HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vsetín - Vrchlabí 4:2

Ze Vsetína jede Vrchlabí s prázdnou

29.09.2021
Druhý zápas v řadě, které Vrchlabí nedokázalo vyhrát. Ze Vsetína bohužel hráči HC Stadion odjeli se čtyřbrankovým přídělem, na který dokázali zareagovat pouze dvakrát. Z posledních dvou zápasů má tak HC Stadion pouze bod.
6.kolo, středa 29.9.2021, 17:30
Vsetín
4:2
Málek (Gába) – Ondračka, Smetana, Štach (A), J. Jenáček, Hryciow, Š. Jenáček, Vosátko – Gago, Jonák (C), Majdan – Berger, R. Vlach, Apolenář – R. Půček, Kucharczyk (A), Klímek – Hořanský, D. Březina, Vítek.
Soukup (Štěpánek) – Linhart (C), Oliva, Nedbal, J. Kynčl, M. Voženílek, T. Kynčl – D. Chalupa, Urban, Mrňa – Matýs, T. Kaut, Machač – T. Zeman, Chrtek, Pochobradský – L. Kučera, M. Kloz.
Třetiny: 1:0, 2:1, 1:1  Branky a nahrávky: 17. Kucharczyk (Smetana), 27. D. Březina (TS), 38. R. Půček (Štach, Klímek), 55. R. Vlach (Jonák, Klímek) – 25. T. Kaut (Mrňa, Pochobradský), 44. Matýs (T. Kaut, Machač). Rozhodčí: Bejček, Micka – Měkýš, Blažek. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2020. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Domácí začali utkání aktivněji. Majdan zkoušel Soukupa překvapit, ale neuspěl a na druhé straně se v šanci ocitnul také Matýs s Chalupou. Ve 4. minutě se Voženílek snažil puk dostat do brankoviště, Pochobradský ho nezachytil. Na druhé straně se Vsetín chystal na protiútok, nebyl však úspěšný. Vrchlabí v osmé minutě vykazovalo větší aktivitu, ale zatím nepřišla žádná velká šance, která by se dala využít v jeho prospěch. V 10. minutě se do šance dostal domácí Apolenář, ale Soukupa nepřekvapil. Pro toho to byl první zákrok po delší době. Chalupa to zkoušet z levého křídla, ale Málek byl připravený. Oliva dostal ve 13. minutě hodně místa, vsetínský brankář byl opět úspěšný. Majdanovi zabránil hostující hráč ve střele. V čase 16:14 už to bylo ale 1:0 pro domácí. Smetana střílel od modré čáry, jeho pokus tečoval Radim KUCHARCZYK a poslal svůj tým do vedení. V 18. minutě byl na 2+2 minuty vyloučen vrchlabský Urban. Stadion se dokázal osvobodit, ale nakonec několik střel na Soukupa přišlo. Další branka ale nepadla.

Ani na začátku druhé třetiny se Vsetín v přesilovce neprosadil. Ve 23. minutě byl navíc vyloučen Ondračka a také Vrchlabí si zahrálo ve výhodě. Urban nahrál Linhartovi, Málek si s jeho střelou poradil. Ve 24. minutě byl vyloučen další domácí hráč a Vrchlabí tak dostalo dvojnásobnou přesilovou hru. Nakonec se podařilo v čase 24:11 gól vstřelit Tomáši KAUTOVI, který zkrotil skákavý puk a poslal ho za Málka. Další vyloučení přišlo ve 27. minutě, znovu na straně domácích. I v oslabení ale byl Vsetín aktivní, Hořanský se dostal do úniku a bylo nařízené trestné střílení. To v čase 26:34 proměnil David BŘEZINA a Vsetín šel znovu do vedení. Ve 29. minutě znovu přišla přesilovka pro Vrchlabí. I tentokrát se domácí dobře bránili. Jonák s Apolenářem se dostali do přečíslení, ale na Soukupa nevyzráli. Ve 32. minutě byla hostující obrana mírně vyvedená z míry, ale Soukup si poradil s pokusem Klímka. Další vyloučení bylo na vrchlabské straně. Na trestnou lavici si šel sednout Chalupa. Oslabení HC Stadion dobře zvládal, nakonec ale branka pro domácí přišla. V čase 37:28 vstřelil třetí branku Vsetína Roman PŮČEK. Soukup měl dost práce s pokusem od Hořanského. Vsetín působil velmi jistým dojmem i na konci třetiny, branku už ale nevstřelil.

Domácí začali třetí třetinu opět aktivně. Hořanský se pokusil o střelu, ale Soukup střelu vyrazil. Nikdo z domácích na dorážku nebyl připravený. V čase 43:20 se HC Stadionu podařilo vstřelit kontaktní branku. Na 3:2 snižoval Ondřej MATÝS, proti kterému byl Málek krátký. Ve 47. minutě byl v dobré pozici Půček, ale nedokázal správně zpracovat puk. Vrchlabí dostalo Vsetín pod tlak, ale nakonec nepřišla žádná střela a domácí se osvobodili. V 51. minutě bylo rušno před vrchlabskou brankou, ale gól z toho nebyl. Vsetínský Vlach dostal v 53. minutě dvě minuty za hákování a oslabil svůj tým. Vrchlabí ale přesilovou hru nevyužilo, protože i na jejich straně došlo k vyloučení. Vsetín již byl v plném počtu, když vstřelil čtvrtou branku v utkání vyloučený Roman VLACH, kterému nahrával Jonák a Klímek. Vsetín se dostal do dobré nálady, další gól mohl přidat Smetana. Vsetín pak hrál ve velké pohodě a nic nenasvědčovalo tomu, že by snad zápas nedotáhnul do vítězného konce. V 58. minutě byl vyloučen domácí Apolenář. Vrchlabí si vzalo oddechový čas a rozhodlo se pro hru v šesti. Kaut vyslal střelu, se kterou si Málek poradil. Hosté se ještě snažili zvrátit skóre, Vsetín se ale v oslabení dobře bránil, Linhart proti Málkovi úspěšný nebyl. Ze stadionu Na Lapači tak Vrchlabí odjíždí s prázdnou.