HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kadaň 7:4
Zápasy

Body zůstávají v Krkonoších

24.02.2021
Vendula Sahánková
Zápas otevřel gólem již pětačtyřicet vteřin po začátku Ján Niko a domácí tak vstoupili do zápasu tou správnou nohou a hra se jim dařila i nadále. Ve čtvrté minutě se trefil z trestného střílení Patrik Urban a gólové variace pokračovaly i nadále. Během prvních deseti minut hry domácí vstřelili čtyři góly. Hosté pak stav snížili o branku na 4:1. Ve druhé třetině shodně oba celky vstřelili dvě branky. V poslední třetině padly další dvě branky a to každá na jedné straně. Vítězství tak zůstalo v Krkonoších a vrchlabští si připsali další tři body do tabulky.
30.kolo, středa 24.2.2021, 16:00
Vrchlabí
7:4
Kadaň
Štěpánek (Soukup) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Jirků (C), Vála, J. Moník – Heřman, Chrtek, M. Kratochvil – Machač, Matýs, Chalupa – Hozák, Urban, Mrňa – F. Moník, Herčík, Formánek
R. Běhula (Hanuljak) – Havlín, Seemann, Kottek (A), Trefný (C), Naar, T. Běhula, Horáček – T. Koblížek, J. Svoboda, Houška – Adámek, Morong, Chlouba – Veselý, Matyáš Svoboda (A), Homer – Bačo, Konášek, Bogdasarjan
Třetiny: 4:1, 2:2, 1:1  Branky a nahrávky: 1. Niko (Machač, Matýs), 4. Urban (TS), 5. Matýs (Linhart, Vála), 10. Mrňa (M. Kratochvil, Urban), 33. Matýs (Machač, Chalupa), 35. F. Moník (Herčík, Formánek), 46. Chalupa (Machač, Matýs) – 13. Morong (Adámek, Trefný), 33. Chlouba, 37. Veselý (J. Svoboda, T. Běhula), 50. Adámek (Morong, Chlouba). Rozhodčí: Čáp, Souček – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 4:1, 4:2, 5:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:4.  

Úvod utkání vyšel lépe domácím, ale Kratochvil s Chrtkem nic v útočném pásmu nevymysleli. Ale po zakázaném uvolnění Kadaně přišla první ostrá šance domácích, kdy po rychle vyhraném buly lovil puk za zády kadaňský brankář a to díky přesné ráně Jána NIKA. Domácí se pustili do dalších útoků proti Běhulovi, až Olivova dělovka zazvonila o betony gólmana hostí. Na konci třetí minuty přišlo dvojité vyloučení na straně kadaňských, kdy na trestnou lavici zamířili Vít Seeman a Jan Svoboda. O necelou půlminutu později rozhodčí pískali další přerušení hry, které vyústilo v trestné střílení pro domácí – toho se ujal Patrik URBAN a proměnil přesnou ranou nad vyrážečku. A během několika okamžiků se znovu přepisovalo skóre ve prospěch domácích. Přesnou střelou zprava do horního růžku se o to zasadil Ondřej MATÝS a poslal tak vrchlabské do vedení 3:0. První vyloučení pro domácí přišlo v osmé minutě, kdy na trestnou lavici zamířil autor předchozího gólu Ondřej Matýs za hákování. A v desáté minutě přišlo další přerušení hry a nařízené trestné střílení opět pro domácí. Toho se ujal Ondřej Matýs, ale neproměnil. Ale když se to nepodařilo z trestného střílení, tak ze hry se již zadařilo. Čtvrtou branku za Běhulova záda poslal Pavel MRŇA a domácí tak během prvních deseti minut hry daly čtyři góly. Poté se hosté se dostali pořádně k puku a Štěpánek musel být v pozoru, ale domácí obrana mu pomohla. Vzápětí přišla další střela z levého kruhu od hostů, ale domácí brankář se nenechal nachytat. Na začátku třinácté minuty se již hostům zadařilo. Na ránu od modré Štěpánek zareagoval, ale puk do prázdné branky tečoval Matěj MORONG a snížil tak vedení domácích na 4:1. Puk poletoval mezi týmy, ale nikdo se k větší šanci nedostal. Ke konci třetiny přišlo postupné vyloučení dvou vrchlabských hráčů (nejprve Matouš Kratochvil za podrážení, o necelou půlminutu později Jan Oliva za zdržování hry), ale ani tak se hosté nedostali do vážnější akce. V poslední akci třetiny se sice kadaňský Jakub Veselý dostal do útočného pásma, ale již nedokázal zakončit.

Úvod druhé třetiny patřil hostům. Domácí chybovali v rozehrávce, ale jeden z hostů nedokázal puk dostat za záda domácího brankáře a ten střelu vychytal betonem. Matýs se vzápětí dostal do další šance díky přihrávce od Machače, ale také trefil pouze betony. Vzápětí přišla další přesilová hra domácích, kdy se žádná větší akce nekonala. Přesilovku domácích vystřídala přesilovka hostů, ale ani oni se do akce nedokázali propracovat. Oba brankáři byli neustále vystavováni pokusům útočníků. A na začátku třicáté třetí minuty po rozehrávce se podařilo kadaňským snížit skóre na 4:2, kdy bekhendovým blafákem překonal domácího brankáře Roman CHLOUBA, který využil jeho špatné rozehrávky. A domácí si to nenechali líbit a zpět na tříbrankový náskok zvýšil Ondřej MATÝS, který překonal Běhulu. I další gól padl do kadaňské branky, kdy chybu hostujícího brankáře potrestal střelou na přední tyč Filip MONÍK a zvýšil tak skóre na 6:2. Domácí se snažili přidávat další góly, ale štěstí se usmálo na hosty a v třicáté sedmé minutě si Jakub VESELÝ udělal z domácích obránců kužely a snížil.

I v poslední třetině nebylo o střelbu nouze, ač na zakončení si hráči museli počkat až do čtyřicáté šesté minuty. Sedmou branku domácích obstaral David CHALUPA po přihrávce od Michala Machače. Domácí se snažili hru uklidnit a kombinovali ve vlastní obranné třetině. Vzápětí zaduněla o betony Běhuly dělovka Vály a po icingu Trhačů našel Chrtek před brankou Heřmana, ten ale Běhulu neprostřelil. Hosté se pustili do útočné hry, nejprve skončilo ve Štěpánkově lapačce nahození od Houšky a vzápětí vrchlabský brankář zalehl skákající puk ve svém brankovišti. Po Olivově ztrátě v útočném pásmu přišlo potrestání v podobě přesné střely od Lukáše ADÁMKA a hosté tak snížili na finálních 7:4. Ani v následující přesilové hře domácích se nepodařilo Běhulu prostřelit. V padesáté třetí minutě přišlo současné vyloučení v obou týmech, kdy na trestnou lavici zamířil za vrchlabské David Kajínek za nedovolené bránění a za kadaňské Lukáš Adámek za vysokou hůl. Matýs našel na levé straně Heřmana, ten ale nedokázal trefit přesouvajícího se Běhulu. Po návratu hráčů z trestné lavice byla hra neurovnaná na obou stranách, domácí se snažili v poklidu dohrát, hosté zase chtěli snížit brankový rozdíl, ale to se jim již nepodařilo. Jejich poslední velkou šancí byl útok Adámka, se kterým měl vrchlabský brankář obrovské problémy.


Ohlasy trenérů

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí):
Jsem rád, že se nám podařilo získat ,,povinné,, tři body, ale nejsem úplně spokojen s tím, jakým stylem jsme je získali. Pouze úvodních 10 minut jsme hráli to, co jsme chtěli - hodně střelby, tlak do brány a důrazné napadání soupeře. Od stavu 4:0 jsme začali hrát příliš lehkovážně a zbytečně jsme čtyřikrát inkasovali.

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň):
Bohužel jsme zápas prohráli už v prvních deseti minutách, kdy jsme dostali čtyři góly. Bylo to po obrovských individuálních chybách. Takhle to není možné, když dáte takovému mužstvu, jako je Vrchlabí, 4:0 náskok, tak už se s tím těžko něco dělá.
Takže jsme bohužel už začátkem utkání přišli o slušný výsledek.