HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Ústí n. L. - Vrchlabí 3:4sn

Ze Slovanu jedeme se dvěma body

25.10.2021
Vrchlabí v pondělním zápase bojovalo o tři body na ledě Ústí nad Labem. Ačkoliv to vypadalo, že mají domácí jasnou převahu, Vrchlabí ve třetí části ukázalo, že se bude o body rvát. HC Stadion dokázal srovnat a zápas musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých zvítězilo Vrchlabí díky Zemanovi.
15.kolo, pondělí 25.10.2021, 18:00
Ústí n. L.
3:4sn
Hamalčík (L. Cikánek) – J. Drtina (A), Š. Havránek, Trefný, Přindiš, Záruba, L. Chalupa, E. Mareš – Trávníček (C), Vrdlovec, Štěpán Bláha – M. Tůma (A), Milfait, V. Bílek – Jouza, Ondřej Bláha, Ouřada – Martin Bláha, T. Čermák, Kulhánek.
O. Štěpánek (J. Soukup) – Kajínek, T. Jelínek, J. Zdráhal, Bučko, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Pochobradský, Chrtek, Heřman (A) – D. Chalupa, T. Kaut (C), Mrňa – Matýs, P. Urban (A), L. Kučera – F. Moník, T. Zeman.
Třetiny: 0:0, 3:1, 0:2 - 0:0  Branky a nahrávky: 24. Štěpán Bláha (Ondřej Bláha, L. Chalupa), 27. M. Tůma (Přindiš, Milfait), 39. Štěpán Bláha (Vrdlovec) – 37. Matýs (J. Zdráhal, T. Jelínek), 42. Mrňa (T. Kaut, P. Urban), 47. Chrtek (Pochobradský, Bučko), rozh. náj. T. Zeman. Rozhodčí: Kostourek, Jaroš – Štofa, Coubal. Vyloučení: 7:6, navíc Milfait (Ústí nad Labem) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 731. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 3:3.

Hned v devatenácté vteřině se nechal vyloučen domácí Havránek a Vrchlabí mohlo využít přesilovou hru. Nedbal to zkoušel od modré čáry, ale nikdo puk před brankou netečoval. Ve 3. minutě ale mohl skórovat jeden z dvojce Moník – Mrňa. Bohužel, vrchlabský Mrňa trefil pouze boční síť. Bílek také střílel od modré, Štěpánek si střelu pohlídal. V sedmé minutě předvedlo Ústí, že také umí kombinovat. Trefný přihrál Bláhovi, který měl na holi gól. Poté byl vyloučen vrchlabský hráč. Hosté se ale úspěšně bránili, i když se Slovan držel často v útočném pásmu. V 10. minutě zahrozil Chalupa, který se dostal až před Hamalčíka. Ve 14. minutě přišlo další vyloučení na straně Slovanu. Skórovat mohl v oslabení Trávníček, který trefil pouze tyčku. To bylo velké štěstí pro vrchlabské hráče. Šance byly vidět na obou stranách, proti Štěpánkovi neuspěl Bláha, na druhé straně střílel Chalupa i Kaut. V 18. minutě si šel odpočinout právě vrchlabský Chalupa. Štěpánek musel v brance hodně zabojovat, protože puk skákal před jeho tělem, až se dostal k Drtinovi. Jeho pokus ale vyšel naprázdno. V poslední minutě první části byl ještě vyloučen hostující Kaut. Ústí málem využilo šanci, ale domácí nedokázali puk dostat do prázdné branky.

Slovan přesilovou hru nevyužil. Naopak, ve 22. minutě se Mrňa dostal až před branku, kde zahrozil, ale Hamalčík si puk pohlídal. Následně byl vyloučen Přindiš, ale Slovan skóroval ve vlastním oslabení. V čase 23:06 ujel Štěpán BLÁHA, který byl v zápase velmi aktivní a jeho píle se vyplatila. V čase 26:24 přidalo Ústí druhou branku, tentokrát z hokejky Martina TŮMY, který potrestal špatnou vrchlabskou rozehrávku. Ve 28. minutě byl pak vyloučen Záruba, ještě předtím měl Bláha na holi další branku – Štěpánek byl tentokrát úspěšný. Bohužel, HC Stadion přesilovou hru znovu nevyužil. Voženílek si poradil s Bláhou, který byl dnes při chuti. Ve 32. minutě přišel trest pro hostující tým. Vrchlabí se dobře bránilo, poté byl ve 35. minutě vyloučen Hamalčík, jehož trest odpykal Ouřada. Mrňa se pokusil o střelu, ale jeho pokus šel vedle branky. V čase 36:34 ale HC Stadion snížil zásluhou Ondřeje MATÝSE. Radost Vrchlabí ale netrvala dlouho, protože díky Štěpánu BLÁHOVI Slovan znovu odskočil o dvě branky. Následně byl na pět minut a do konce utkání vyloučen domácí Milfait. Hosté tak dostali možnost dlouhé přesilové hry, kterou se chystali využít. V oslabení se ale před Štěpánka dostal Bláha, to už se ale pískal konec druhé části.

Třetí část začala přesilovkou Vrchlabí. Mrňa bohužel minul, ale následně už to bylo jen o jednu branku. V čase 41:53 se trefil do odkryté branky právě Pavel MRŃA, který boj s Hamalčíkem nevzdal a puk dorazil do sítě. Hamalčík si poradil s pokusem od Heřmana, ve 44. minutě už byli hosté v plném počtu. Hamalčík podržel puk po střele od Olivy, zkusil to také Matýs, ale střela neměla potřebnou razanci. V čase 46:50 už bylo vyrovnáno. Pochobradský střílel od modré čáry, Halamlčík puk jen vyrazil před sebe, kde čekal Ondřej CHRTEK. O minutu později už Vrchlabí mohlo jít do vedení, ale rozhodčí usoudili, že branka nebude platit pro hru vysokou holí. Hráčům HC Stadionu se to samozřejmě nelíbilo a sjeli se k rozhodčím. V 50. minutě byl za faul na Mrňu vyloučen Havránek. Pochobradský mohl trestat, ale puk se nedostal přes Hamalčíka. V 51. minutě byl navíc vyloučen i vrchlabský hráč. Vyrovnaný stav utkání nutil hráče dělat více chyb, v 54. minutě tak byli vyloučeni Přindiš i Kučera. Mrňa střílel na Hamalčíka, ten puk vyrazil do ochranné sítě. Štěpánek na druhé straně zabránil gólu po pokusu Havránka. V poslední minutě třetí třetiny se Drtina obětoval, protože Kučera se řítil sám na Hamalčíka. Díky dvěma gólům tak Vrchlabí dotáhlo zápas do prodloužení.

Vhazování vyhráli hosté. Hamalčík ale neměl problém chytit puk z hole Mrni. Vrchlabí mělo puk na holi a nedali Slovanům moc šancí, jak ohrozit Štěpánka. Bláha chtěl přihrát Tůmovi, ten puk nestihl. Hamalčík na druhé straně zasahoval proti Urbanovi. Bohužel ani prodloužení nerozhodlo o vítězi. Následovaly tak samostatné nájezdy. V prvních dvou sériích se neprosadil žádný hráč, stejný osud čekal i třetí sadu. Až čtvrtá série přinesla branky, a to hned na obou stranách. Prosadili se Bláha a Zeman. V páté sérii neproměnil Trávníček ani vrchlabský Kaut. V šesté sadě za HC Stadion proměnil Tomáš ZEMAN, Bláha neproměnil a tak si bod navíc odvezlo Vrchlabí.

Martin Koudelka (HC Stadion Vrchlabí):
My jsme dnes hráli relativně solidně už od začátku. Věděli jsme, že Ústí bude hrát na naše individuální chyby a to se jim půlku zápasu dařilo. Myslím si, že jsme ten zápas odpracovali. Takto hrajeme neustále, ale bohužel se nám nedaří dávat branky. Nedáváme jednoduché góly, musíme se na ně nadřít. Jedna branka byla sice neuznaná, ale to se nedá nic dělat. Tým se ale nesesypal a pro nás i ten jeden ztracený bod ukázal charakter týmu. Za mě dobrý zápas pro naše další úspěchy. Jsem spokojený s týmem jak charakterově tak herně. Jsem na kluky hrdý.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem):
Dnešní utkání jsme nezačali dobře. Hned jsme udělali faul, poté se to trošku zklidnilo a hra se srovnala. Vrchlabí bylo možná trochu lepší, ale my jsme zahráli dobře na brejky a vedli jsme 3:1. Dnes určitě rozhodlo, že jsme hodně faulovali, byli jsme často na trestně lavici a dostali jsme z toho dvě branky. Vrchlabí bylo ke konci lepší, ale my jsme ubojovali dobrou remízu. Mrzí nás, že jsme nedali v nájezdech více branek.