HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Litoměřice - Vrchlabí 3:4sn

Z Litoměřic vezeme nakonec dva body

16.01.2021
Skóre utkání otevřel HC Stadion, Litoměřice ale brzy srovnaly a navíc otočily zápas ve svůj prospěch hned ve druhé třetině. Nakonec ale hosté dokázali v poslední minutě třetí třetiny vyrovnat a zápas se dostal až do samostatných nájezdů. V nich bylo úspěšnější Vrchlabí a odvezlo si dva body.
21.kolo, sobota 16.1.2021, 16:00
HC Litoměřice
3:4sn
Tomáš Král (A. Beran) – Marcel, Baláž, Výtisk (C), J. Holý, Jebavý (A), Kremláček, Černohorský – M. Beran (A), Miškář, T. Svoboda – Procházka, Urban, Jánský – L. Stehlík, Konečný, Pajer – Jindra, Soukup, Berka.
Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Jirků (C), Vála, J. Moník – Heřman, Matýs, Nouza (A) – Machač, Chrtek, Zeman – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, Chalupa, F. Moník.
Třetiny: 1:1, 1:0, 1:2 - 0:0  Branky a nahrávky: 19. T. Svoboda (Miškář, M. Beran), 37. Jindra (Berka, Soukup), 42. Miškář (M. Beran, J. Holý) – 14. Heřman (Matýs, Nouza), 46. Linhart (Niko, Urban), 59. Vála (Nouza, Matýs), rozh. náj. Urban. Rozhodčí: Bejček, Čáp – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 3:3 - 3:4.

Král měl svůj první zákrok po několika vteřinách hry. Dělovka od Nika se odrazila o plexi a domácí se vydali do útoku. Soukup se snažil sebrat puk Nouzovi, ale puk zůstal na holích hostů. V 5. minutě střílel na Soukupa Procházka. Hosté v 9. minutě rozehrávali od vlastní branky, dostali se až před Krále. Soukup zkusil střílet, ale gólman Vrchlabí si puk pohlídal. Ve 12. minutě přišla teč od Černohorského, ale vrchlabský brankář byl na svém místě. V čase 13:36 otevřel skóre utkání Martin HEŘMAN, které poslal puk k pravé tyči. V 17. minutě si všiml volného puku znovu Heřman, ale cestu mu zkřížil Marcel. V čase 18:35 bylo vyrovnáno zásluhou Tomáše SVOBODY, který měl před sebou prázdnou branku.

Jebavý se dostal k puku a čekal za vrchlabskou brankou, aby rozehrál. Ve 22. minutě byl vyloučen vrchlabský Jirků. První přesilová hra se ale domácím nevydařila. Ve 25. minutě přišlo vyloučení také na litoměřické straně. Domácí ale i v oslabení držel puk na svých holích. Marcel dostal puk, a přihrál ho Urbanovi, ten nedokázal zpracovat puk. Ve 27. minutě došlo k vyloučení na straně HC Stadionu. Soukup musel zasahovat proti Stehlíkovi, který se před ním objevil. Hozák nahodil puk na hokejku Královi. Od něj přišla rozehrávka vlastním hráčům. Ve 34. minutě byl vyloučen vrchlabský Chrtek, Litoměřice ale branka nepadla. V čase 36:05 poslal domácí tým do vedení David JINDRA, který našel volný prostor mezi gólmanem a tyčí branky. Poté hosté rozehráli, Vála ubránil puk před protihráči, a Vrchlabí se vydalo do útoku. Ve 39. minutě byl vyloučen hostující Jirků. Na Soukupa pálil Miškář, ale jeho střela šla vysoko nad branku.

První buly získali domácí hráči. HC Stadion Litoměřice v čase 41:09 navýšil náskok. Přihrávku Berana dostal Patrik MIŠKÁŘ. Ve 44. minutě byl vyloučen domácí Baláž. Vrchlabský nápor ale netrval dlouho. O minutu později byl vyloučen další litoměřický hráč. Hostům se sice dařilo kombinovat v útočném pásmu, ke střele ale nedošlo. Svoboda šel sám na Soukupa ve 46. minutě, ale nedostal se k zakončení. V čase 45:49 využilo Vrchlabí přesilovou hru a brankáře propálil Tomáš LINHART. Ve 49. minutě se k odraženému puku dostal Kremláček, ale držel ho příliš dlouho. Soukup tak měl spoustu času zakročit. V 51. minutě byl vyloučen Marcel z Litoměřic. Tohle oslabení zahájili domácí vyhozením ke své brance. Vrchlabí se dostalo do útočného pásma, ale k ničemu se nedostalo. Domácí již byli v plném počtu, a litoměřičtí se dostali do přečíslení 4 na 1. Soukup zvládl puk vyrazit. Hodně času byly u puku Litoměřice, ale Vrchlabí bylo střelecky aktivnější. V 59. minutě byl vyloučeni litoměřický Kremláček, Soukup a za Vrchlabí Hozák. Vrchlabští poté odvolali brankáře a za pouhých sedm vteřin přesilové hry Vrchlabí srovnalo skóre utkání. Kotouč dostal na hůl Ondřej VÁLA, který střílel z mezikruží. V 60. minutě byl ještě stejný hráč vyloučen za podrážení.

Miškář přihrával na Jánského, ale přihrávka nebyla přesná. V 63. minutě Heřman pálil puk pouze nad branku. Výjezd Marcela skončil sice střelou, ale Soukup si ránu pohlídal. V prodloužení se tak nerozhodlo. V samostatných nájezdech jako první skóroval vrchlabský Patrik URBAN. Za Litoměřice se neprosadil ani jeden hráč, na 2:0 pro Vrchlabí navyšoval Tomáš Nouza.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice):
Viděl jsem vyrovnané utkání, které jsme odehráli velice dobře. Vypracovali jsme si poměrně slušné šance, které jsme neproměnili. Ve finále tomu utkání sluší remíza, myslím si ale, že jsme si zasloužili druhý bod.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí):
Z naší strany byla dobrá pouze první třetina, potom jsme iniciativu nechali domácím, kterým jsme nabídli šanci na otočení. V závěru už to s námi vypadalo beznadějně. Pozitivní je, že mužstvo to nezabalilo a v nájezdech jsme byli šťastnější.