HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Děčín - Vrchlabí 7:2

Z Děčína jedeme se sedmibrankovým přídělem

09.10.2024
HC Stadion Vrchlabí zajížděl ve středu večer na led děčínských Medvědů. Během prvních minut se ujal dvoubrankového vedení, které ale hosté následně stejně rychle ztratili. Zbytek zápasu už byl v režii Děčína, ve druhé třetině vstřelil dva góly a další tři přidal v poslední části. Krkonošský celek tak odjel domů se sedmigólovou nadílkou.
6.kolo, středa 9.10.2024, 18:00
HC Děčín
7:2
HC Stadion Vrchlabí
Lavinger (Skokan) – Vladimír Brož (A), Meisel, Kotyza, Hercík, Werner, Nowák – D. Tůma (A), Písařík, Faigl (C) – Smola, Nezbeda, Jursa – Przybyla, J. Tůma, P. Hruška – Dej, M. Hruška, Chovanec. Trenér: Michal Trávníček
Červinka (J. Tichý) – J. Kynčl, Hladík, Fiala, Gurjevskij, Kerekanič, Srnský, T. Kynčl – Krsek, Chrtek (C), D. Chalupa – Tatar, Kastner, Poul – Moník, Bláha (A), Š. Turek – Šlaicher, Kozák, Mach. Trenér: Ondřej Poul
Třetiny: 2:2, 2:0, 3:0  Branky a nahrávky: 6. D. Tůma (Faigl, Písařík), 6. Smola (Nezbeda, Kotyza), 26. Písařík (Faigl, Vladimír Brož), 30. Smola (Nezbeda, Kotyza), 47. Nezbeda (Smola, Kotyza), 51. Nezbeda (Smola), 57. D. Tůma (Písařík, Faigl) – 2. Kastner (Tatar, Poul), 4. Chrtek (D. Chalupa). Rozhodčí: Domský – Toman, Janíček. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 279. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 7:2.

HC Stadion se rozhodl Medvědy překvapit hned v úvodu zápasu, a v čase 1:24 z první velké akce skóroval. Lavinger stál proti osamocenému Lukášovi KASTNEROVI, který dostal puk za jeho záda. Netrvalo dlouho a Vrchlabí si připsalo další gól. Do vedení 2:0 ho dostal v čase 3:36 Ondřej CHRTEK, kdy chybovala domácí obrana. V 5. minutě byl vyloučen hostující Kerekanič, a Medvědi přesilovou hru po nějaké době využili. V čase 5:19 snížil David TŮMA po dobré kombinaci s Faiglem a Písaříkem. O pár vteřin později už bylo vyrovnáno. V čase 5:33 se domácí natlačili do útočného pásma, kde byl na dorážku připravený Jan SMOLA. Červinka proti rychlému pohybu hráče neměl šanci. Lavinger pak vychytal Kerekaniče v 9. minutě, na druhou stranu mířil Tůma. Akce byly k vidění na obou stranách. V 15. minutě byl vyloučen hostující Fiala. Děčín se do ničeho velkého nedostal, Vrchlabí přečkalo oslabení bez obdrženého gólu. Ve 20. minutě byl vyloučen domácí Nowák, ale bohužel do konce třetiny HC Stadion branku nevstřelil.

Úvod druhé části patřil mnoha vyloučením. Ve 22. minutě šel na trestnou lavici Kotyza společně s vrchlabským Poulem. Hra čtyři na čtyři gól nepřinesla, ale pak byl vyloučen hostující Chrtek. Smolův pokus zachytil Červinka, ale bohužel na další pokus už nestačil. V čase 25:55 využil přesilovou hru Pavel PÍSAŘÍK a Děčín se dostal do těsného vedení. Ve 28. minutě byl vyloučen domácí Jursa, Vrchlabí ale přesilovou hru nevyužilo. Naopak se do akce dostali Medvědi, a v čase 29:23 už vedli o dvě branky. Jan SMOLA měl snadnou práci, částečně odkrytá branka mu ke gólu značně pomohla. Ve 34. minutě oslabil svůj tým Fiala, Vrchlabí se ale tentokrát dokázalo ubránit. Děčín si svůj náskok bránil, a do ničeho velkého soupeře nepustil. I na děčínské straně se vylučovalo, Chalupa se protáhnul do levého kruhu a vystřelil, trefil ale pouze tyč domácí branky. Na konci třetiny byl ještě vyloučen vrchlabský Kastner.

Další vyloučení přišlo hned po 12 sekundách hry, tentokrát na domácí straně. Vrchlabí zkrácenou výhodu nevyužilo, hostům se nedařilo dostat se do pásma a vymyslet nějakou akci. Navíc děčínská obrana perfektně fungovala. A svou pozici si Medvědi upevnili v čase 46:21, kdy přidal pátou branku Tomáš NEZBEDA, který puk dorazil za Červinku. Medvědi se dostali na koně, a další gól na sebe nenechal dlouho čekat. V čase 50:38 to byl znovu Tomáš NEZBEDA, který se prosadil. Červinka se jen ohlédl za pukem. V 52. minutě byl vyloučen hostující Hladík, o necelé dvě minuty později se přidal děčínský Smola. Pro HC Stadion pak přišla další zkrácená přesilová hra, hosté ale Lavingera nijak neohrozili. Sedmý gól do vrchlabské branky padl v čase 56:59 z hole Davida TŮMY, který neměl problém překonat Červinku. Na konci utkání byl ještě vyloučen vrchlabský Tatar, ale Medvědi už nic nestihli.

Petr Hlaváč:
Pro včerejší výkon nemáme pochopení a omlouváme se všem vrchlabským fanouškům. Musíme se vrátit k pokoře a hlavně k obraně. Bez té nikdy nic nevyhrajeme. Věříme, že v sobotu tento ostudný výkon odčiníme.