HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Havířov - Vrchlabí 1:2sn

Z Havířova vezeme dva body po výhře v nájezdech

03.01.2022
Vrchlabí v Havířově bodovalo, ale výhra to byla velmi vydřená. V prvních minutách se HC Stadion dostal do vedení, které ztratil na konci druhé třetiny. V té třetí se diváci gólu nedočkali, stejně tak v prodloužení. Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hosté.
33.kolo, pondělí 3.1.2022, 17:30
Havířov
1:2sn
Dolejš (Štipčák) – F. Kočí, Kadeřávek, Šindelář, M. Hlaváč, Lytvynov, Korím – Dostálek, Hudeček (A), J. Doktor – L. Bednář, Becher, J. Žolobov – Maruna (C), Handl, Křemen – D. Pastor, Damašek, M. Hrubec.
J. Soukup (O. Štěpánek) – Linhart (C), T. Jelínek, Kajínek, T. Kynčl, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Koffer, T. Kaut (C), Mrňa – Pochobradský, Chrtek, Heřman (A) – Matýs, P. Urban, M. Machač – D. Chalupa, Herčík, T. Zeman.
Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 40. Dostálek (Kadeřávek, J. Doktor) – 5. Pochobradský (Chrtek, Heřman), rozh. náj. Matýs. Rozhodčí: Valenta, Cabák, Beneš, Hanzlík. Vyloučení: 2:4, navíc Heřman (Vrchlabí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 443. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Vrchlabí se představilo proti nejslabšímu týmu tabulky. Soukup ale musel ve 4. minutě vytáhnout skvělý zákrok, kterým zabránil brance od domácího hráče. Na druhé straně měl možnost Michal POCHOBRADSKÝ, který využil hned první gólovou příležitost HC Stadionu. Vrchlabí se tak dostalo do varu a snažilo se co nejvíce ostřelovat havířovskou branku. Před Soukupa se ale dostal Křemen, který ale nemířil přesně. Ve 12. minutě se do dobré pozice dostal Dostálek, jeho dorážku Doktor do branky nedostal. Následovalo vyloučení na hostující straně. Havířov se sice tlačil do pásma, poslal několik střel, ale žádná nepadla do branky. Znovu byl u puku Doktor, kterého fauloval vrchlabský hráč. Kaut pak v oslabení ujel na Dolejše, ale jeho pokus vytěsnil betonem. Vrchlabí už bylo v plném počtu, kdy se na Soukupa hnal Handl. Třetí vyloučení HC Stadion přišlo v poslední minutě první třetiny, kdy si šel odpočinout Jelínek. Soukup ale neměl moc práce, hostující obrana dobře fungovala.

Do druhé části vtrhli domácí hráči po hlavě. Soukup se musel ohánět proti Bednářově pokusu, ale branka naštěstí nepadla a Vrchlabí už mělo všechny hráče na ledě. Hudeček pak nemířil přesně a vrchlabskou branku neohrozil. Doktor se dostal k puku za hostující brankou, následně ale Havířov o puk přišel. Ve 5. minutě mohl navýšit Mrňa, který ale trefil pouze Dolejše. Do akce se tak pustili domácí, Becher mířil pouze nad branku. Soukup pak raději podržel puk po pokusu Doktora. Oba týmy se sice pouštěly do střel, ale žádná nebyla nijak nebezpečná. Domácí se v útočném pásmu zdržovali déle, ale všechny pokusy byly neúspěšné. Ve 34. minutě ujel Matýs s Chrtkem, ale jejich kombinace nebyla přesná. Pochobradský si mohl přidat další gól, ale o puk nakonec přišel. Ve 38. minutě přišlo pětiminutové vyloučení Vrchlabí. Dostálek následně ani nadvakrát nepřekonal Soukupa, potom se do šance dostal Hudeček. Soukup svými zákroky držel svůj tým ve vedení. V čase 39:46 ale puk nakonec pustil do branky. Vlastimil DOSTÁLEK se po několika pokusech konečně prosadil a puk skončil po jeho teči ve vrchlabské svatyni.

Zhobolov si na Soukup vyšlápl hned dvakrát zkraje třetí části. Hostům pak skončilo dlouhé oslabení, Kaut si pak jen vyměnil puk s Mrňou. Soukup ustál přečíslení tří hráčů ve 43. minutě. Následně se chystal do akce Urban, ale jeho střela byla zablokována. Na obou stranách mohli diváci vidět několik akcí, ale ani jeden brankář se nemusel cítit nijak ohrožený Dolejš neudržel puk v lapačce ve 48. minutě, ale nebyl poblíž nikdo z hostů, kdo by se puku ujal. O minutu později se Mrňa dostal před brankáře a trefil ho do masky. V 52. minutě byl vyloučen tak domácí hráč, bohužel tuto výhodu HC Stadion nevyužil. Urban se s Linhartem dostali do útočné třetiny, ale nic z toho nebylo. Křemenova střela nebyla tolik razantní a Soukup si s ní poradil. V poslední minutě třetí třetiny se před Soukupa hrnul Doktor, ale nedokázal vystřelit. Bohužel branka nepadla ani z jedné strany a zápas dospěl do prodloužení.

Hudeček mohl vstřelit vítěznou branku hned po minutě prodloužení, ale těsně minul. O chvíli později byl vyloučen hostující Jelínek, Havířov ale nedokázal výhodu využít. Hosté hodně často puk vyhazovali a v podstatě domácí k ničem nepustili. Navíc byl ještě vyloučen domácí Dostálek, hosté si vzali oddechový čas a vymýšleli strategii. Linhart nedal do střely razanci, ani následný pokus nedopadl gólem. Zápas se dostal do samostatných nájezdů. V první sérii se netrefil ani jeden hráč, v té druhé skóroval pouze domácí Hudeček. Ve třetí znovu nikdo neproměnil, v další se dařilo Vrchlabí, protože se trefil Matýs. V páté sérii se trefil hráči obou týmů, rozhodla až šestá, ve které se znovu proti Dolejšovi postavil Ondřej MATÝS a proměnil.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí):
Přijeli jsme tady v takové složitější situaci, moc se nám výsledkově nedaří, zbytečně jsme prohráli pár zápasů. V tabulce jsme sice byli na sedmém místě, ale ten spodek se na nás nepříjemně dotahoval. Hru jsme trošku podřídili tomu, abychom tady nějaké body získali. Snažili jsme se hrát odzadu, ale ta hra se nám úplně nedařila. Šli jsme do vedení, ale bylo to z naší strany nervózní. Byly tam chyby, po kterých přišly fauly. Domácí se, díky přesilovkám, dostali do tempa. Asi byli v průběhu zápasu lehce lepším manšaftem, nicméně těch pár šancí, které byly na obou stranách, už od stavu 1:1 nedokázal proměnit. V prodloužení hráli domácí přesilovku přes dvě minuty, protože tam hodně dlouho drželi puk 4 na 3. Pak jsme ji minutu měli my. Nájezdy jsou loterie a my jsme byli šťastnější. Za dva body jsme spokojeni a doufám, že se to odrazí do naší další práce a výsledků.

Tomáš Potěšil (AZ HEIMSTADEN Havířov):
Do utkání jsme vstoupili se sestavou, kterou jsme tvořili úplně na poslední chvíli, vypadlo nám totiž hned několik hráčů. Takže jsme byli vůbec rádi, že jsme vytvořili tři formace, zapojili jsme i několik juniorů. Z tohoto pohledu nešlo, z naší strany, o špatné utkání. Dostali jsme brzy laciný gól, pak jsme hráli několik přesilovek, což je pro nás celou sezónu velký problém. Myslím si, že to, že jsme jich neproměnili více, dnes rozhodlo zápas. Měli jsme více času dát více gólů, ale přesilovky nám nešly. Myslím si, že jsme byli lehce lepší manšaft, ale jak už jsem řekl přesilovky dnes rozhodly.