HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Trutnov - Vrchlabí 4:2

Z Trutnova se bohužel vrací HC Stadion bez bodů

16.02.2019
Vendula Sahánková
V podkrkonošském derby se vrchlabskému celku moc nedařilo, trutnovští nasadili rychlé tempo hned na začátku zápasu, kdy rychle po sobě vsadili za Soukupova záda dvě branky. Stadion snížil o branku ještě v první třetině. Druhá třetina se nesla ve znamení vyloučení na obou stranách. V poslední třetině oba celky nasadili vysoké tempo, které vygradovalo do dalších vyloučení a také dalších branek. Trutnov se tak raduje z výhry a vrchlabští domů odjeli s prázdnou.
40.kolo, sobota 16.2.2019, 18:00
Trutnov
4:2
Ašenbrenner (Škop) – Špetla, Vácha (A), Fedulov, Suvorov, Suk, T. Kynčl – Chytráček, Krsek, Martinec, Ukhin, Kalla, Svoboda, Semorád (C), Kubinčák (A), M. Poul, Smékal, Janoušek, Tatar, Křížek.
Soukup (Abrahám) – Vágner, Muška, Havránek, Bendík (A), Moník, Jirků (C) – Matějíček, T. Půlpán, Hozák, A. Půlpán, Berger, Urban, Bednář, Mrňa, Kastner, Chalupa, Pilař, Bláha, Hlinka.
Třetiny: 2:1, 0:0, 2:1  Branky a nahrávky: 2. Ukhin (Svoboda, Kalla), 6. Semorád (Vácha, Kubinčák), 51. Kalla (Vácha, Semorád), 60. Ukhin – 18. Půlpán (Chalupa, Urban), 59. Hlinka (Urban, Bednář). Rozhodčí: Markovský – Novotný, Bubela. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2025. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Hned na začátku utkání diváci viděli menší potyčku. V čase 1:05 pak viděli první branku utkání, a to do vrchlabské sítě. Autorem branky byl Yaroslav UKHIN, který vyzrál na Soukupa. Ve 4. minutě byl vyloučen trutnovský Suvorov. Netrvalo dlouho a síly na ledě se vyrovnaly. Poté byl vyloučen ještě Jirků a hrálo se 4 na 3. V čase 5:21 tuto výhodu domácí využili a zvýšili už na 2:0. Autorem byl Jan SEMORÁD, který tečoval střelu Váchy. V 9. minutě byl vyloučen Matějček. Na 3:0 mohl navýšit Kalla, ale prázdnou vrchlabskou branku netrefil. Ve 14. minutě se provinil trutnovský Vácha a nabídl tak přesilovku HC Stadionu. Střelu Bednáře si Ašenbrenner pohlídal. Další mela byla v 17. minutě, ale rozhodčí se rozhodl nevylučovat. V čase 17:02 snižoval na rozdíl jediné branky vrchlabský Aleš PŮLPÁN. Následně mohl srovnat skóre Bednář, ale Ašenbrenner si střelu pokryl. Soukup zasahoval proti střele Tatara.

Druhá část začala nepřesnými přihrávkami, ani jednomu týmu se nedařilo dostat do útočného pásma. Ve 23. minutě se hosté usadili v pásmu, ale Ašenbrenner vše vykryl. Domácí se poté dostali do přečíslení, ale střela Krska mířila nad branku. Ve 26. minutě byl vyloučen Bendík a domácí dostali možnost skórovat. Svoboda ale netrefil ani konstrukci branky. Ve 31. minutě byl k nelibosti domácích diváků vyloučen Vácha. Ani tentokrát se HC Stadionu přesilovka nevydařila. Další minuty přinesly několik vyloučení za menší potyčku před brankou. Nakonec byl vyloučen Svoboda do konce utkání, další domácí hráč dostal 2+2 minuty, vrchlabský Mrňa také obdržel trest do konce utkání a Soukup dostal dvě minuty za hrubost. Ve 38. minutě se Matějček dostal až před Ašenbrennera, ale puk za jeho záda nedostal. Jirků se dostal před brankáře, ale domácí brankář použil svůj beton.

Třetí třetina začala Kastnerovou střelou. Matějček poté vyčkával na přihrávku, ale nezvládl ji zpracovat. Ve 43. minutě byl pukem zasažen hlavní rozhodčí. Poté se hosté usadili v útočném pásmu, ale za Ašenbrennera puk nedostali. Ve 45. minutě měli domácí velkou šanci, ale ani několik dorážek nedostalo puk za Soukupa. 47. minuta přinesla další vyloučení, tentokrát přesilovka pro HC Trutnov. V 50. minutě byli současně vyloučení Tatar a Kastner. Hra ve čtyřech sedla více hostům, ty ale oslabil Urban. A trutnovští v čase 50:47 skórují a odskakují znovu o dvě branky. Autorem byl Jaroslav KALLA, který dorážel střelu Váchy. V 54. minutě se do velké šance ocitl Tatar, ale všem ujel a řítil se na Soukupa. Puk mu skončil v náručí. Poté byl vyloučen Semorád a Vrchlabí dostalo další možnost vstřelit branku. Domácí se ale ubránili, i když Jirků několikrát střílel na Ašenbrennera. V 57. minutě byli vyloučeni Aleš Půlpán a trutnovský Martinec. Berger se poté dostal do úniku, ale byl nedovoleně zastaven Suvorovem, který byl vyloučen. Hosté už byli v plném počtu, když v čase 58:22 snížil na rozdíl jedné branky Jaroslav HLINKA. Poté se HC Stadion rozhodl pro hru bez brankáře. To se jim ale nevyplatilo, v čase 59:18 vstřelil branku Trutnova Yaroslav UKHIN a rozhodl tak o vítězství svého týmu.

Hned v úvodu utkání jsme soupeři umožnili vstřelit branku propadnutím v útočném pásmu a špatným obranným řešením přečíslení 2-1. Následně jsme po chybě domácího brankáře mohli vyrovnat, ale nepodařilo se nám dopravit kotouč do odkryté brány. V šesté minutě šel soupeř do dvoubrankového vedení, když využil přesilovku 5-3 po přísném vyloučení Tomáše Jirků. V závěru 1. třetiny jsme snížili na 2:1 a utkání bylo znovu otevřené. Nevyužitím přesilových her, a naší nedisciplinovaností, jsme se připravili o možnost zvrátit vývoj v náš prospěch. V závěrečné části hry jsme opět inkasovali ve dvojnásobném oslabení a po snížení na 3:2 soupeř své vítězství pečetil do prázdné brány při naší hře bez brankáře. Mrzí mě, že jsme nedokázali potěšit naše příznivce v tomto prestižním klání, ale nás všechny vrchol sezóny čeká, trutnovští ho měli v sobotu !!! Vůbec nechci omlouvat naši prohru, ale styl hry "vyhoď puk a když ho nedojedeš, postav se v pěti na modrou a braň" nám prostě nesedí. Hráči si musí znovu uvědomit, že pouze maximální nasazení, disciplína a vložení veškerého svého umu ve prospěch týmu je cesta k úspěchu.