HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Sokolov - Vrchlabí 4:1

Ze Sokolova odjíždíme bez bodů

20.10.2021
Další zápas se Vrchlabí nepovedl. Ze Sokolova bohužel odjel s prázdnou, v tomto utkání rozhodla hlavně druhá třetina, ve které Baník vstřelil tři branky. Dvěma góly se blýsknul sokolovský Vojtěch Tomi. Za Vrchlabí se trefil pouze Pavel Mrňa.
13.kolo, středa 20.10.2021, 18:00
Sokolov
4:1
Habal (A. Beran) – Klejna, J. Novák, J. Pohl, Strejček, A. Rulík, Radek Jeřábek, Vodička – Jurčík (A), Jiskra, Tomi – Šik, T. Rohan (C), Šmerha – Kuťák, Kverka (A), Kružík – Prošek, D. Novotný, M. Sloboda.
J. Soukup (O. Štěpánek) – J. Zdráhal, T. Jelínek, Kajínek, Bučko, M. Voženílek, Nedbal, Oliva - T. Kynčl, P. Urban (A), Mrňa - Matýs, T. Kaut (C), T. Zeman - Heřman (A), Chrtek, Pochobradský - F. Moník, D. Chalupa, L. Kučera.
Třetiny: 1:0, 3:1, 0:0  Branky a nahrávky: 14. Tomi (Šmerha, J. Pohl), 30. D. Novotný (M. Sloboda, R. Jeřábek), 36. Tomi (J. Novák, Jurčík), 36. Šmerha (Šik, T. Rohan) – 38. Mrňa (T. Kaut, P. Urban). Rozhodčí: M. Grech, J. Hucl – P. Sedláček, P. Baxa. Vyloučení: 6:9, navíc Voženílek (Vrchlabí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 4:1.

Úvod zápasu patřil hostům, Urban se ale neprosadil. Na druhé straně zasahoval Soukup. I když na obou stranách byla snaha založit útočnou akci, ani jednomu týmu se nedařilo vstřelit branku. V 8. minutě zahrozil Mrňa, který se dostal do protiútoku, ale proti Habalovi neuspěl. Následovalo vyloučení na vrchlabské straně. Baník se hodně snažil kombinovat v útočném pásmu, některé pokusy vypadaly nadějně. Nakonec ale Sokolov přesilovku nevyužil. Ve 12. minutě zůstal sám před brankou Kverka, který měl puk dostat do sítě. Nezpracoval ho ale správně. O chvíli později se na ledě objevila krev po zásahu Jurčíka do obličeje Bučka. Ve 14. minutě dostal Sokolov další přesilovou hru, kterou už tentokrát využil. V čase 13:41 byl zády k brance postavený Vojtěch TOMI, od kterého se puk odrazil do branky. V 17. minutě se i hostům naskytla přesilová hra. O chvíli později se Baník dostal do třech hráčů, ale ani tuto možnost HC Stadion nevyužil. Do druhé části už Sokolov nastupoval se čtyřmi hráči na ledě.

Hned na začátku druhé třetiny byli současně vyloučeni Tomi a Mrňa. Hra ve čtyřech ale nic nepřinesla, navíc byl ještě ve 22. minutě vyloučen Chrtek z vrchlabského celku. Ke střele se ale dostal hostující Zdráhal, jeho pokus ale Habal viděl. Ve 25. minutě si Prošek najel až před Soukupa, kde si vynutil faul. Posadit na trestnou lavici si šel Jelínek. Výhoda Sokolova ale trvala jen několik vteřin, odpočinout si šel Tomi. Ve 27. minutě byl ve velké šanci Heřman, ale střela v síti neskončila. Poté byl vyloučen brankář Soukup, jeho trest odpykal Mrňa. Sokolov se dostal do útočné třetiny, kde se snažil střílet. Několik pokusů Soukup vytěsnil, ale v čase 29:19 nestačil na dorážku Davida NOVOTNÉHO. V polovině utkání se Soukup hodně zapotil, protože se snažil udržet puk mimo branku. V 32. minutě přišlo vyloučení Chalupy. V oslabení se do úniku dostal znovu Heřman, i tentokrát Habal úspěšně zakročil. V čase 35:14 potrestal chybu Vrchlabí Vojtěch TOMI, který vstřelil druhou branku v zápase a Baník odskočil o tři branky. V čase 36:00 už to byl pro soupeře Vrchlabí 4:0. Tomáš ŠMERHA ujel všem protihráčům a prostřelil Soukupa. Ve 38. minutě byl vyloučen domácí Vodička, a také Vrchlabí se konečně prosadilo, navíc v přesilové hře. V čase 37:30 byl skvěle postavený Pavel MRŇA, který střílel z blízkosti a propálil Habala.

Habala hned v začátku chytil puk do lapačky a nedopustil, aby se Vrchlabí do něčeho pouštělo. Šmerha pak poslal puk za branku Vrchlabí, ale jeho spoluhráči přišli o pásmo. Nedbal se ale nakonec ve 46. minutě dostal do zakončení, které poslal do boční sítě. Poté byl vyloučen vrchlabský Voženílek, který dostal trest do konce utkání za napadení. Přesilovou hru si ale Baník dlouho neužil, protože byl vyloučen také Kružík. HC Stadion si vzal oddechový čas, a následně zariskoval a hrál v pěti hráčích proti čtyřem. Hra bez brankáře málem přinesla gól z hole Rohana, tomu se ale puk zamotal mezi brusle. Po naskočení Kružíka na led měl Baník stále ještě spoustu času utéct gólově svému soupeři díky přesilové hře. Kružík byl znovu u puku, ale nedostal se do zakončení. V 52. minutě zahrozil Kaut, který střílel k pravé tyči. Habal musel použít svůj beton. V 54. minutě přišlo vyloučení na hostující straně. Sokolov tak dostal další možnost přidat branku. Baník ale raději šetřil cenné vteřinky a do žádné akce se nepouštěl, raději držel puk na holi. V 58. minutě se do šance dostal vrchlabský Matýs, který byl sám před Habalem. Ten si ale svůj prostor pohlídal. Na konci třetiny byl ještě vyloučen vrchlabský Mrňa. Sokolov se dostal do kombinace v útočném pásmu, ale pátou branku již nepřidal.

Petr Hlaváč:
Na dnešní zápas rychle zapomenout. Od začátku utkání jsme byli všude o krok později, tím pádem jsme situace řešili špatně a dopouštěli se faulů. Paradoxně jediné, co nám v zápase fungovalo, bylo oslabení, kdy jsme, až na jednu smolnou situaci, odvedli dobrou práci a dostávali se i do šancí. Bylo tam několik situací, kdy jsme mohli do utkání naskočit, ale bohužel jsme neproměnili. Gratulace soupeři, vyhrál zcela zaslouženě a my už se chystáme na sobotu.
Přijďte nás prosím povzbudit, potřebujeme vás!

Ohlas hráče
Jakub Soukup:

Zápas se nám vůbec nepovedl. Soupeř nás celý zápas přebrusloval a přehrával. Navíc jsme byli hodně vylučovaní a to nás potom stojí hodně sil. Musíme se určitě zlepšit do dalších zápasů a získat další body. Zároveň bych chtěl pozvat fanoušky na domácí zápas, ať konečně dorazí v hojném počtu. Budeme opět potřebovat jejich podporu, které si velice vážíme.