HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Písek - Vrchlabí 3:2

Ani dvě branky Becka na výhru nestačily

19.01.2011
Tomáš Němec, Patrik Huber
Vrchlabí ani druhý z trojice venkovních zápasu v řadě nedokázalo dotáhnout do vítězného konce a to i přesto, že to vypadalo velmi slibně. Horalové vedli po prvních dvaceti minutách díky brance Becka, avšak špatným nástupem do periody druhé o vedení přišli. Písečtí dokonali obrat v polovině zápasu, když překonal Koutského Červený. Na začátku třetí části přišlo vyrovnání, znovu se trefil Patrik Beck. Ale posléze se Jihočeši dostali podruhé v zápase do vedení, které již nepustili.
38.kolo, středa 19.1.2011, 18:00
Písek
3:2
Hrubec (Pinkas) - Vráblík, Výborný, Procházka, Všetečka, Jan Kudrna, Tůma, Kalečík, Vomela - Zdráhal, Fadrný, Kellner - Polodna, Bauer, Jiří Kudrna - Červený, Dragoun, Pšurný - Vlček, Diviš.
Koutský (Ševčík) - Poživil, Duben, Pácal, V. Drábek, Čížek, Matějíček, Hanzl, Zukal - Loskot, Hubáček, Beck - Látal, Filip, Urban - Bezouška, Vrtek, J. Drábek - Andres, Bláha, Tvrdek
Třetiny: 0:1, 2:0, 1:1  Branky a nahrávky:22. Polodna (Všetečka), 31. Červený (Pšurný), 44. Polodna (Všetečka) - 7. Beck (Duben), 42. Beck (Čížek) . Rozhodčí: Horák - Dančišin, Matějček . Vyloučení: 4:5 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2 .
V první vážnější situaci se po necelé minutě ocitnul Beck, jeho pokus těsně minul levou tyč Hrubcovy brány. O chvíli později mohl Fadrný potvrdit pravidlo nedáš, dostaneš. Písecký hráč nedokázal přehodit beton ležícího Koutského. V páté minutě Pácal střílel z mezikruží, nebezpečný pokus skončil v lapačce píseckého brankáře. V čase 6:56 Vrchlabští otevřeli skóre. Dubnovu střelu vyrazil domácí brankář do míst, kde číhal Patrik Beck, který zakončoval do poloodkryté brány, 0:1. Nápor Vrchlabí byl i nadále velký, navíc podpořeno vyloučením domácího hráče, Písek se ovšem drtivému tlaku ubránil, i když mnoho situací zavánělo gólem. V následujících minutách byl k vidění spíše defenzivní hokej.

Druhou periodu začali domácí aktivně a odměnou jim za to byla vyrovnávající branka. V čase 21:12 si domácí vypracovali několik střeleckých pozic a Jakub Bauer dotlačil kotouč za záda brankáře Vrchlabí, 1:1. Přibližně v polovině druhé třetiny Vrchlabští nabídli domácím přesilovou hru 4 na 3, kterou dokázali využít. V čase 30:10 Pšurného střelu tečoval těsně před brankářem Rudolf Červený, přesměrovaný kotouč propadnul Koutskému mezi betony, 2:1. Ve třicáté třetí minutě číhali na svou příležitost Duben s Hubáčkem, ovšem Hrubec pokusy obou hráčů pokryl. V dalším průběhu si obě mužstva vytvořily několik slibných pozic, ale Hrubec i Koutský všechny puky pochytali.

Jako začátek druhé třetiny začali domácí, tak stejně začali Vrchlabští třetinu třetí (gólem). V čase 41:24 se kolem písecké branky se obtočil Čížek a předložil kotouč Bronislavu Andresovi, který střelou k pravé tyči srovnal stav na 2:2. Domácí odpověděli jak nejlépe mohli. V čase 43:40 se do úniku dostal Stanislav Polodna a střelou mezi betony vrátil Písku vedení, 3:2. Ve čtyřicáté sedmé minutě Bauer chytře přihrával před bránu Pavlu Procházkovi, který střelou bez přípravy řádně prověřil pozornost Koutského, ten předvedl výborný zákrok. V závěru třetí třetiny zkusili hosté hru bez brankáře. Na výsledku 3:2 se ale již nic nezměnilo.

Josef Řeháček (trenér Vrchlabí): "Do dnešního utkání jsme dobře vstoupili a dostali se do vedení 1:0. Měli jsme více šancí, ovšem nepodařilo se nám je proměnit. Ve druhé části jsme soupeře podcenili, mysleli jsme si, že přehrát soupeře bude jednoduché. Opak byl pravdou. Inkasovali jsme dvě branky. Následně jsme hru stáhli na tři formace. Sice se nám podařilo vyrovnat, ale po chybě obrany se domácí opět dostali do vedení. Výsledek 3:2 si domácí pohlídali poctivou defenzívou.