínek (Lank) – Čechura, Pilař, Tržický, Pavlů (C), Pulec, Ira, Krejsa – Kačírek, Plíhal, Maďar (A), Nezbeda, Král, Homolka (A), Kotyza, Jursa, Bořil. Trenér: Karel Hornický
Abrahám (Soukup) – J. Moník, Jirků (C), Vašíček (A), Voženílek, Kynčl, Havránek – Kastner, T. Bláha, P. Sýkora, J. Hlaváč, P. Urban, Mrňa, Matějček, Chalupa, Hozák, F. Moník. Trenér: Václav Baďouček
Třetiny: 1:1, 0:2, 2:2  Branky a nahrávky: 20. Krejsa (Homolka, Kačírek), 56. Kotyza (Nezbeda, Homolka), 58. Maďar (Plíhal, Bouřil) – 9. Chalupa (Hozák), 26. Matějček (Voženílek, Hlaváč), 35. Sýkora (Matějček), 41. Hlaváč (Sýkora), 52. Matějček (Sýkora). Rozhodčí: Zavřel - Toman, Janíček. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 1:4, 1:5, 2:5, 3:5.

V první třetině byl k vidění rychlý hokej z obou stran. Ze začátku měli více ze hry domácí, když se v nadějné pozici objevili Maďar a následně i Plíhal, ale Abrahám všechny střely kryl. Po ospalém začátku se do šancí začali dostávat i hosté, když v nadějné pozici nejdříve Mrňu vychytal Jelínek a poté si domácí gólman poradil i s nájezdem Sýkory. V 8. minutě však po ose Abrahám, Hozák, Chalupa padl první gól. Poslední jmenovaný ujel sám na Jelínka a blafákem do bekhendu otevřel skóre utkání na 0:1. Hosté poté měli ještě pár menších šancí ovšem ty dokázal Jelínek pochytat. Poté přišla přesilová hra pro domácí, kterou ve 20. minutě proměnil svým důrazem před brankou Krejsa a tak se šlo do kabin za stavu 1:1.

Druhá třetina už přinesla spíše urputný hokej. Domácí dobře bránili a Vrchlabí se těžko dostávalo do šancí. Když už se do nějaké dostalo bylo produktivní. Například to byla situace z 25. minuty, kdy po dobrém přechodu přes modrou čáru dostal Matějček nabídku od Sýkory a šikovnou tečí poslal hosty do vedení 1:2. Další takovou situací byla 35. minuta, když Sýkora našlápl po pravé straně pod vyrážečku nedal Jelínkovi šanci 1:3. Poté se ve druhé třetině ještě strhla mela u jablonecké střídačky, ale na výsledku to nic nezměnilo a tak šlo Vrchlabí do kabin s vedením 1:3.

Třetí třetina začala výborně pro hosty. Ve 41. Minutě ujeli dva na jednoho Sýkora s Hlaváčem a druhý jmenovaný měl odkrytou branku a zvýšil vedení horalů na 1:4. Poté bylo k vidění pár přesilovek, ale Abrahám a ani Jelínek za svá záda žádný kotouč nepustili. Až v 51. minutě se prosadil Matějček, když se v úniku trefil přesně pod vyrážečku Jelínka 1:5. Konec zápasu však patřil Vlkům. Nejdříve využil v 56. minutě přečíslení tři na dva Kotyza 2:5. A poté po chybné rozehrávce hostů, snížil v 58. minutě Maďar na konečných 3:5. Jablonec poté zkoušel hru bez brankáře, ale neuspěl a 3 body odváží Vrchlabí do Krkonoš.