HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vsetín - Vrchlabí 5:4sn

Ze Vsetína jedeme s bodem, rozhodly až nájezdy

14.02.2022
Další zápas Vrchlabí absolvovalo ve Vsetíně a zápas to byl nahoru dolů. HC Stadion se několikrát dostal do vedení, Vsetín ale dokázal vyrovnat. Druhá i třetí třetina byly plné branek, nakonec ale musely rozhodnout o vítězi až samostatné nájezdy. V pěti sériích se jako jediný prosadil domácí Berger a rozhodl o tom, že bod navíc zůstane na domácím ledě.
40.kolo, pondělí 14.2.2022, 17:30
Vsetín
5:4sn
Gába (J. Málek) – Jerofejevs, Ondračka, Hryciow, J. Říha, Smetana, Štach (A), J. Jenáček – R. Půček, Pšurný, Rob – Gago, Pitule, Hořanský – Berger, R. Vlach, A. Zeman – Vítek, D. Březina (C), Klímek.
Klouček (J. Soukup) – Linhart (C), Oliva, Lytvynov, T. Kynčl, M. Voženílek, Nedbal – Koffer, T. Kaut (A), T. Zeman – M. Machač, P. Urban (A), Mrňa – Matýs, Chrtek, Kusý – Pochobradský, T. Urban, D. Chalupa.
Třetiny: 0:0, 3:2, 1:2 - 0:0  Branky a nahrávky: 33. Hořanský (Pitule), 37. J. Říha (Jerofejevs, Vlach), 38. Hryciow (Klímek, Ondračka), 52. R. Půček (D. Březina), rozh. náj. Berger – 23. D. Chalupa (Nedbal), 34. Mrňa (Kusý), 45. Mrňa (P. Urban, M. Machač), 45. Kusý (Chrtek, Linhart). Rozhodčí: Skopal, Ondráček – Hranoš, Blažek. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4, 4:4.

Vsetín byl hned od začátku aktivnějším týmem. Ve 4. minutě byl ale vyloučen Vlach, který dostal svůj tým do komplikací. Vsetínu se podařilo vyhodit až po nějaké době, Lytvynov stihl na Gábu vystřelit. Matýsův pokus nebyl přesný a poté už byl Vsetín v pěti. Urban vyzkoušel Gábu, ale byl připravený zasáhnout. V osmé minutě došlo k dalšímu vyloučení domácích. Lytvynov byl zase hodně aktivní v přesilové hře, tentokrát střílel od modré a před brankou ještě clonil Koffer. Gába pak musel zasahovat také proti střele Machače ve 12. minutě. Hosté se pak dostali do kombinací a několikrát se musel Vsetí bránit. Ve 14. minutě se i domácí dočkali přesilové hry. Výhodu ale bohužel nevyužil, i když byl několikrát u puku. Gago nahrával Pitulemu, ale Klouček se za kotoučem jen ohlídnul. Na druhé straně dorážel Chrtek, ale Gába byl připravený. Na konci třetiny pak ještě zahrozil Matýs, ale rozhodl se při přihrávku, která neměla potřebnou razanci.

Vrchlabí se na začátku druhé části dostalo hned do šance, ale zkoušel to Oliva i Zeman neúspěšně. Na druhý straně zasahoval Klouček proti Hořanskému. V čase 22:52 už se ale HC Stadion radoval z první trefy. David CHALUPA dostal puk už v obranném pásmu, přebruslil kluziště a trefil se přesně mezi betony. Ve 25. minutě se i domácí mohli prosadit, nakonec ale Vlach trefil pouze tyč. Ve 26. minutě si zákrok připsal také Gába, kterého se snažil rozhodit Linhart. Vsetínu se nedařily kombinace, nepřesné přihrávky zase pomáhaly hostům. Nakonec se domácí hráči přeci jen před Kloučka dostali, ale nic kloudného nevymysleli. V čase 32:05 už ale bylo vyrovnáno zásluhou Adama HOŘANSKÉHO, který se dostal do samostatného nájezdu, a domácí fanoušci slavili. Následně ale přišlo vyloučení Vítka. Toho zase využili hráči Vrchlabí, protože v čase 33:40 přidal druhou branku Pavel MRŇA, kterému poslal skvělou přihrávku Kusý. Vsetín tak musel znovu dotahovat. Ve 37. minutě dostal příležitost po vyloučení Lytvynova. A po sedmi vteřinách to přišlo. V čase 36:58 se trefil Jiří ŘÍHA, který střílel z první a Klouček proti němu neměl šanci. Po pár vteřinách ale přišla další branka, a znovu do vrchlabské sítě. Rozhodčí se nakonec jeli podívat na video, po jeho zhlédnutí ale nic nebránilo tomu, aby gól uznali a Vsetín se poprvé v zápase dostal do vedení. V čase 37:10 střílel Michal HRYCIOW a i když se ve stejný moment posunula branka, gól byl platný. Ve 38. minutě byl ale vyloučen domácí hráč, HC Stadion tak dostal možnost skórovat v přesilovce. Linhart sice vystřelil, ale jeho pokus byl sražený.

Koffer hned v úvodu třetí části mohl vyrovnat, ale k jeho smůle přestřelil branku. Na druhé straně byla vrchlabská obrana připravena na kombinaci Vsetína. Vsetín se pak dostal pod velký tlak, protože se Vrchlabí dostalo do pásma a Gába nestíhal sledovat hru. V čase 44:31 pak přišla vyrovnávací branka z hole Pavla MRNI, netrvalo dlouho a Vrchlabí se vzalo zpět své vedení! Čtvrtá branka do vsetínské klece spadla v čase 44:59 a autorem branky byl Denis KUSÝ, který střílel od modré čáry. Ve 47. minutě byl pak vyloučen hostující Voženílek, ani tuto výhodu ale Vsetín nevyužil, protože se nedostal k mnoha střelám. Ve 49. minutě došlo k pěstnímu souboji a vyloučeni byli hráči na obou stranách. Hra ve čtyřech se pak lépe vedla Vsetínu, který tuto příležitost využil k tomu, aby vyrovnal. V čase 51:03 se trefil Roman PŮČEK, který se prosadil až na podruhé. Vykřesal tak novou šanci pro svůj tým. Vsetín se pak dostal do kombinace před Kloučkem a měl několik šancí, bohužel ale žádnou neproměnil. Poté byl vyloučeni zase dva hráči. Hra 4 a 4 ale domácím vyhovovala. Klouček zasahoval proti pokusu Hořanského, na druhé straně si na puk sáhl i Gába. Oba týmy už byly v plném počtu, když se k puku dostal Berger, který pálil dokonce dvakrát od modré. Klouček byl ale připravený zasáhnout. Ani jeden tým nechtěl chybovat. HC Stadion se snažil být co nejvíce u puku. Pšurný přihrával Robovi, Klouček ale pozorně sledoval hru. V 58. minutě se do kombinace dostal Vsetín a před brankou Vrchlabí se pak strhla mela. Ani jeden ze tří hráčů ale puk za Kloučka nedostal. Kynčl se pak na druhé straně pokud o branku, ale neúspěšně. Základní hrací doba o vítězi nerozhodla a zápas dospěl do prodloužení.

K puku se nejdříve dostal Urban, jeho pokud Gába vyrazil. Vsetín se ale dostal také do další šance. I hosté se ale dostali do kombinace, která bohužel neskončila gólem. Před Kloučka se pak v 34. minutě dostal Rob, jeho střelu se snažil dorazit Pitule. Následně byl vyloučen domácí Pitule, hosté si pak vzali oddechový čas. Domácí se ale dobře bránili a HC Stadion nepustili do akce. HC Stadion ale nic kloudného nevymyslel a zápas musely rozhodnout nájezdy. V první sérii se netrefil ani jeden hráč, stejné to bylo ve druhé. Až v té třetí skóroval vsetínský Jan BERGER. A byl to také jediný hráč, který se v pěti sériích prosadil. Druhý bod tak zůstal domácím.