HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Lomnice n./P. 5:2

B team na vítězné vlně i proti Lomnici nad Popelkou

23.11.2007
Jan Žďára
V dalším mistrovském utkání naše B mužstvo čekal na domácím ledě soupeř z Lomnice nad Popelkou, který si domů nakonec odvezl porážku 5:2. K vítěství přispělo i trio vrchlabských juniorů Zázvorka , Svoboda, Šrámek.
5.kolo, čtvrtek 22.11.2007, 19:30
5:2
HC Lomnice n./P.
Pištora T., (Teichman), - Bušek, Mrkva,- Vrba, Holeček, - Srnský, Zázvorka. - Šindelář, Kovář, Jakubec, -Rychlovský, Klinger, Hajna,-Učený,Pistulka,Chrtek- Svoboda, Šrámek, Holas
Třetiny: 1:0, 3:1, 1:1  Branky a nahrávky: 2x Hajna(Svoboda, Srnský), Učený(Chrtek), Šrámek(Svoboda), Jakubec(Kovář, Vrba). Rozhodčí: . Vyloučení: 9:10 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: . Střely na branku: 28:15 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Utkání hrané v netradičním čase ve čtvrtek od 19.30hod. začalo s půlhodinovým zpožděním, které zapříčinil pozdní příjezd soupeře. Na vině byla porucha na vozidle hráčů z Jablonce nad Nisou, kteří hrají za Lomnici. I tak čítala soupiska lomnických pouze jedenáct hráčů. Soupeř hrající od počátku utkání na dvě formace vzdoroval tlaku domácích až do čtrnácté minuty. To se po asistenci Chrtka z první od modré trefil s chutí hrající Učený. Soupeř se dostával často pod tlak hlavně naší první pětky Jakubec, Kovář, Šindelář bohužel bez naší gólové odezvy, ale na druhou stranu díky dobrému pohybu neustále hrozil z rychlých protiútoků. V úvodu druhé části hry se podařilo Lomnici srovnat z hole Semeckého, který přesnou střelou zápěstím přes obránce překonal našeho brankáře. Soupeř neustále výborně bruslil a hra se chvílemi přelévala z jedné strany na druhou. V této chvíli se k Hajnovi přesunuli junioři Svoboda se Šrámkem a byl to právě tento útok, který svými třemi brankami a výborným pohybem byl hlavním strůjcem konečného úspěchu domácích. Právě Šrámek po kombinaci se Svobodou v 35 min. strhl vedení opět na stranu domácích. Poté přidal další branku Jirka Jakubec po souhře na jeden dotek s Vrbou a Kovářem. Druhá třetina skončila stavem 4:1. Ani ve třetí třetině nebyla na soupeři hrajícím stále na dvě pětky znát žádná únava a ve 46min. v přesilové hře snížil na 4:2. V následných minutách se jistými zákroky prezentoval domácí brankář Pištora a definitivní klid domácím přinesl až v 57min přesný zásah Hajny po přihrávce spolehlivě hrajícího Srnského. I přes neúplný kádr se hráči Lomnice prezentovali kvalitním výkonem a to jak v poli tak i v brance, kde se vystřídali oba lomničtí gólmani. Domácí se čtvrtou výhrou v řadě usadili na prvním místě tabulky. Teď B team čekají další těžké zápasy s Novou Pakou a následně s Jičínem. Držme palce.