HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Děčín - Vrchlabí 3:6

Z Děčína přiváží Stadion 3 body domů

21.12.2019
Vendula Sahánková
Poslední zápas před vánoční pauzou vrchlabští vyhráli poměrem 6:3 nad děčínskými medvědy. Domácí se snažili dorovnat skóre během celého zápasu, ale HC Stadion jim k tomu nedal moc šancí. Dvě branky vstřelil Patrik Urban, dalšími střelci za vrchlabský tým byli Sýkora, Hlaváč, Voženílek a Niko. Za domácí celek se trefil Chovanec a dvakrát Zajan.
27.kolo, sobota 21.12.2019, 18:00
Děčín
3:6
Lavinger (Brňák) – Mareš, Kaltenböck (C), Balcar, Loukota, Zicho, Málek, Tůma – Petráš, Fojt, Faigl, Arnold, Volráb, Chovanec, Zajan (A), Ineman, Kuchynka, Sýkora O.
Abrahám (54. - 56. Soukup) – Jirků (C), Niko, Havránek, Moník J., Bendík (A), Voženílek, Kynčl, Vágner – Kastner, Sýkora P., Hozák, Bláha, Urban, Mrňa, Hlaváč, Chalupa, Matějček, Moník F.
Třetiny: 1:3, 0:1, 2:2  Branky a nahrávky: 19. Chovanec (Volráb, Balcar), 42. Zajan (Petráš), 54. Zajan (Málek) – 3. Urban (Bláha, Mrňa), 4. Sýkora (Vágner, Matějček), 17. Hlaváč (Chalupa), 37. Urban (Havránek), 46. Voženílek (Hozák), 56. Niko (Hlaváč). Rozhodčí: Jaroš – Šimánek, Dědek. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 429. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6.

Utkání začalo v poměrně ostrém tempu, když domácí hráči okamžitě zavezli puk do útočného pásma, kde jim ovšem vrchlabští nedali šanci a hned se zrodila první velká šance Tomáše Kynčla, kterou ovšem Lavinger vykryl. Jedna akce střídala druhou, hosté i domácí se u puku neustále střídali. Na konci třetí minuty se ujali vedení vrchlabští, kdy z otočky vystřelil Patrik URBAN po nahrávce od Tomáše Bláhy. Hned v rozehrávce se puku ujali hosté, vypracovali další nebezpečnou akci, Vágner posunul puk Petru SÝKOROVI a ten zvýšil náskok vrchlabského celku. Puk i nadále doslova létal mezi celky, oba brankáři měli dostatek práce. První vyloučení zápasu přišlo na začátku sedmé minuty hry, kdy na trestnou lavici zamířil vrchlabský Lukáš Kastner a to pro příliš mnoho hráčů na ledě. Domácí se ihned pustili do aktivní hry, ale vrchlabští se nenechali zahanbit a nedali děčínským šanci. Po návratu Kastnera na led se vrchlabští útočníci pustili proti Lavingerovi, který musel nadvakrát pokrývat střely Marka Voženílka a nakonec byla hra přerušena, když děčínský brankář schoval puk v lapačce. Od prvních minut zápasu bylo znát, že vrchlabští přijeli v plné formě, když se děčínský brankář takřka nezastavil a neustále zasahoval proti vrchlabským střelcům. V jedenácté minutě přišlo další vyloučení a opět na straně hostí, kdy za nedovolené bránění šel na trestnou lavici Martin Vágner. Domácí se pokusili znova využít přesilové hry, ale Abrahám si se střelou Volrába poradil. Hosté se dokázali znovu osvobodit a dohrát přesilovou hru v klidu. David Chalupa dojel tváří v tvář k Lavingerovi, sklepl puk těsně před ním, ale děčínský brankář ho vyrazil lapačkou. A vzápětí vytěsnil střelu Lukáše Kastnera nad horní tyč. Na začátku sedmnácté minuty se krásně zkombinovali vrchlabští hráči, David Chalupa vystřelil z levého kruhu, puk ale Lavinger vyrazil doprava, odkud ho za jeho záda s klidem doklepl Jan HLAVÁČ a hosté se tak dostali do tříbrankého vedení. Lavinger si ani poté moc neodpočinul, vrchlabští útočníci na něj poměrně hodně tlačili, ale puk se za jeho záda nedostal. Na konci devatenácté minuty poslal puk Daniel Volráb najíždějícímu Janu CHOVANCOVI, který jej prostřelil za Abrahámova záda a snížil tak skóre na 1:3. Následovalo vyloučení na vrchlabské straně za hákování. Domácí se dlouho drželi v útočném pásmu, ale hosté se dokázali osvobodit a dohrát třetinu v klidu.

První větší akci druhé třetiny předvedl děčínský Zdeněk Petráš, kdy se dostal do samostatného úniku a zblízka vystřelil na Abraháma, ten ale pohotově zareagoval a puk vyrazil nad branku. Jedna rychlá akce střídala druhou na obou stranách kluziště. Jednou z akcí byl i rychlý nájezd Petra Sýkory ze středního pásma, kdy převzal puk a vystřelil proti Lavingerovi, který puk schoval do lapačky. Děčínský Pavel Zajan se pokusil zakončit v pádu, puk už byl na cestě do branky za Abrahámova záda, ale jeden z vrchlabských beků jej na poslední chvíli zachytil a odrazil do bezpečí. Ve dvacáté deváté minutě přišlo vyloučení na obou stranách – za Děčín zamířil na trestnou lavici Dominik Málek za krosček a za Vrchlabí Tomáš Bláha za sekání. Hra v nižsím počtu hráčů oběma celkům prospěla, na obou stranách dospěli útočníci k zakončení hry, ale oba gólmané byli pozorní a střely vychytali. Tomáš Bláha projel kolem děčínského obránce a zakončil z levé strany, ale puk pouze rozvlnil boční síť. Oba týmy zkoušeli jednu šanci za druhou, ale nikdo nezakončil za gólmanova záda. V polovině třicáté šesté minuty zaznělo vyloučení děčínského Kalteböcka za hákování. A přesilové hry takřka okamžitě využil HC Stadion! Štěpán Havránek našel mezi kruhy Patrika URBANA a ten vystřelil obrovskou silou skrze vše, co mu stálo v cestě a puk zapadl za Lavingerova záda. Na poslední chvíli byl ještě vyloučen děčínský Ondřej Sýkora za nedovolené bránění.

Hned úvodní vhazování třetí třetiny padlo do rukou vrchlabských hráčů, Pavel Mrňa doklepával puk u tyče a jen těsně minul branku. Ve čtyřicáté druhé minutě využili děčínští přesilové hry, když Zdeněk Petráš našel před vrchlabskou brankou volného Pavla ZAJANA a ten zakončil za Abrahámova záda svižnou střelou. Na začátku čtyřicáté třetí minuty přišlo vyloučení děčínského Erika Mareše za nedovolené bránění. Vrchlabští během přesilové hry ostřelovali děčínskou branku, Lavinger dvakrát zasáhl a když se domácí obrana dostala k puku, vyslala jej až k vrchlabské brance. Na začátku čtyřicáté šesté minuty znovu vrchlabští o gól odskočili na vyšší rozdíl a to zásluhou Marka VOŽENÍLKA, který se nemýlil po přihrávce od Jiřího Hozáka. Následovala další přesilová hra domácích a to po vyloučení Tomáše Kynčla za podrážení. Ale vrchlabští se nenechali sestřelit na kolena, Pavel Mrňa doklepl kotouč pod Lavingerovou lapačkou a hosté se tak již radovali z gólu, ale předčasně – rozhodčí jej neuznal, neboť puk nebyl celým objemem za brankovou čárou. Domácí Loukota se v následující chvíli rozpřáhl od modré, ale jeho pokus Abrahám vykryl holí a raději přerušil hru. Domácí se pokoušeli neustálými útoky na Abraháma srovnat skóre, ale vrchlabský brankář jim nedal šanci. V padesáté druhé minutě přišlo další vyloučení pro vrchlabský celek, kdy na trestnou lavici zaířil Pavel Mrňa za podrážení. A po necelé minutě jej následoval Štěpán Matějček za tentýž prohrešek. Domácí si vzali oddechový čas. Po započetí hry se děčínští usadili v útočném pásmu a rozvinuli kolotoč. Z pravého kruhu náhle vypálil Kaltenböck, puk ale těšně minul. Děčín nakonec využil přesilovou hru pět na tři a snížili stav na 3:5, kdy z levé strany vystřelil Pavel ZAJAN a puk proletěl nad ramenem Abraháma do branky. Abrahám byl v tu chvíli vystřídán Soukupem, protože zjistil problém s výstrojí. Ale hosté se nechtěli nechat zahanbit a Pavel Mrňa se dostal ke střele v oslabení, ale nakonec minul. Přišlo vyloučení děčínského Ondřeje Sýkory za sekání a toho využili vrchlabští. Na pravé straně Jan Hlaváč našel volného Jána NIKA a ten svižně zakončil do Lavingerovy sítě. Vrchlabští v tu chvíli střídali opět brankáře, Abrahám se vracel zpět místo Soukupa. Nejprve Stadion držel puk u vlastní branky a snažil se o další útočnou akci, domácí se tak rychle vraceli do obranného pásma. Jeden z děčínských hráčů vystřelil puk proti Abrahámovi, ale ten jej vytěsnil špičkou vetonu pryč. V posledních dvou minutách zápasu přišlo ještě několik vyloučení na obou stranách. Za Děčín zamířil na trestnou lavici nejprvě Jan Chovanec za hrubost, vzápětí padl trest pro Daniela Volrába 2+2 minuty, které za něj odpykal Jan Chovanec a jako poslední tam zamířil Patrik Balcar za sekání. Z vrchlabské strany nejprve zamířil na trestnou lavici Ján Niko za hrubost na 2+2 minuty a poté Marek Voženílek taktéž na 2+2 minuty za hrubost. Puku se ujali vrchlabští a již jen v klidu dohráli zápas, ač domácí se snažili ještě vyhodit puk před Abraháma.