HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Bilina - Vrchlabí 2:1p

Bílina si s Vrchlabím poradila v prodloužení

21.01.2017
Po první třetině, kdy oba celky vstřelily po jedné brance, už diváci v základní hrací době gól neviděli a muselo se do prodloužení. V něm byl úspěšnější bílinský tým, který si připsal body do tabulky už potřetí za sebou a tentokrát se jim povedl skalp vrchlabského soupeře.
28.kolo, sobota 21.1.2017, 17:30
Bilina
2:1p
Mouček (Adámek) – Polák, Zeman, Brettschneider, Nedrda, Bohm, Jirkovský, Kolíček, Fryč, Cvrk, Bačák, Havlíček, Kučera, Procházka, Pokorný, Fučík, Moravec
Abrahám (Jelínek) – Klement, Hejda, Jirků, Chleborád, Jandejsek, Procházka M., Miškovský, Maďar, Oppelt, Urban, Čurda, Filip, Novák, Šimoníček, Bláha, Tržický, Matějček
Třetiny: 1:1, 0:0, 0:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 9. Bačák (Kolíček), 64. Procházka (Nedrda, Moravec) – 12. Šťastný (Filip, Miškovský). Rozhodčí: Místecký – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1 - 2:1.

Na začátku zápasu byli u puku hosté. Jako první si ale na kotouč sáhl vrchlabský Abrahám po střele Bohma. První minuty se šance střídaly na obou stranách. Na začátku 5. minuty mohl skórovat Novák, ale nepodařilo se mu zpracovat puk a ten skončil za domácí brankou. Oba týmy se snadno dokázaly dostat přes modrou čáru do útočného pásma, ale nevytvářeli si žádné šance. V 7. minuty mohl opět střílet vrchlabský hráč. Bláha ale nestál v optimální pozici a Moučka svoji svatyni ubránil. V čase 8:10 vstřelil první branku utkání domácí Vladimír BAČÁK, který prostřelil Abraháma po přihrávce od Kolíčka. Vyrovnání přišlo v čase 11:44, kdy si s brankářem pohrál Miškovský, který si položil brankáře a nahrál před odkrytou branku Tomáši ŠŤASTNÉMU, který s pukem neměl problém. V 16. minutě přišlo první vyloučení, na straně domácího týmu. Přesilovku si ale HC Stadion moc dlouho neužil, síly na ledě se srovnaly po vyloučení Bláhy. Žádný z týmu ale branku při hře 4 na 4 nevstřelil. Pár vteřin před sirénou mohl skórovat Oppelt, ale jeho střela branku minula.

První vystřelil ve druhé části domácí Nedrda, ale Abraháma nijak neohrozil. Na toho ale lítaly další střely od domácích útočníků. Ve 25. minutě se ke střele dostal také vrchlabský Novák, ale Moučka si s ní poradil. O dvě minuty později to byl zase výše jmenovaný, kdo se pokoušel dostat puk do sítě. Nepřesné přihrávky a střely trápily hlavně hostující tým. V polovině zápasu byl vyloučen bílinský Bohm a poskytl HC Stadion možnost svést vedení na svou stranu. Sice se dostal do útočné třetiny a kombinoval před brankou, ale ke střele se nedostal. Přesilovku si zahráli také Draci po vyloučení Maďara. HC Stadion však skvěle bránil a domácí hráče k ničemu nepustil. Ve 35. minutě si šel na trestnou lavici sednout další domácí hráč a síly na ledě se vyrovnaly. Vrchlabí se sice dostávalo do útočného pásma, ale Bílina také dobře bránila, ačkoliv měla nepřesné přihrávky a do brejku se nedostala. Ve 40. minutě byl ještě vyloučen hostující Miškovský a domácí si výhodu přenesli do třetí třetiny.

Nedokázali ji však využít a skóre se neměnilo. Šance na obou stranách stále byly, ale brankáře obou celků byli na svém místě a drželi svoje týmy nad vodou. Dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny si domácí vzali oddechový čas a vymýšleli strategii. Vrchlabí se poté usadilo v útočném pásmu, ale domácí si vzali puk zpět a vyvezli ho ven. Do velké šance se dostal vrchlabský Procházka, který ale přestřelil bílinskou branku. Po bezbrankové druhé i třetí třetině se zápas dostal do prodloužení. V něm Draci drželi puk na svých holích, ale nikam nespěchali. Moravec se ve 63. minutě mohl dostal do střelecké pozice, ale nezachytili přihrávku od Procházky. Na druhé straně přestřelil vrchlabský Jirků. O dalším bodu rozhodl v čase 63:55 bílinský Jakub PROCHÁZKA, který se pro přihrávce od Nedrdy dostal do samostatného úniku a Abrahám na něj nestačil.

Petr Hlaváč: Jak ohodnotit dnešní zápas v Bílině? Asi si všichni budete myslet, že jsem se zbláznil, ale podle mě to byl absolutně nejlepší výkon ze všech venkovních zápasů. Týmu lze vytknout pouze to, že nedokázal proměnit ještě alespoň jednu z asi 20 naprosto vyložených šancí, které jsme si vypracovali. Bohužel. Takovou dominanci na ledě soupeře už jsem dlouho neviděl. Pokud budeme schopni zopakovat tento výkon v dalších utkáních a přidáme proměňování šancí, tak to bude zase dobré.