HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Litoměřice - Vrchlabí 10:0

Z Litoměřic jedeme s nadílkou deseti gólů

05.09.2024
HC Stadion Vrchlabí se s Litoměřicemi utkal po dvou letech. Bohužel to pro hostující krkonošský celek nedopadlo dobře, po první třetině vedli domácí hráči již o tři branky. Ve druhé části padly další čtyři góly a svou jízdu Kališníci zakončili třemi brankami v poslední části. HC Stadion Vrchlabí tak odjel s nadílkou deseti gólů.
příp., čtvrtek 5.9.2024, 17:30
HC Litoměřice
10:0
Michajlov (Kalista) – Žovinec, Tomek, Klikorka, Černohorský (A), Jebavý, Beran, Červenka – Kordule, Kuťák (C), Bernovský – Plos, Pajer, Sihvonen (A) – Ton, Arnošt, Costa – Krupička, Pospíšil. Trenér: Jaroslav Nedvěd
Tichý (Červinka) – Srnský, Fiala, Hladík, Kynčl, Gurjevskij, Kerekanič, Barták – Turek, Šlaicher, Poul – Moník, Chalupa, Jirků – Mach, Kozák, Jakubec. Trenér: Petr Hlaváč
Třetiny: 3:0, 4:0, 3:0  Branky a nahrávky: 4. Bernovský (Kuťák, Klikorka), 16. Pospíšil (Krupička, Klikorka), 20. Bernovský (Kordule), 27. Kordule (Kuťák), 30. Žovinec (Kordule, Kuťák), 32. Sihvonen (Kuťák), 38. Pajer (Černohorský), 45. Krupička (Bernovský, Kuťák), 52. Costa (Kuťák, Krupička), 52. Costa (Kuťák, Klikorka). Rozhodčí: Glanc, Domský – Macel, Tuháček. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 6:0, 7:0, 8:0, 9:0, 10:0.

První pokus v zápase přišel od Chalupy, následovalo vyloučení ve 4. minutě za sekání, které si odseděl hostující Turek. Litoměřice hned využili příležitosti, v čase 3:29 otevřel skóre utkání Jan BERNOVSKÝ. O minutu později byl znovu vyloučen vrchlabský hráč. Tomek pálil od modré čáry, další pokus přišel od Kuťáka, ale vrchlabští obránci to stihli včas. Jebavý v 9 minutě střílel také od modré, ale Tichý zasáhnul. HC Stadion dlouho držel útočné pásmo, ale ani po několika pokusech branka nepřišla. Domácí se pak dostali do tlaku, a nakonec z toho byl další gól. V čase 15:33 odskočily Litoměřice na rozdíl dvou branek zásluhou Jiřího POSPÍŠILA, který Tichého překonal. Ještě před první sirénou se domácí radovali potřetí – v čase 19:37 střílel Jan BERNOVSKÝ, připsal si druhý bod v zápase a do šatny tak Litoměřice odcházely za stavu 3:0.

Hned v úvodu druhé části si šel na trestnou lavici sednout domácí Klikorka. Turek se dostal do střelecké pozice, ale Michajlov byl připravený. Tichého na druhé straně se nepodařilo překonat Arnoštovi. Ve 26. minutě byl vyloučen domácí hráč, ale i tak se Kališníci dostali do šance, kterou využil v čase 26:39 Pavel KORDULE, jehož střela prošla Tichému mezi betony. Následovalo vyloučení hostujícího Kozáka, ale domácí tentokrát šanci nevyužili. Naopak sami se dostali do oslabení. V čase 29:21 už to bylo o pět branek. Trefil se Dušan ŽOVINEC, který sice trefil pouze Tichého, ale od něj se puk odrazil k jeho spoluhráči a nakonec skončil v síti. V polovině utkání byl vyloučen vrchlabský Poul, a tentokrát Litoměřice skórovaly. V čase 31:33 přidal šestou branku Rik SIHVONEN. Ve 36. minutě Vrchlabí střídalo brankáře, do branky se postavil Červinka. Ten ale dostal gól hned v čase 37:46, kdy Lukáš PAJER vzal za brankou puk, dostal se před gólmana a již to bylo 7:0 pro domácí. Pajer si ještě před koncem třetiny najížděl do mezikruží, ale jeho střela byla mimo. Nakonec přišlo ještě vyloučení na hostující straně.

Do třetí části vstoupily Litoměřice s výhodou, a také vyměněným brankářem. Tichý si poradil se střelou do Kuťáka, stejně jako s nahozením Tomka. Pak už bylo Vrchlabí v plném počtu a mohlo kombinovat. Jeho akci ale zastavil ofsajd. V čase 44:53 přidal osmou trefu Litoměřic Jan KRUPIČKA, který dostal puk snadno do sítě. Pak přišel trest pro domácího Costu. Ani to ale Kališníkům nezabránilo v útoku. Nakonec se do přečíslení dostali Kuťák s Krupičkou, jejich snaha ale skončila u brankáře Vrchlabí. V čase 51:20 si svůj trest odčinil Kale COSTA, měl před sebou prázdnou branku a neměl problém do ní kotouč dostat. V čase 51:53 přidal Kale COSTA další, už desátou branku, a svůj tým tak dovedl k zaslouženému vítězství. V 55. minutě byl ještě vyloučen hostující Kynčl, a závěr zápasu už se jen dohrával. V 58. minutě se do velké šance dostal Kerekanič, ale Kalista puk vyrazil. Na druhou stranu mířil Pajer, ale minul levou tyč. HC Stadion Vrchlabí nakonec odjel z Litoměřic bez jediné vstřelené branky.