HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jablonec 4:2

Body zůstávají na domácí půdě

20.10.2018
Vendula Sahánková
Dnešní zápas byl plný neuvěřitelných situací, které vyústily ve vysoký počet vyloučení na obou stranách. Ale konečný výsledek je pozitivní pro domácí celek, který si připsal další 3 body za výhru. Vrchlabí tak zůstává v čele tabulky a další zápas nás čeká příští sobotu na zimním stadionu v Trutnově.
11.kolo, sobota 20.10.2018, 18:00
4:2
Jablonec
Soukup (Abrahám) – Muška, Vašíček, Bendík, Moník J., Voženílek, Jirků, Kynčl – Matějček, Půlpán T., Pšurný, Hozák, Půlpán A., Procházka, Hidveghy, Urban, Mrňa, Kastner, Chalupa, Bláha, Moník F.
Jelínek (Hrstka) – Melovič, Mrkvička, Pilař, Pavlů, Abraham, Šuráň, Havelka – Nezbeda, Frk, Babec, Tondr, Gecko, Plíhal, Kotyza, Mulač, Maďar, Bříška
Třetiny: 1:0, 2:0, 1:2  Branky a nahrávky: 12. Matějček, 35. Bláha (Urban, Půlpán), 39. Matějček (Chalupa, Moník), 60. Vašíček (Matějček) – 42. Plíhal (Bříška, Abrahám), 44. Plíhal (Paulů, Maďar). Rozhodčí: Markovský Daniel – Novotný Josef, Šimčík Radek. Vyloučení: 7:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 906. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 3:2, 4:2.

Do začátku utkání vstoupili aktivněji domácí, kteří se hned usadili v útočném pásmu a kombinovali. Do úniku se dostal domácí hráč, ale branku nedal. Ve 3. minutě se do akce dostal Aleš Půlpán, který si objel několik soupeřů a stačil i zakončit. První vyloučení přišlo na jablonecké straně, Stadion ale tuto možnost nevyužil. Několikrát ale na Jelínka domácí vystřelili. Od modré čáry padalo na Jelínka několik střel, všechny je dokázal pochytat. V sedmé minutě byl vyloučen znovu jablonecký hráč. I tentokrát se hosté dokázali ubránit. V 11. minutě byl vyloučen domácí Vašíček. Přesilovou hru si ale Jablonec dlouho neužil, následovalo současné vyloučení dvou jabloneckých a jednoho domácího hráče. Branky se domácí fanoušci dočkali ve 12. minutě, kdy se za Vrchlabí trefil Štěpán MATĚJČEK a rozradostnil svůj tým. Poté se několikrát blýskl Soukup, když zabránil gólům z holí jabloneckých Vlků.

Do druhé části vstoupili domácí vyloučením, které ale Jablonec nepotrestal. Hosté ale měli častěji puk na svých hokejkách. Maďar přihrával nepřesně, stejně jako Bláha střílel. Ve 26. minutě se do šance dostal jablonecký hráč, ale do prázdné branky se netrefil. Ve 27. minutě byli současně vyloučení Vašíček a Pilař. Netrvalo dlouho a další vyloučení přišlo na jablonecké straně. Domácí se hned usadili v útočném pásmu, ale ve 29. minutě přišlo vyloučení Mrni. V polovině utkání se do velké šance dostal Kastner, ale sám před brankářem neuspěl. Ve 34. minutě přišlo vyloučení Mrkvičky, čehož využil v čase 34:16 Tomáš BLÁHA a HC Stadion vedl už o dvě branky. Ve 37. minutě mohli domácí zvýšit náskok, ale vrchlabští se nedokázali zorientovat před brankou. V čase 38:29 už se jim to povedlo. Konkrétně Štěpánu MATĚJČKOVI, který dotlačil puk do branky. Před koncem druhé třetiny došlo ještě k několika vyloučením. Dvě na straně Vlků a dvě na vrchlabské straně.

Třetí třetina začala lépe pro hostující tým. V čase 41:57 se za Vlky trefil Tomáš PLÍHAL a vykřesal tak pro svůj tým naději na lepší výsledek. Netrvalo ani dvě minuty a už to bylo pouze o jednu branku. V čase 43:26 to byl znova Tomáš PLÍHAL, který překonal Soukupa. Ve 47. minutě přišlo vyloučení na hostující straně. Hozák byl v této chvíli hodně aktivní, ale nakonec to byl Mrňa, který se pokusil o branku. V 52. minutě byl vyloučen jablonecký Frk, čehož málem využil Aleš Půlpán, který minul branku. Následovalo další vyloučení na straně Vlků. Vrchlabští tak měli k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru. V 57. minutě byl vyloučen vrchlabský Hozák. Domácí se ale úspěšně bránili. Minutu před koncem puk poskakoval před Soukupem, ten ho stihl přikrýt a zabránit gólu. V čase 59:10 potvrdil výhru Stadionu Jiří VAŠÍČEK, který trefil prázdnou branku hostů. Čtyři vteřiny před koncem došlo ještě k vyloučení Mulače a Mrni, který navíc dostal ještě osobní trest.