HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Tábor - Vrchlabí 2:1

Čtyřicet vteřin dělilo Vrchlabí od zisku tří bodů

30.10.2010
Jaroslav Svoboda
T á b o r - Na góly skoupé, na dramatičnost a zajímavé rozuzlení bohaté utkání přinesl souboj Kohoutů z Tábora s vrchlabským celkem. Ofenzivně nejvíce laděná první třetina branku nepřinesla, pak již góly padaly. Ten první vstřelil ve 23. minutě PATRIK BECK a hosté své hubené vedení 1:0 drželi až do poslední minuty třetí třetiny. Domácí tým odvolal brankáře a při power-play dokázal zásluhou velmi dobře hrajícího Špergera srovnat. V následném prodloužení padlo i definitivní rozhodnutí o tom, jakým dílem se budou body dělit. Domácí Mrkvička překonal Koutského a hosté tak místo tří bodů nakonec vezou pouze bod jeden.
14.kolo, sobota 30.10.2010, 18:00
Tábor
2:1
Čech - Černý, Havran, Petráček, Zíb, Koktan, Kanov, Lukáč, Kudrna - Šperger, Török, Padělek - Štrba, Kocar, Hrbatý - Krätzer, Mrkvička, Kostourek - Kuchejda, Nedorost, Kolmý.
Koutský - Matějíček, Pácal, Chaloupka, Poskočil, Hanzl, Poživil, Bendik - Hubáček, Gengel, Látal - Rusnák, Bezouška, Beck - Drábek, Tvrdek, Urban - Kubeš, Filip, Bláha.
Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 60. Šperger (Štrba), 65. Mrkvička (Padělek) - 23. Beck (Hubáček, Chaloupka). Rozhodčí: Lacina - Arazimová, Svoboda. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0 . Diváci: 910. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Hosté s Koutským v brance začali aktivněji, jenže Látal ani Chaloupka v samotném úvodu svými pokusy na Jakuba Čecha nevyzráli. Zahanbit se nenechali i Táborští, Kocarův pokus Koutský pokryl. V sedmé minutě tentýž hráč zahodil další šanci. Centr druhé formace Kocar dostal přihrávku od Špergra, jenže v ideální pozici zkušený forvard nezkrotil puk a Koutský neměl velké problémy.

Na další větší šanci čekala necelá tisícovka zvědavců v hledišti až do 12. minuty a opět v tom měl svou čepel Šperger. Zkoušel před Koutským kličku na forhend, jenže vrchlabský muž s maskou jej vychytal - kotouč mu ukopl betonem. O dvě minuty později pak po dlouhé době zahrozili i hosté.

Chaloupka totiž převzal do Gengela krásnou přihrávku před brankoviště, ale v zakončení byl vrchlabský obránce stejně pohotový jako v úvodu zápasu domácí Kocar. Více problémů než brankář Čech nadělalo Chaloupkovi jeho vlastní zpracování kotouče a šance tak přišla vniveč.

V závěru třetiny hráli domácí ještě přesilovku 5 na 3, jenže bezzubá početní výhoda skončila jako celá úvodní část - bez branky. A tak se dočkali hosté, kteří využili stejnou přesilovku ve druhé třetině. Dvojnásobnou výhodou nepohrdl Patrik Beck, který do sítě elegantně zaslal krásnou Hubáčkovu přihrávku. Domácí pak zkoušeli střílet ihned, jak se jim naskytla příležitost. Jenže bez úspěchu.

I přes zjevnou aktivitu bylo domácích střeleckých pokusů stále méně, Koutský si s nimi pak většinou hravě poradil. Hodně problémů nadělala oběma týmům kombinace a na ledě tak kromě několika hokejistů, puku a také zoufalé snahy o nějakou kloudnou akci nebylo vidět nic, možná snad už jen tři muži v pruhovaném a sem tam nějaký ten faul. V závěru třetiny ještě zahrozili vrchlabští Kubeš s Drábkem, bezvýsledně.

Vrchlabí si tak do třetí třetiny přineslo hubený náskok, který mohl vzít za své po necelých čtyřech minutách hry. Štrbovu přihrávku dostal před poloprázdnou klec Kostourek, opět mu však čáru přes rozpočet udělala špatné zvládnutá základní herní činnost - zpracování kotouče. Oba týmy pak střídavě "platonicky" zahrozily, což oba brankáři zvládli ledově klidní.

S postupem času přece jen domácí pochopili, že oni prohrávají a oni potřebují hrát. Kanovova střela od modré sice síť rozvlnila, jenže pouze ochrannou nad zadním hrazením. Špergerovo nahození sice zůstalo ve hře, hostující zadáci jej však ihned poslali zpět do středního pásma.

V samotném závěru třetiny tak domácí tým sáhl po očekávaném time-outu a následně po ještě očekávanější power-play. Ta se hrála 27 vteřin. Poté Štrba namazal před prázdnou branku Špergerovi a to, co v celém utkání nezvládli někteří hráči před ním, on zakončil s bravurou - šoupl kotouč do poloprázdné branky za Koutského záda a diváci tak dostali ještě přídavek. Napínavý závěr odnesl i jeden z fandů, který už bohužel prodloužení neviděl - po omdlení byl odvezen k lékařskému vyšetření.

V prodloužení byli již aktivnější domácí, ti od samého úvodu hnali hru před Koutského a nakonec i uspěli. Pouhých 42 vteřin před koncem nastavení našel Padělek najetého Mrkvičku, ten si dobruslil až před vrchlabskou branku a přesnou střelou do šibenice uzavřel účet celého utkání.