HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Havlíčkův Brod - Vrchlabí 3:4

Vrchlabí veze těsnou výhru nad Havlíčkovým Brodem

29.08.2024
Vrchlabí zajíždělo k dalšímu přátelskému zápasu do Ledče nad Sázavou, aby se zde potkal s týmem z Havlíčkova Brodu. Ačkoliv to vypadalo na začátku jednoznačně pro hosty, domácí se dokázali zvednout a nakonec zápas skončil nejtěsnějším rozdílem. HC Stadion si odváží vítězství a udržuje si 100% úspěšnost, zatímco Havlíčkův Brod musel přiznat první porážku. Předtím totiž dokázal třikrát zvítězit.
příp., čtvrtek 29.8.2024, 18:00
Havlíčkův Brod
3:4
Nečas (Č. Novák) – J. Novák, Vašíček (C), J. Kuchta, Vala, Krejčí, Benák, Zych, Kerber – Tecl, Valášek, Melenovský – Endál, Pártl, Kopic – P. Kuchta, Rauš, Bureš – Holenda, Dymák, Střecha Trenér: Petr Novák
Holubec (Červinka) – Fiala, Hladík, Bendík, Sanský, Kynčl, Guryevskiy, Barták – Turek, Chrtek, Krsek – Poul, Kastner, Bláha – Tatar, Šlaicher, Mach – Klanica, Rulc, Jakubec Trenér: Petr Hlaváč
Třetiny: 0:2, 1:1, 2:1  Branky a nahrávky: 28. Tecl (Melenovský, Benák), 49. Pártl (Kopic, Benák), 59. Bureš – 12. Rulc (Bendík), 19. Kastner (Turek), 34. Krsek (Chrtek), 44. Kastner (Barták). Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 1:4, 2:4, 3:4.

První zahájili útok domácí, nicméně Holubec zasáhl. I Vrchlabí se dostalo k puku, vystřelit se ale nikomu nepodařilo. Ve 4. minutě nahrával Melenovský přímo Valáškovi, ale znovu tu byl vrchlabský gólman. Tecl pak trefil pouze tyč, na druhé straně se o branku pokusil Klanica. Nečas byl ale připravený. V 7. minutě Kastner přihrál puk před branku, ale nikdo ho do brány nezasunul. V 8. minutě přišlo přečíslení hostů, Machova střela skončila přímo na brankáři. Poté přišlo vyloučení na domácí straně. A ačkoliv se HC Stadion snažil udržet puk a vytvořit si nějakou šanci, gól se mu podařilo vstřelit až v čase 11:07, kdy puk pro sebe vybojoval Šimon RULC a skóroval. Hosty tato branka nakopla a znovu zkoušeli vymýšlet kombinace před brankou. Nakonec to ale byli havlíčkobrodští, kdo se urval a pro Holubcovi šli dva hráči. V 18. minutě byl vyloučen další domácí hráč, a tentokrát HC Stadion svou výhodu využil. V čase 18:08 se trefil Lukáš KASTNER a dostal svůj tým do dvoubrankového vedení. Do konce první části již branka nepadla.

Druhá třetina začala opatrněji, oba týmy si ale hned od začátku vytvářeli šance. Bláha poslal dělovku na brankáře, ten ale jeho pokus vyrazil. Ve 24. minutě byl vyloučen hostující Bendík, Vrchlabí oslabení zvládlo a navíc se do šance dostal Turek, který se ale zamotal a Nečas měl v bráně snadnou práci. Ve 28. minutě Havlíčkův Brod snížil na 1:2, a to zásluhou Marka TECLA, který se nejlépe zorientoval před brankou a našel puk. Holubec byl proti němu bezmocný. V polovině utkání se do přečíslení dostal Bláha s Machem, ale Nečas byl připravený zasáhnout. Ve 32. minutě přišlo vyloučení na hostující straně, Krsek dostal dvě minuty za faul kolenem. Ani oslabení ale pro Vrchlabí nebyl důvod, proč neútočit. Nejdříve Tatar dojel puk a dostal se až před Nečase, následně se o branku pokusil Filip KRSEK, který dokázal v čase 33:38 skórovat a HC Stadion znovu vedl o dvě branky. Bruslařům se málem podařilo snížit, Střecha ale Holubce nepřekvapil. Ve 36. minutě ukázal Holubec skvělý zákrok proti pokusu Kopice, který dorážel puk po střele od modré čáry. Na druhé straně se blýsknul také Nečas, který zabránil gólu z hole Poula. Následovalo vyloučení na vrchlabské straně, ale netrvalo dlouho a na trestnou lavici šel také domácí hráč. Hra ve čtyřech žádnou velkou akci nepřinesla, stejně tak zkrácená přesilová hra HC Stadionu.

Také třetí část začala pozvoln, Kastner vyhodil puk na brankáře až ve 42. minutě. V čase 43:01 vstřelil čtvrtou branku HC Stadionu Lukáš KASTNER, proti kterému neměl Nečas šanci. O chvíli později byl vyloučen domácí Kuchta. Vrchlabí svou výhodu nevyužilo, oba týmy ale následně dokazovaly, že ačkoliv se jedná o přátelské utkání, nehodlají nic dát zadarmo. V čase 48:59 se pak prosadil Filip PÁRTL, jeho střela mířila přesně k pravé tyči, kam Holubec nedosáhl. V 50. minutě byl vyloučen domácí Vala, ani tentokrát se přesilová hra Vrchlabí nepovedla. Havlíčkův Brod se snažil vytvořit tlak a útočit, ale hosté se dobře bránili. Holenda mohl překvapit vrchlabskou obranu a poté brankáře, ale to se mu nepovedlo. V 58: minutě už Havlíčkův Brod hrál v šesti hráčích na ledě, a v čase 58:42 se dočkal dalšího gólu. Na 3:4 snížil Lukáše BUREŠ, od kterého se puk odrazil přímo do branky Holubce. Domácí pak znovu zkusili hru bez brankáře. Rauš mohl vyrovnat, ale Holubec byl připravený. V 60. minutě byl vyloučen vrchlabský Bláha, Bruslaři měli k dispozici krátkou přesilovou hru 6 na 4. Tu ale nedokázali využít a nakonec si Vrchlabí odvezlo těsnou výhru.