HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Ústí n. L. - Vrchlabí 4:2

Z Ústí body nevezeme

08.02.2023
Jan Přikryl
Nadstavbová část pokračovala dalším kolem, kdy Vrchlabí odehrálo utkání na ledě v Ústí nad Labem. První třetina nám branku nepřinesla. Skóre otevřel v prostřední části hostující Jakub Tatar. Za domácí ještě do konce druhé třetiny otočil skóre dvěma zásahy Costa, z toho jedna branka padla v přesilové hře. V úvodu třetí části poslal domácí Slovan do dvoubrankového vedení Tůma. Čtvrtý gól domácích zajistil Martin Bláha. V poslední vteřině utkání ještě skóre upravil na konečných 4:2 hostující Ondřej Chrtek.
8.kolo, středa 8.2.2023, 18:00
Ústí n. L.
4:2
Cikánek (Stahl) – Vacík, Polata, Bartoš, Drtina (A), Trefný (C), Funk, Záruba, Šefl – Kordule, Horký, Damašek, Costa, Tůma (A), Bláha, Roubík, Kuchynka, Smola
Vacek (Krinwald) – Oliva, Boukal, Hladík, Kaštánek, Fiala, Duran, Pelda – Šlaicher T., Hlaváč, Chrtek (A), Urban (C), Krsek, Kozák, Kříž, Chalupa (A), Idžan, Moník, Tatar, Šlaicher R.
Třetiny: 0:0, 2:1, 2:1  Branky a nahrávky: 30. Costa (Kordule, Kuchynka), 37. Costa (Trefný, Záruba), 41. Tůma (Roubík, Bláha), 52. Bláha (Roubík) – 25. Tatar (Hlaváč, Urban), 60. Chrtek (Chalupa, Moník). Rozhodčí: Hlinka – Toman, Goltsch. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 628. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.

Už podle toho, jaké postavení týmy zaujímají v tabulce, se dalo předpokládat, že půjde o zajímavé utkání. Hned z prvních kombinací Ústí se vyklubaly velké šance. Costa z mezikruží minul vrchlabskou branku jen o kousek. Domácí se drželi u puku, zajeli si do útočné třetiny a snažili se přelstít vrchlabského brankáře. Záruba ale nemířil přesně. V 7. minutě přišla velká šance HC Stadionu, kdy se Chrtek dostal přes několik hráčů a poslal puk na Cikánka, který si s tím ale poradil. První vyloučení přišlo ve 12. minutě, kdy byl vyloučen hostující Hlaváč. Slovan vyslal několik střel, přesto branku nevstřelil. Tůma se dostal do šance ve 14. minutě, ale Vacek vyrazil puk. Bohužel přímo na hůl Funka, který byl pod velkým úhlem a gól nedal. V 17. minutě nebyl nikdo, kdo by poslal puk do vrchlabské svatyně, Vacek si poradil se střelou od Šefla. A znovu to byl Vacek, který musel být ve střehu. V 19. minutě si na něj vyšlápl Kuchynka, ale ani nadvakrát se mu nepovedlo puk propasírovat do branky. Vacek ho uklidil do lapačky. Slovan stále zkoušel vymýšlet kombinaci, která by ho nasměrovala ke gólu. Do konce třetiny ale nepadl.

Znovu to byli domácí, kteří začali aktivnější hrou. Tůma to zkoušel na Vacka z levé strany, ale byl tam hostující obránce. Vrchlabí se nevzdávalo, ale přesto se mu stále nepodařilo skórovat. Vacík se o gól pokusil ve 24. minutě, ale Vacek si puk ponechal u sebe. Další střela přišla od Kuchynky, ale ani nadvakrát se mu nepovedlo kotouč dostat za Vackova záda. V čase 24:40 se dočkal Stadion. K Cikánkovi si najel Jakub TATAR, který zachytil přihrávku od Hlaváče. Tým Vrchlabí dostal novou krev do žil, další zakončení přidal Šlaicher. Poté se do útočného pásma dostali domácí hráči. Vacek musel několikrát zasahovat. Nejdříve proti střele Záruby, potom proti dalším pokusům. V čase 29:12 už bylo vyrovnáno zásluhou Kalea COSTY po skvělé kombinaci s Kuchynkou a Kordule. Ve 33. minutě to byli znovu tito dva hráči, kteří kombinovali. Puk skončil vedle tyče vrchlabské branky. Ve 36. minutě přišlo vyloučení hostujícího Fialy. To potrestal v čase 36:49 opět Kale COSTA, který využil domácí přesilovou hru a dostal Slovan do vedení 2:1. Cikánek měl pak plné ruce práce ve 39. minutě, kdy se před něj dostal Kříž, jehož zakončení skončilo na betonech brankáře.

Poslední část otevřeli domácí třetí vstřelenou brankou. V čase 40:26 zvýšil náskok Martin TŮMA, který mířil přesně do horního růžku. Ve 42. minutě už byl puk na holích hostů, ale pouze v jejich obranném pásmu. Vacek zasahoval o chvíli později po střele Drtiny. Poté se i Stadion dočkal přesilové hry, vyloučen byl autor dvou branek Costa. Vrchlabí se usadilo v útočném pásmu, Oliva zakončoval pouze do obránce. Roubíkovi se pak podařilo puk vyhodit až k Vackovi. Ve 49. minutě k Cikánkovi vyrazil Kříž, puk za jeho záda nedostal ani na třetí pokus. O chvíli později to byl Šefl, který poslal střelu na Vacka, puk se dostal k brankové čáře, kde se zastavil. V čase 51:07 už Slovan vedl o tři góly. Trefil se Martin BLÁHA, který si pohrál s vrchlabským brankářem. Stadion se ale nevzdal. Hlaváč střílel z mezikruží, ale Cikánek byl připravený. V 56. minutě byl vyloučen hostující Oliva, který zkomplikoval svému týmu situaci. I přes několik pokusů domácích, zvládlo Vrchlabí oslabení bez obdržené branky. Nakonec v čase 59:59 upravil skóre utkání hostující Ondřej CHRTEK, který si našel odkryté místo za zády Cikánka.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí n.L.)
Těžký zápas a důležitá výhra. Měli jsme dobrý začátek zápasu, několik velkých šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. I soupeř měl v první třetině velké šance, ale ty pochytal Lukáš Cikánek. Ve druhé třetině jsme inkasovali jako první, ale začínali jsme soupeře přehrávat fyzicky. Výsledek jsme do přestávky otočili a na začátku třetí třetiny jsme brankou na 3:1 zápas rozhodli a dovedli do vítězného konce.

Petr Hlaváč (HC Vrchlabí)
Po včerejším utkání s Chomutovem, kde jsme až do konce zápasu sahali po bodech, nebo po dramatu, jsme dnes nastoupili na čtyři pětky a snažili jsme se hrát zodpovědně na nulu. Paradoxně, když jsme se dostali do vedení, jsme přestali hrát jednoduchou hru a dodržovat věci, které jsme si řekli a soupeř nás začal přehrávat. Když se Slovan dostal do vedení 2:1, měl prakticky zápas pod kontrolou. Sice jsme se dostávali do slušných šancí, ale asi zaslouženě odjíždíme bez bodu.