HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Havlíčkův Brod 5:0

Čtyři využité přesilovky přinesly ovoce

17.11.2008
Jakub Gabriel
V R C H L A B Í - Pět přesilovek, čtyři branky. Tak by se dal definovat dnešní skvělý výkon vrchlabských hokejistů. Ti úspěšně zvládli souboj s Havlíčkovým brodem a vrací jim i s úroky porážku z minulého vzájemného utkání! Havlíčkobrodští odjíždějí domů s výpraskem 5:0 a nepomohlo jim ani postavení mladého Furcha do branky. Na straně domácích se ukázal v nejlepším světle Tomáš Nouza, jenž vstřelil dvě branky. Další utkání čeká na Vrchlabí již ve středu 19.11. v brněnské hale Rondo s tamější Kometou. Utkání začíná v 18:00.
24.kolo, pondělí 17.11.2008, 18:00
5:0
Havlíčkův Brod
Štůrala - Koma ,Bendík, Chaloupka, Chatrnúch, Wagenhoffer, Galvas, Vála, Jaroměřský - Nouza, Pajič, Beck - Fiedler, Krupka, Gengel - Konečný, Kříž, Látal - Gajovský, Horčička, Rusnák
Furch - Vyhlídal, Borůvka, Šulc, Wurm, Jelínek, Soldán, Martinka, Pavlík - Holec, Kubeš, Krištan - Rusnák, Čermák, Třetina - Stromko, Dušátko, Svoboda - Ondráček, Varga, Němec
Třetiny: 2:0, 1:0, 2:0  Branky a nahrávky: . Rozhodčí: 2. Vála (Galvas, Konečný), 20. Fiedler (Chatrnůch, Chaloupka), 23. Nouza (Beck, Pajič), 52. Kříž (Vála), 56. Nouza (Beck, Koma. Vyloučení: 5:5, navíc Horčička 5 minut plus do konce utkání. Využití: 4:0! V oslabení: 0:0. Diváci: 1620. Průběh utkání: 5:0.

Vrchlabští hokejisté měli v prvních minutách jasnou převahu, hosté až do poloviny první třetiny pořádně nevystřelili na branku. Do první vážnější šance se dostal vrchlabský Beck, který překvapil brankáře Furcha střelou z rohu. Ten však nakonec kotouč zkrotil. V 7. minutě měl před sebou Nouza ležícího brankáře a i přes spoustu času ho trefil pouze do betonu, Havlíčkobrodští si tedy mohli oddychnout.

V čase 11:47 už ovšem hosté tolik štěstí neměli a Vrchlabští se v přesilové hře poprvé prosadili. Galvas přihrál na modrou Konečnému, ten přihrál puk prudce před branku, kde ho zpracoval ALEŠ VÁLA a z ostrého úhlu prostřelil brankáře hostí - 1:0. Od této chvíle byli domácí ještě aktivnější, ale méně se dostávali k zakončení. V dobrých šancích se párkrát ocitl útok Fiedler-Krupka-Gengel, který v poslední minutě první třetiny zvyšoval na rozdíl dvou branek. Roman Chatrnůch po nahrávce od Chaloupky tvrdě pálil od modré a před brankou bezchybně tečoval JONÁŠ FIEDLER, který nedal Furchovi šanci a využil druhou přesilovku svého mužstva - 2:0. Tato branka do šatny tedy pomohla domácím k pěknému náskoku do druhého dějství.

Začátkem druhé periody se dostal do velké šance hostující Darius Rusnák, jenž nedokázal prostřelit Štůralu z bezprostřední blízkosti. O minutu později byla však úspěšná akce na druhé straně. Havlíčkobrodští byli potřetí v utkání v oslabení a potřetí v něm dostali branku. Tentokrát byl střelcem TOMÁŠ NOUZA, který pohotově dorazil střelu Pajiče - 3:0.

Ve 29. minutě měl velkou příležitost zvýšit náskok domácí Rusnák, ale přihrávku od Gajovského špatně zpracoval a netrefil takřka odkrytou klec. O chvilku později předvedli na chlup stejnou akci Krupka s Gengelem, zakončující Krupka též netrefil volné místo ve Furchově svatyni. Nemilá situace se přihodila v devětatřicáté minutě. Domácí Horčička nedovoleně “sundal“ havlíčkobrodského Svobodu, který se těžce zvedal z ledu. Horčička byl potrestám pětiminutovým trestem a trestem do konce utkání.

Třetí část začala jak jinak než šancí domácích. Gengel byl před brankou faulován, a tak rozhodčí nařídil trestné střílení. K němu se postavil Nikola Gajovský, brankáře Furcha položil na zem, ale ten mu kotouč vypíchl. Na druhé straně tvrdě pálil od modré Šulc, který už po střele zvedal ruce nad hlavu, ovšem touš se pouze svezl těsně kolem tyče. Stav se tedy nezměnil.

Fiedler mohl odskočit na rozdíl čtyř branek, když se od půlky hřiště prokličkoval až před Furcha, tam ale nezvládl koncovku. Hned poté dostal nahrávku od Krupky a také se netrefil. V 52. minutě ztratili Rebelové všechy naděje na úspěch. PAVEL KŘÍŽ nikým nechráněn obkroužil branku a zvýšil už na 4:0. Pátou branku mohl přidat Rusnák, jenž po nahrávce od Gajovského minul odkrytou klec. Páté branky se dočkali divácí v 56. minutě, jejíž autorem byl TOMÁŠ NOUZA po přesné střele z mezikruží - 5:0 Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni za hosty Kubeš a za domácí Nouza.

Vladimír Jeřábek (Vrchlabí): "Jsem rád, že nám utkání takhle vyšlo. Naše představa byla taková, odehrát zápas co nejdéle na čtyři lajny bez starostí, což se nám povedlo. Letos jsme odehráli hodně málo klidových zápasů, ve kterých bylo o výsledku rozhodnuto již dříve. Snad jen dva, v Chrudimi a doma s Havířovem. Jako rozhodující okamžik vidím ubráněné pětiminutové oslabení, ve kterém Brod ještě mohl zahrozit, kdyby dal třeba dva góly, protože hráč by se nevracel na led. Abnormálně nám vyšly přesilovky, to se jen tak nestává. Musíme to ale hned hodit za hlavu, aby si hráči nezačali myslet, že z každé přesilovky dají góla. Dobře, první přesilovka byla dobře sehraná. Druhá, ale byla teč z luftu, což je náhoda a tak dále. Žádné vychvalování v novinách, že Vrchlabí má nejlepší přesilovky."

Petr Novák (Havlíčkův Brod): "Do Vrchlabí jsme jeli s tím, že se zde hraje dobrý hokej a těšili jsme se, že si dobrý hokej zahrajeme i my. Ale že to bude takhle těžké utkání jsme si nepředstavovali. Naši hráči byli nějací zaskočení. Možná to bude i tím, že je tady parádní publikum. Zápas byl jednoznačný, průběh také. Věděli jsme o tom, že přesilovky má Vrchlabí dobře sehrané a připravovali jsme se na to. V utkání jsme ale nebyli schopní hrát to, co jsme si řekli. Nezbývá mi nic jiného, než Vrchlabí sportovně poblahopřát k vítězství, protože opravdu hrálo dobře."