HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Sokolov 5:2

Body zůstávají ve Vrchlabí

27.01.2021
Vendula Sahánková
Zápas začal v poměrně svižném tempu a již ve čtvrté minutě skóroval Ján Niko. Následoval gól Tomáše Nouzy v desáté minutě a necelé tři minuty před koncem třetiny skóroval Ondřej Machala. Ve druhé třetině se lépe dařilo hostům, jež za Soukupova záda vstřelili dva góly. Třetí třetina zase přála domácím, kdy zvedli na konci skóre o dvě branky zásluhou Heřmana a Chalupy.
14.kolo, středa 27.1.2021, 16:00
5:2
Sokolov
Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Jirků (C), Hrádek, J. Moník – Heřman, Pochobradský, Nouza (A) – Machala, Chrtek, Machač – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, Chalupa, Herčík
Neužil (Cichoň) – J. Pohl, Poizl, Klejna, Houdek, Přindiš (A), A. Rulík, Benda – Vracovský, Kverka (A), Rymon – Šik, Vildumetz, M. Kadlec – Švec, T. Rohan (C), Kropáček – Prymula, Hašek, Jiskra
Třetiny: 3:0, 0:2, 2:0  Branky a nahrávky: 4. Niko (Heřman, Nouza), 10. Nouza (Heřman), 18. Machala (Machač), 58. Heřman (Linhart, Pochobradský), 59. Chalupa – 23. Kropáček (T. Rohan, Houdek), 40. T. Rohan (Kverka, Vracovský). Rozhodčí: Čáp, Pilný – Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:7, navíc Přindiš (Sokolov) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 0. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 3:2, 4:2, 5:2.

První třetina začala aktivně na obou stranách, oba brankáři rychle zasahovali proti střelám. První větší akce přišla v polovině druhé minuty, kdy Pavel Mrňa nabil Hozákovi na pravý kruh, ale sokolovský brankář ukázkově zasáhl. Domácí se neustále snažili sokolovské rozhodit a prostřelit jejich brankáře. To se jim podařilo v polovině čtvrté minuty, kdy Ján NIKO vypálil od modré a prostřelil vše co mu stálo v cestě - 1:0. Následovalo několik dalších akcí ze strany domácích, které ovšem branou neskončili. První vyloučení zápasu přišlo na konci šesté minuty, kdy na trestnou lavici zamířil domácí David Chalupa za hákování. Ač v oslabení, tak domácí se snažili nepustit hosty k puku a útočili na Neužila. Chvilku po návratu Chalupy z trestné lavice přišlo také první vyloučení sokolovské a to pro Adama Rulíka za podrážení. Vrchlabští přesilovou hru využili a v polovině desáté minuty přihrál Martin Heřman na pravý kruh, kde čekal Tomáš NOUZA, který dělovkou prostřelil sokolovského brankáře - 2:0. Hosté se pokusili o několik akcí proti Soukupovi, ale ani jedna se jim nevydařila a nesnížila skóre. Poté se do větší akce se dostal Pohl, ale Soukup si mezeru mezi betony pohlídal a puk za záda nepustil. Vzápětí přišla šance domácích, kdy Herčík dal puk před branku na zcela volného Chalupu, tomu se ale nepodařilo Neužila překonat. Následovalo další vyloučení pro domácí, kdy na trestnou lavici zamířil Tomáš Nouza za držení. Domácí se snažili nepustit hosty do akce, Ján Niko si dokonce lehl obětavě do dělovky, kterou schytal přímo do hlavy. A ač v oslabení, tak se vrchlabským podařilo vstřelit třetí branku. Po pravé straně ujel Machač, na levé straně našel zcela volného Ondřeje MACHALU a ten poslal puk přímo pod víko - 3:0. Do konce třetiny přišlo ještě jedno vyloučení domácího celku a to pro Tomáše Linharta za hákování.

Několik vteřin po začátku druhé třetiny byl vrchlabský celek opět v plném počtu. Ale již v polovině třetí minuty přišla první branka hostí. Za Soukupova záda se trefil Vojtěch KROPÁČEK, když přesně zužitkoval přihrávku od Tomáše Rohana - 3:1. Následovala přesilová hra domácích, která však nepřinesla to pravé ořechové pro domácí tým. Nouza se pokusil o chytré bekhendové zakončení z pravé strany, ale Neužila to nepřekvapilo a zvládl zasáhnout bez problémů. Ve dvacáté šesté minutě se pokusil Soukupa překonat střelou od modré Benda, ale vrchlabský brankář jej vychytal. Ve dvacáté deváté minutě se pokusil sokolovského brankáře vystrašit Machala, ale ani následná dělovka Kajínka neprošla skrz Neužila. Mrňa ujel s Hozákem, ale přízemní střela druhého jmenovaného skončila pouze v lapačce brankáře hostí. V třicáté šesté minutě přišlo další vyloučení sokolovských – na trestnou lavici zamířil Jan Pohl za hákování. Hosté celou hru v oslabení dobře bránili a nepustili domácí ke vstřelení čtvrté branky. Po Pohlově návratu přišla další větší šance domácích, kdy Nouza našel na brankovišti volného Nika, ten však v obrovské šanci branku netrefil. Vzápětí Niko nahodil puk, Neužil jej vyrazil před sebe na Machalu, ten sokolovského brankáře nedokázal překonat a následná další střela Machače skončila na vyrážečce Neužila. V poslední minutě druhé třetiny přišlo vyloučení domácího Tomáše Jirků za podrážení, které hosté potrestali brankou. Na rozdíl jediné branky snížil Tomáš ROHAN, když mu na hokejce přistála přihrávka z levé strany od Jaromíra Kverky - 3:2.

První buly v poslední třetině vyhráli sokolovští. Martin Heřman spadl v útočném pásmu po souboji s protihráčem, rozhodčí ale zůstali v klidu. Poté Patrik Urban nahrával Machačovi, ale přihrávka nebyla přesná. Na začátku čtyřicáté třetí minuty přišlo vyloučení na sokolovské straně, kdy dostal Petr Přindiš 2 minuty za hrubost a 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Jeho trest odpykal Dominik Rymon. Vrchlabští se tak pustili do přesilové hry, Chalupa od modré poslal puk pouze do betonu Neužila, ale ani následná dorážka Pochobradského brankou neskončila. Následovalo přerušení hry, kdy domácí hráč byl zasažen vysokou holí, ale rozhodčí nakonec nikoho nevyloučili. Po návratu hostujícího hráče z trestné lavice přišlo vyloučení na domácí straně, když Pavel Mrňa dostal 2 minuty za pozdní dohrání. Ve čtyřicáté sedmé minutě Kverka tečoval před Soukupem nahození Vildumetze od modré o kousek vedle. Puk putoval mezi oběma celky, ale ani jeden se nedostal k větší akci. V padesáté čtvrté minutě přišlo další vyloučení pro sokolovské – na trestnou lavici putoval Vojtěch Kropáček na 2+2 minuty za vysokou hůl. Během vrchlabské přesilové hry skončil puk mimo ledovou plochu. Na začátku padesáté osmé minuty přišla akce ze strany domácích. Zpět na dvoubrankový rozdíl se vrchlabští dostali díky přesně umístěné ráně z pravé strany v podání Martina HEŘMANA, která skončila za zády bezmocného Neužila - 4:2. Pět vteřin před posledními dvěmi minutami zápasu přišlo vyloučení v domácím celku, kdy na trestnou lavici zamířil Patrik Urban za podrážení. Hosté se rozhodli hrát bez brankáře, to se jim ale nepodařilo a vrchlabští zvýšili rozdíl o další branku. Do prázdné svatyně poslal puk David CHALUPA a v oslabení tak zpečetil vítězství domácích - 5:2. Poté ještě následovalo vyloučení na sokolovské straně pro Petra Přindiše za podrážení. Domácí se tak poté snažili dohrát utkání v klidu, což se jim i povedlo.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí):
Je škoda, že tu dnes s námi nemohli být naši věrní diváci, protože by viděli, myslím si, pěkné utkání.
Měli jsme dobrou první třetinu, ve které se nám povedlo odskočit soupeři na 3:0. Ve druhé třetině jsme zaspali začátek a celou dobu jsme se z toho nemohli vzpamatovat. Ve druhé třetině byl soupeř jednoznačně lepší a nescházelo moc k tomu, aby to bylo po dvou třetinách vyrovnané a začínali jsme znovu. Od třetí třetiny se náš výkon trošku zlepšil, srovnali jsme hru a jsem hrozně rád, že jsme dvěma góly potvrdili naše vítězství nad velice nepříjemným soupeřem, kterým Sokolov byl. Očekávali jsme to a jen se ta naše očekávání potvrdila.

Tomáš Hamara (HC Baník Sokolov):
Poslední zápasy jsme nedisciplinovaní, nepřipravení na první třetinu, kterou prohrajeme 3:0 a pak je samozřejmě těžké ty zápasy otáčet. I když jsme se přiblížili druhou třetinu, stáhli jsme to na rozdíl jednoho gólu, tak ve třetí třetině není možné, abychom byli čtyřikrát vyloučení. To nás sráží a je to prostě naše nedisciplinovanost. To je všechno a blahopřeji soupeři.