HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Šumperk - Vrchlabí 7:1

Ze Šumperka si HC Stadion veze sedm obdržených branek

22.08.2019
K dalšímu přátelskému utkání zajížděl HC Stadion do Šumperka. Draci byli na svého soupeře připraveni. Rozhodla hned první třetina, ve které domácí zvítězili poměrem 4:1. V těch dalších hosté už nedokázali dát ani branku a domácí se tak radovali z vítězství 7:1. Jedinou branku Vrchlabí vstřelil Filip Moník.
přát., čtvrtek 22.8.2019, 18:00
Šumperk
7:1
Wanecki (O. Haloda) – Drtil, Haloda M., Gewiese, Habrman, Kabelka, Řezáč, Plhal – Jaroš, Milfait, Pokorný – Antonov, Spratek, Vachutka – Scheuter, Muller, Šíp – Urban, Blecha, Haluza
Abrahám (Soukup) – Bendík, Voženílek, Vágner, Moník J., Kynčl, Jirků, Havránek, Chalupa, Urban P., Moník F., Hašek, Matějček, Mrňa, Hozák, Kastner, Šlaicher T., Šlaicher R.
Třetiny: 4:1, 2:0, 1:0  Branky a nahrávky: 11. Urban M. (Gewiese, Habrman), 11. Pokorný (Drtil, Milfait), 13. Scheuter (Muller, Drtil), 18. Pokorný (Drtil, Milfait), 21. Milfait (Jaroš), 21. Vachutka (Spratek, Gewiese), 58. Pokorný (Milfait, Jaroš) – 16. Moník F. (Bendík). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 4:1, 5:1, 6:1, 7:1.

Úvodní buly se ujali hosté. Ve druhé minutě zkoušel střelu Gewiese, ale jeho pokus neskončíl úspěchem. První vyloučení přišlo ve třetí minutě na vrchlabské straně. Draci ale branku nevstřelili, HC Stadion se dobře bránil. Vrchlabí se hodně často zdržovalo v útočném pásmu, ale domácího brankáře neohrozilo. Havránek sice nahazoval puk před branku, ale nebyl tam nikdo ze spoluhráčů. Abraháma chtěl překvapit Pokorný v 9. minutě. V 11. minutě se Vrchlabí dostalo do útoku, ale Moník nebyl úspěšný. V čase 10:40 padla první branku utkání, a to do vrchlabské sítě. Autorem branky byl Martin URBAN, který dostal přihrávku od Gewiese. O 17 vteřin později už to bylo o dvě branky, tentokrát se přesně trefil Dominik POKORNÝ. Následovalo vyloučení na vrchlabské straně. A v čase12:53 využil přesilovou hru Adam SCHEUTER. V 16. minutě byl vyloučen Spratek a i HC Stadion využil výhodu. V čase 15:48 se trefil Filip MONÍK, který stál volný před Waneckim. Netrvalo dlouho a Draci si vzali tříbrankové vedení zpět, v čase 17:53 se trefil znovu Dominik POKORNÝ.

Začátek druhé části byl lepší pro domácí hráče. V čase 20:29 přidal další branku Jan MILFAIT, který jel sám na bránu. O 32 vteřin později se do samostatného úniku dostal Daniel VACHUTKA, který nad Abrahámem vyzrál blafákem. Ve 24. minutě vychytal Abrahám Haluzu. Ve 29. minutě byl vyloučen šumperský Urban. HC Stadionu se nedařilo usadit v útočném pásmu, takže Šumperk jednoduše vystřídal. Voženílkova střela skončila jen ve výstroji Waneckiho. Ve 35. minutě přišlo vyloučení na straně Šumperka. Kastnerův pokus se minul účinkem, ve 36. minutě byl vyloučen Jirků a poměr sil na ledě se vyrovnal. Ve 37. minutě byl vyloučen další domácí hráč. Vrchlabí se potom naskytla zkrácená přesilová hra, kterou ale nevyužili. Do konce druhé části se nic zásadního nestalo.

Moník mohl využít příležitosti, ale puk poslal pouze do betonu. Střídaly se střely na obou stranách, ale gól nepadl. Hašek chtěl překvapit Waneckiho, ten ale schoval puk do výstroje. Bendíkova střela ve 45. minutě ohrozila Waneckiho. Ve 47. minutě byl vyloučen vrchlabský Hozák. Draci sice kombinovali v útočném pásmu, ale nic na Abraháma nevymysleli. Hosté se snadno ubránili. Ve 48. minutě byl vyloučen Kabelka a na pár vteřin se poměr sil na ledě vyrovnal. HC Stadion se dostal do útočného pásma, ale střela od Jirkům skončila pouze v lapačce brankáře. Mifait se pokusil o přihrávku, ale Moník mu puk vzal. V 55. minutě se do šance dostal vrchlabský Urban, ale střela skončila na betonech brankáře. Také Abrahám musel zakročit proti střele Mullera. V čase 57:43 zvyšoval skóre znovu Dominik POKORNÝ, který neměl problém dostat puk za Abrahámova záda. Ještě v poslední minutě zápasu byl vyloučen hostující Jirků, ale domácí již výhodu nedokázali využít.