HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Vsetín 4:5

Vsetín bere tři body díky gólu v 59. minutě

18.12.2021
Bohužel, jak to vypadalo nadějně, tak ani tentokrát ve Vrchlabí body nezůstaly. Po vydařené druhé třetině, kterou HC Stadion vyhrál poměrem 4:1, v té poslední hosté zabrali, a nejenže dokázali vyrovnat, ale v 59. minutě rozhodl o třech bodech pro Vsetín lotyšský obránce Jerofejevs.
23.kolo, sobota 18.12.2021, 18:00
4:5
Vsetín
Klouček (J. Soukup) – Linhart (C), T. Jelínek, O. Vála, J. Zdráhal, Kajínek, Nedbal, T. Kynčl – Pochobradský, Chrtek, D. Chalupa – Koffer, O. Rohlík, Hecl – Matýs, P. Urban (A), Mrňa – M. Machač, T. Kaut (A), T. Zeman.
D. Sachr (A. Beran) – Jerofejevs, Štach (A), Š. Jenáček, Smetana, J. Jenáček, Ondračka, Hryciow – Jonák (C), Pšurný, Rob – Hořanský, Pitule, Gago – Berger, R. Vlach, A. Zeman – D. Březina, Kucharczyk (A), Vítek.
Třetiny: 0:2, 4:1, 0:2  Branky a nahrávky: 21. Hecl (O. Rohlík, Pochobradský), 23. Matýs (J. Zdráhal), 26. T. Kynčl (Hecl, Koffer), 29. Hecl (J. Zdráhal) – 6. Pšurný (R. Vlach, A. Zeman), 13. Vítek (D. Březina), 31. Pšurný (Rob, Berger), 42. Berger (A. Zeman, Hryciow), 59. Jerofejevs (Pitule, D. Březina). Rozhodčí: Petružálek, Čáp – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 516. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 3:2, 4:2, 4:3, 4:4, 4:5.

Vsetín byl od začátku zápasu hodně aktivní. I když Vrchlabí vystřelilo několik střel na vsetínského brankáře, byli to nakonec hosté, kdo se jako první radoval ze vstřeleného gólu. Na začátku páté minuty byl vyloučen domácí Nedbal, čehož v čase 5:10 využil Roman PŠURNÝ, kterému přihrával Vlach. V sedmé minutě byl Klouček na svém místě, po střele Roba vytáhl zákrok betonem. O chvíli později střílel Hecl, ale minul. Následovalo vyloučení znovu na vrchlabské straně. Ve 13. minutě už vedli hosté o dvě branky. Gól si připsal David VÍTEK v čase 12:52, který přesně zakončil a puk se dostal za Kloučkova záda. Také na straně hostů se vylučovalo, a to v 17. minutě. Ve 20. minutě byl volný Urban, kterému přihrával Mrňa, jeho pokus ale zablokoval vsetínský obránce. Na konci první třetiny byl ještě vyloučen vsetínský Šimon Jenáček, druhou třetinu tak domácí začali výhodou.

Hned v čase 20:15 HC Stadion dokázal přesilovou hru využít a snížit. Marek HECL vystřelil ostrou ránu a překonal Sachra. Poté byl vyloučen hostující Pšurný, Sachr pak zablokoval střelu Zdráhala, na druhé straně zasahoval Klouček. V čase 22:31 Vrchlabí vyrovnalo. Ondřej MATÝS si najel před brankáře a poslal přesnou ránu. Pro HC Stadion to byla druhá využitá přesilovka. Chrtek pak ujel sám na vsetínského brankáře, ale zakončení nedopadlo podle jeho představ. V čase 25:24 se Vrchlabí radovalo potřetí. Tomáš KYNČL nahazoval před branku a puk tečoval vsetínský obránce nešťastně do vlastní branky. Poté si hosté vzali oddechový čas. Následně mohl další branku přidat Kajínek. Ve 27. minutě byl vyloučen Pitule, následně Rohlík přestřelil branku. V čase 28:43 už měl Sachr za zády čtvrtý puk. Marek HECL se napřáhl a poslal přesnou ránu do dolního rohu. Klouček na druhé straně vychytal Bergera, na druhé straně byl Chrtek znovu u puku a najížděl si na brankáře, kterého nepřekonal. V čase 30:55 Vsetín snížil. Zásluhou Romana PŠURNÉHO to bylo znovu jen o jediný gól. Ve stejný čas byli vyloučeni Vála a Berger. K tomu se přidalo ještě vyloučení domácího Kynčla. Ve 35. minutě Klouček vychytal jasnou branku Adama Zemana. Na druhé straně ujel Pochobradský, ale trefil jen betony Sachra. Ve 38. minutě byl vyloučen hostující hráč, ale do šance se dostal Zdráhal. Mrňa stál připravený před brankou, ale trefil jen betony brankáře.

Hned v úvodu třetí části bylo vyrovnáno. Jan BERGER puk dostal mezi betony Kloučka a začínalo se od znova. Oba týmy měly spoustu času dostat se vedení, ale dlouhou dobu se nic takového nedělo. Ve 47. minutě byl vyloučen Vála, domácí ale naštěstí svoje obranné pásmo ubránili a Vsetínu se nepovedlo vstřelit branku. V 50. minutě střílel Březina, jehož Klouček vychytal. Klouček se pak sám musel bránit proti nájezdu Pituleho, ale jeho zakončení mezi betony skončilo na betonech domácího brankáře. V 57. minutě byl zablokovaný Urban, jinak by se ocitnul v dobré šanci. V čase 58:13 se Vsetín dostal do vedení zásluhou Aleksandrse JEROFEJEVSE, jehož bekhendové zakončení skončilo za překvapeným Kloučkem. Poté si také domácí vzali oddechový čas, Klouček pak odjel na střídačku. Bohužel ani tohle řešení úspěch domácím nepřineslo a tak si všechny body odvezli Valaši.