HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Dvůr Králové 3:0

Vrchlabí zvítězilo nad Dvorem

08.01.2020
HC Stadion zvîtězil nad rivalem ze Dvora 3:0. V každé třetině dokázal Stadion vsîtit po jedné brance. Dvůr byl sice aktivní, ale branku vstřelit nedokázal.
30.kolo, středa 8.1.2020, 18:00
3:0
Dvůr Králové
Soukup (Abrahám) – Jirků (C), Moník J., Havránek, Bendík (A), Vašíček (A), Voženílek, Kynčl, Vágner – Rolinek, Bláha, Hlaváč, Kastner, Bednář, Sýkora, Urban, Mrňa, Matějček, Chalupa, Hozák, Moník F.
Jeschke (Čáp) – Matějíček (C), Franc, Tondr, Petira, Karlík, Mocek – Fořt (A), Brokeš, Hrazdira, Havlas, Svoboda, Dušek, Šedivý, Luštinec, Hoskovec, Ježek, Půhoný (A), Sedláček
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 2. Sýkora (Rolinek), 32. Kastner (Hozák, Chalupa), 60. Hlaváč (Matějček, Vágner). Rozhodčí: Battěk – Kettner, Maňák. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0. Diváci: 1454. Průběh utkání: 1:0 2:0, 3:0.

Zápas začal lépe pro domácí tým, když se v čase 1:28 za Stadion trefil Petr SÝKORA, kterému přihrával Rolinek. Ve 4. minutě přestřelil Hrazdira. Poté přišlo vyloučení na vrchlabské straně. Dvůr se sice dostal do pásma, ale žádná nebezpečná střela nepřišla. Další vyloučení přišlo na hostující straně. Hlaváč se dostal do zakončení, ale ani dorážka od Urbana nespadla do sítě. Rodos se následně dostal do tří hráčů po vyloučení Matějíčka. HC Stadion ale tuto výhodu nevyužil. Ve 12. minutě hosté ujeli dva na jednoho, ale nepřesná přihrávka od Hoskovce akci zmařila. Matějíček dostal přihrávku, ale nenašel mezeru mezi rukou a tyčkou. Také Půhoný se dostal do šance, ale střílel mimo klec. Bednář mohl skórovat po špatném nahození od Jeschkeho. V 18. minutě byl vyloučen dvorský Matějíček.

Druhou třetinu začal Hrazdira střelou vedle branky. Na druhé straně mohl skórovat Mrňa, ale pouze zazvonila tyč. Ve 23. minutě dorážel Moník po střele Hozáka. Hoskovec zahodil šanci vyrovnat. Poté byl vyloučen domácí Filip Moník. Hosté se ale k ničemu velkému nedostali a Vrchlabí tak přesilovou hru přečkalo bez problémů. Ve 29. minutě Půhoný trefil pouze vyrážečku Soukupa, na druhé straně se snažil o branku Bendík. Na Soukupa se poté řítil Šedivý, ale vrchlabský brankář byl na svém místě a puk za záda nepustil. Fořt byl sám před brankářem, ale nesedla mu střela. Naopak se do akce dostali vrchlabští, Lukáš KASTNER tečoval střelu Hozáka a pro Stadion to bylo již 2:0. Ve 33. minutě vytáhl Soukup skvělý zákrok proti Hrazdirovi. Stejný hráč poté přihrával Fořtovi, ale do jeho střely zasáhl Soukup. Ve 35. minutě byl vyloučen Hozák. Soukup znovu v brance předváděl skvělé zákroky a díky němu Dvůr nevstřelil kontaktní branku. Luštinec byl osamocený proti Soukupovi, ale přestřelil. Ve 39. minutě se dostal do šance Hlaváč, ale Jeschke si s jeho střelou poradil. Konec třetiny přinesl ještě akci Mrni a Chalupy, ani jeden hráč ale neskóroval.

Ve 42. minutě schytal Voženílek ránu hokejkou do obličeje. Kastnerova střela poté vypadla Jeschkemu z lapačky, ale dorážka domácího hráče nenašla cíl. Ve 47. minutě našel volného Bednáře Mrňa, ale puk za záda Jeschkeho nedostal. Rodos byl hodně aktivní, ale Vrchlabí skvěle bránilo, navíc byl v 51. minutě vyloučen Brokeš. Bednářovu dělovku tečoval Urban, ale těsně minul. Další akce Urbana s Bednářem, i tentokrát byl úspěšnější dvorský brankář. V 53. minutě byl volný Vágner, ale hostující brankář svoji svatyni chránil. Půhoný hledal spoluhráče na přihrávku, u něj ale stál Hlaváč. Poté byl vyloučen vrchlabský Matějček a hosté si vzali oddechový čas. Nic velkého ale nevymysleli. V 57. minutě se do sebe pustili Bednář se Svobodou, oba poté byli vyloučeni. Poslední minuty zápasu doprovázela další vyloučení, Tondr dostal dvě minuty za nesportovní chování a zanedlouho ho následoval Karlík. V čase 59:28 využil dvojnásobnou přesilovou hru Jan HLAVÁČ a navýšil skóre 3:0. HC Stadion tak získal důležité tři body do tabulky.